Női kézi NB I: tizenkét gólos győri győzelem a fővárosban

M. D.M. D.
2022.03.30. 17:32
Ötből öt – Veronica Kristiansen hibátlanul lőtt az MTK ellen (Fotó: Dömötör Csaba – archív)
A Győr 34–22-re nyert az MTK vendégeként a női kézilabda NB I szerdai mérkőzésén.

A Győri ETO a legutóbbi három bajnoki mérkőzését egyaránt több mint 20 góllal nyerte meg – Szombathelyen 45–24-re, otthon az Érd ellen 42–18-ra, míg a Budaörssel szemben 44–19-re győzött –, és az MTK otthonában sem ismert kegyelmet, az első félidő végén egy ízben már tízzel is vezetett (21–11).

A szünet után a kék-fehérek féken tudták tartani az ekkor már tartalékos üzemmódban kézilabdázó ETO-t, így a különbség nem nőtt számottevően a két csapat között – a győri együttes végül ügy nyert 12 góllal, hogy hat játékosa (Linn Blohm, Schatzl Nadine, Kari Brattset, Anne Mette Hansen, Veronica Kristiansen, Estelle Nze Minko) is eljutott legalább négy találatig.

NŐI KÉZILABDA NB I
MTK BUDAPEST–GYŐRI AUDI ETO KC 22–34 (12–21)
Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 226
néző. V: Asztalos, Szalay
MTK: Győri – Bánfai, Kekezovity 2, Mazák-Németh, Szabó L. 1, Marincsák 1, Sallai. Csere: HLOGYIK (kapus), PÁL T. 7 (3), Dakos 4, Koronczai 3, Juhász E., Pelczéder 1, ROMÁN 3. Edző: Vida Gergő
GYŐR: Glauscher – Lukács 3, Ryu 2, Nze Minko 5 (1), Brattset 4 (2), KRISTIANSEN 5 (1), SCHATZL NADINE 4. Csere: SOLBERG (kapus), Hansen 4 (2), BLOHM 4 (2), Háfra 3, Fodor, Kürthi, Ogonovszky. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–5. 15. p.: 5–11. 21. p.: 8–15. 35. p.: 12–24. 48. p.: 18–29
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 8/8
Vida Gergő:
– Erre a mérkőzésre részcélokat tűztünk magunk elé, ez azért fontos, mert ebből is lehet tanulni. Az első félidő közepéig tartottuk magunkat, majd egy időkérés után elment a Győr. A második játékrészben nagyjából meg tudtuk akadályozni az ellenfél rohanását, és támadásban is csináltunk szép dolgokat.
Ambros Martín: – Kemény meccsnek néztünk elébe, az első félidőben sikerült megnyugtató előnyt szerezni, a második sokkal kiegyenlítettebb volt. Akkor az MTK kapusa akadályozta meg, hogy az elsőhöz hasonlóan teljesítsünk.

1. Győr 21 21 718–436 +282 42
2. FTC 18 17 1 567–402 +165 34
3. Debrecen 19 15 4 548–469 +79 30
4. Vác 18 12 6 567–520 +47 24
5. Siófok 19 11 8 584–575 +9 22
6. Mosonmagyaróvár 19 10 1 8 593–560 +33 21
7. Kisvárda 19 8 2 9 484–508 –24 18
8. Dunaújváros 19 8 11 523–566 –43 16