Női kézi NB I: óvári sikerrel folytatódott a bajnokság

N. T.N. T.
2021.12.28. 19:32
Tóth Eszterék magabiztosan nyertek (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld, archív)
A dobogóra hajtó Mosonmagyaróvár hét góllal legyőzte a sereghajtó Szombathelyet a női kézilabda NB I 10. fordulójában, a spanyolországi világbajnokságot követő első bajnoki mérkőzésen.

Az először a 11. percben vezető, de végül simán nyerő Óvárban a montenegrói átlövő, Tanja Aszanin 11 lövésből 8 gólig jutott, míg a magyar válogatottal a vb-t megjárt Szemerey Zsófi 15 védést mutatott be.

NŐI KÉZILABDA NB I
10. FORDULÓ

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR–HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 37–30 (19–11)
Mosonmagyaróvár,
900 néző. V: Fekete T., Tóth D.
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Kojics 3, LANCZ 4 (1), PÁSZTOR 5, Kovács P. 3, TÓTH G. 5, Hajtai 1. Csere: Mistina (kapus), Tóth E. 2 (1), ASZANIN 8, Mihály P. 3, Milics 1, Török L. 1, Csekő 1. Edző: Gyurka János
SZOMBATHELY: Tomasevics – Gheorghe 2, Horváth P. 3, Pődör R. 4 (3), Gorilszka 3, Sztostics 1, Csire 3. Csere: Balog J., Christe D. (kapusok), Virág 1, Kadlicsek 5, Szendrei, Prkacin 1, Pődör B. 3 (1), Forgács 3, Szmolek. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 7. p.: 4–4. 12. p.: 6–5. 16. p.: 10–5. 20. p.: 12–8. 24. p.: 14-9. 35. p.: 22–14. 41. p.: 27 –17. 45. p.: 29–17. 55. p.: 35–25
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4
Gyurka János:
– Több célunk volt a mai találkozón, elsősorban a támadójáték gyorsítása és a védekezésünk stabilitása. Ezek részben sikerültek, mert kevesebbet faultoltunk a kelleténél, de erre számítani lehetett, hiszen hosszú idő után játszottunk ismét együtt. Fontos volt a két új játékosunk beépítése is, ami még szintén kicsit akadozott. A győzelemnek természetesen örülünk, de a januári mérkőzések előtt még sok dolgunk lesz.
Marosán György: – Azt gondolom, hogy előre mutató volt a mai teljesítményünk, nincs okunk a szégyenkezésre. Nem akartuk elrontani a játékot, inkább felvállaltuk a bátor, támadó kézilabdát, annak minden veszélyével. Annak pedig különösen örülök, hogy a mérkőzés hajrájában pályára küldött fiatalok remekül éltek a játéklehetőséggel.

1. Győr 10 10 323–216 +107 20
2. FTC 9 8 1 284–222 +62 16
3. Mosonmagyaróvár 11 7 1 3 359–321 +38 15
4. Debrecen 9 7 2 266–223 +43 14
5. Vác 9 5 4 267–249 +18 10
6. Dunaújváros 10 5 5 267–282 –15 10
7. MTK 9 3 2 4 254–257 –3 8
8. Kisvárda 8 4 4 210–218 –8 8