Női kézi NB I: nyert a Siófok, nincs még bronzérmes

2021.05.22. 19:48
Tóth Gabriella öt gólt szerzett a siófoki csapatban (Fotó: Tumbász Hédi – archív)
A Siófok hazai pályán 26–22-re legyőzte a Mosonmagyaróvárt a női kézilabda NB I 24. fordulójának szombati játéknapján, és ezzel megakadályozta, hogy a vendégcsapat máris biztossá tegye bajnoki bronzérmét.

A Siófok kezdett jobban, de nem tudta leszakítani ellenfelét, sőt a második félidő derekán a mosonmagyaróváriak fordítani tudtak. Egygólos vendégelőnyt (19–20) követően három siófoki gól következett, és többé már nem fordult az állás.

A harmadik helyen lépéselőnyben lévő Mosonmagyaróvár legközelebb a Boglári Akadémiával játszik hazai pályán, majd a Győr vendége lesz az utolsó játéknapon.

NŐI KÉZILABDA NB I
24. FORDULÓ
SIÓFOK KC–MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC 26–22 (15–13)
Siófok, 500
néző. V: Felhő, Öcsi
SIÓFOK: SZIKORA – Such 1, TOMORI 3, JEZIC 4, Mazák-Németh 2, Horacek 4, NIOMBLA 6 (1). Csere: Csapó Kincső, Krasznai (kapusok), TÓTH G. 5 (2), Lapos 1. Edző: Zdravko Zovko
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – KATONA 2, Hudák, Tóth Eszter 5 (5), Horváth B., KOVÁCS P. 5, Stranigg 1. Csere: Herczeg L. (kapus), Gyimesi, Szarková 4, HAJTAI 2, Lancz 1, Sirián, Domokos D. 2. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–2. 9. p.: 2–4. 15. p.: 7–6. 20. p.: 11–8. 27. p.: 14–10. 40. p.: 16–16. 46. p.: 19–20. 50. p.: 22–20. 53. p.: 22–22
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/5
Zdravko Zovko:
– A Fradi és a Győr után a két legjobb csapat játszott egymással. Vérbeli, szoros kézilabdacsata volt, szeretem a régi iskolát, ahol a védelmek dominálnak. Szikora Melinda és a védelem remekelt, sok technikai hibára kényszerítette az ellenfelet.
Gyurka János: – Rendkívül jó mérkőzést játszottunk, de a mentális téren meglévő hiányosságaink most is kiütköztek, Jól kezdtünk és kidolgoztunk a helyzeteinket, de nem tudtuk értékesíteni azokat. Sok technikai hibát elkövettünk védekezésben pedig a szünet után hiányoztak a szabálytalanságok. A Siófok feszesebb és pontosabb volt, de nagyot küzdöttünk így is.

Korábban
Győri Audi ETO KC–MTK Budapest 33–21 (16–15)

14. Békéscsaba 24 2 2 20 572–760 –188 6
A végelszámoláskor pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsorolnak, ez Győr–FTC viszonylatban a fővárosi csapatnak kedvez.