Női kézi NB I: szoros első félidő után nyert a Kisvárda

V. J.V. J.
2023.01.13. 19:49
Akijama Nacumi vezérletével nyert a Kisvárda (Fotó: Gazdag Mihály/Kelet-Magyarország)
A Kisvárda 28–20-ra legyőzte a Békéscsabát a női kézilabda NB I pénteki játéknapján.

Szoros első félidőt követően magabiztos győzelmet aratott a Békéscsaba felett a Kisvárda, amelynek legjobb gólszerzője a hét lövéséből hatszor betaláló japán Akijama Nacumi volt.

KÉZILABDA
NŐI NB I

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 28–20 (12–12)
Kisvárda, 400 néző. V: Horváth P., Marton B.
KISVÁRDA: GRAOVAC – Udvardi 2 (1), Karnik Sz. 2, BOUTI 2, Sápi 2, JUHÁSZ G. 4, MÉRAI 5. Csere: Mátéfi D. (kapus), Siska 1, Radojevics 1, Habánková, Trunková 2, AKIJAMA 6 (4), Sztamenics 1, Kadlicsek, Makkai. Edző: Bakó Botond
BÉKÉSCSABA: Razum 1 – Andróczki 1, Lanistanin 4 (2), Gyimesi 1, Giricz 2, MAYER SZ. 2, Hajtai. Csere: Szabó D. (kapus), BUCSI 4, Termány, Horváth G. 2, Borbély M. 1, Vámosi 2, Kiss-Walfisch, Török F. Edző: Papp Bálint
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–5. 16. p.: 6–8. 22. p.: 8–11. 28. p.: 12–11. 41. p.: 17–18. 47. p.: 21–18. 52. p.: 24–20. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 3/2
Bakó Botond: – Az első félidőben elmaradtunk attól a sebességtől, amit vártam. A védekezésváltásunk meghozta a fordulatot, e téren hatékonyabbak tudtunk lenni, de a támadójátékunk ritmusa is jó volt egy szakaszban.
Papp Bálint: – A Kisvárda megérdemelten nyert. Az első félidőben fel tudtuk vele venni a versenyt, a másodikban azonban a nyitott védekezése ellen nem találtuk meg a megoldást. Rengeteg eladott labdánk volt, ziccereket hibáztunk, ezekből könnyű gólokat kaptunk.