Női kézi NB I: öttel nyert, harmadik helyen áll az MTK

2021.04.11. 19:18
Az MTK hazai pályán 27–22-re legyőzte a Boglári Akadémia-SZISE-t a női kézilabda NB I-ben.

Az MTK a szorosabb első félidő után öttel is ment a második játékrészben, az 55. percben azonban 23–22-re jött fel a Boglári Akadémia. Ezután azonban már nem tudott betalálni, így a végére újra öt lett a fővárosi csapat előnye, és sikerével az MTK harmadik a tabellán.

NŐI KÉZILABDA NB I
23. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–BOGLÁRI AKADÉMIA-SZISE 27–22 (14–12)
Népfürdő utca, zárt kapuk mögött. V:
Réti, Szedmák
MTK: Győri B. – Juhász Eszter 2, Dakos 2, Szabados, Szöllősi-Zácsik 3, PÁL T. 7 (5), Pelczéder 2. Csere: SUBA (kapus), MARINCSÁK 5, Szekerczés 4, Bujdosó-Gerháth 2, Sári. Edző: Golovin Vlagyimir
BOGLÁR: Gercsó N. – Kukucska, Farkas J. 3 (1), Faragó L., KAJDON 8, Koronczai 2, Mérai 1. Csere: Magera, Szabó Luca (kapusok), TAKÓ 4, Vámos M. 1, Mlinkó, Juhász Gréta 1, Kocsis B. 1, Bánhidi 1, Woth. Edző: ifj. Kiss Szilárd
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–4. 18. p.: 9–8. 25. p.: 11–11. 34. p.: 18–13. 43. p.: 21–16. 55. p.: 23–22
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1
Golovin Vlagyimir:
– Köszönöm Kiss Szilárdnak és az Akadémiának, hogy le tudtuk játszani a meccset most, próbáljuk ritkítani a májusi programunkat. A játékunk nem tetszik, bár sikeresek vagyunk, és küzdünk szépen, de a játék képe nem a legjobb, ezen kell változtatnunk.
Ifj. Kiss Szilárd: – Gratulálok mindkét csapatnak, hiszen részünkről szép eredmény Budapesten öt perccel a vége előtt egy gólra állni az MTK-tól A végén a rutinosabb csapat nyert, kapusteljesítményben fölénk kerekedtek a hazaiak, attól függetlenül, hogy nálunk sem lehetett panasz a kapusokra.

1. Győr 17 17 620–331 +289 34
2. FTC 17 16 1 592–386 +206 32
3. MTK 19 13 1 5 590–584 +6 27
4. Siófok 19 13 6 601–510 +91 26
5. Vác 19 13 6 566–544 +22 26
6. Mosonmagyaróvár 18 12 6 520–496 +24 24
7. Debrecen 17 11 1 5 501–441 +60 23
8. Kisvárda 19 6 13 469–531 –62 12