Női kézi NB I: szoros meccsen győzte le a Győr az Óvárt

CS. M.CS. M.
2022.04.07. 20:07
Nehézkes győri siker (Fotó: Csapó Balázs)
A Győri Audi ETO KC 35–33-ra nyert a Mosonmagyaróvár ellen a női kézilabda NB I csütörtöki játéknapján.

Nem volt könnyű meccs a Győr számára – ahogyan arra számítani lehetett. Az első félidőben szűk 20 perc után ugyan néggyel is elléptek a hazaiak, a szünetre mindössze egy gól volt a két csapat között. A második játékrész elején ismét elléptek a győriek, de az Óvár ezúttal is visszatudott jönni. Végül ha kevéssel is, de behúzta a meccset a Győr. 35–33

KÉZILABDA
NŐI NB I

GYŐRI AUDI ETO KC–MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁRI KC 35–33 (15–14)
Győr, 2009 néző. V: Andorka M., Hucker
GYŐR:
Leynaud – Lukács V. 2, Rju Un Hi 2, Nze Minko 2, BRATTSET 6 (1), ANNE M. HANSEN 7 (2), Schatzl Nadine 3. Csere: Silje Solberg (kapus), S. Oftedal 1, V. Kristiansen 4 (2), Háfra N. 3, Pintea 1, Fodor Cs. 1, Blohm 3 (1). Edző: Ambros Martín
MOSONMAGYARÓVÁR: Mistina K. – Kojics 3, Asanin 4, TÓTH G. 8 (2), Pásztor N. 1, KOVÁCS P. 5, Hajtai 2. Csere: Szemerey (kapus), Tóth Eszter 3, Török L., LANCZ 4, Mihály P. 2, Milics, Csekő 1. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 7. perc:
3–4. 12. p.: 8–5. 20. p.: 12–8. 29. p.: 14–14. 33. p.: 17–17. 40. p.: 24–19. 49. p.: 31–24. 55. p.: 33–30. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 3/2
Ambros Martín: – Tanulnunk kell ezekből a mérkőzésekből, amelyeken az ellenfél a megszokottnál többet képes nyújtani velünk szemben. Ezúttal nem tudtuk úgy olvasni a játékot, ahogyan azt megszoktuk. A Mosonmagyaróvár remek teljesítmény nyújtott, míg csapatunk szenvedett végig, a küzdőszellem meg volt ugyan, de a higgadt gondolkodás hiányzott.
Gyurka János: – A célunk az volt, hogy megtisztelve az ETO-t, felnőjünk a játékához, ami többé-kevésbé sikerült az első harminc percben. A hatvan perc során mutatott hozzáállásunk elégedettséggel tölt el. Néhány labdaeladás és rossz ütközés bosszantó volt, fiatal játékosaink sem mindig éltek a lehetőséggel, de összességében bizakodással tölt el ez a játékunk a folytatásra.

1. Győr 23 23 790–496 +294 46
2. FTC 19 18 1 597–423 +174 36
3. Debrecen 20 16 4 581–491 +90 32
4. Vác 19 12 7 594–557 +37 24
5. Mosonmagyaróvár 21 11 1 9 661–621 +40 23
6. Siófok 20 11 9 605–605 0 22
7. Kisvárda 20 9 2 9 518–537 –19 20
8. MTK 21 7 4 10 555–603 –48 18