Női kézi NB I: nyert a fővárosban – megvan a Győr 17. bajnoki címe

P. K.P. K.
2023.05.20. 19:30
Schatzl Nadine és a Győr bajnoki címet ünnepelhet (Fotó: facebook.com/ Győri Audi ETO KC)
A női kézilabda NB I-ben a Győri Audi ETO KC az MTK legyőzésével bebiztosította újabb bajnoki címét.

A Győri Audi ETO KC szombaton abban a tudatban léphetett pályára z MTK ellen a női kézilabda NB I utolsó előtti fordulójában, hogy győzelem esetén megvédi címét és megnyeri története 17. bajnoki címét. A Fradi ugyan pontszámban még beérhetné a Győrt jövő héten, de az egymás elleni eredmények miatt (a Győr otthon 31–20-ra nyert az FTC ellen, idegenben pedig c32–26-ra kapott ki) egy szombati sikerrel már révbe érhetett az ETO.

Ezért nagy számban kísérték el a vendégeket a fővárosba az ETO szurkolói, akiknek nem is kellett csalódniuk, bár az MTK amennyire csak tudta, próbálta megnehezíteni a Győr dolgát – ameddig tudta...

A 23. percben például még csak egy góllal vezetett a Győr, ami miatt időt is kért Ambros Martin, a vendégek szakvezetője, és talán ennek is volt köszönhető, hogy 13–12 után a szünetig megnégyszerezte előnyét a vendégcsapat és 17–13 győri vezetésnél fordultak a csapatok. A második félidő elejét aztán megnyomta a Győr: Estelle Nze Minko kilenc percen belül öt gólt lőtt (a meccsen összesen hetet, amivel ő lett a legeredményesebb), a csapata pedig 26–15-re meglépett.

A győriek végül győztek és az utolsó forduló előtt bajnoki címet ünnepelhetnek – tizenhetedszer –, hogy aztán folytathassák a felkészülést a Bajnokok Ligája júniusi, budapesti négyes döntőjére.

Végig szoros eredmény mellett 26–24-re győzött a Kisvárda Dunaújvárosban. A meccs legeredményesebb játékosa, Udvardi Laura 11 lövésből kilenc góllal vette ki a részét a vendégek győzelméből.

Az is eldőlt ebben a fordulóban, hogy az Érd mellett a NEKA végez kieső helyen. A NEKA ugyanis kikapott Mosonmagyaróváron, így már nem tud előrelépni a 13. helyről. Az NB I/B-ből pedig a Vasas SC és a Kozármisleny jut fel.

NŐI KÉZILABDA NB I
25. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–GYŐRI AUDI ETO KC 28–39 (13–17)
Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont, 638 néző. V: Ónodi, Őri
MTK: Győri B. 1 – GROSCH 4, Román 3, SZABÓ L. 7 (2), KOBELA 6, Pál T. 4, Pelczéder 2. Csere: Dakos, Sallai N., Juhász E. 1. Edző: Vágó Attila
ETO: LEYNAUD – Győri-Lukács 1, Gros 5 (2), Oftedal 4, BRATTSET 6 (1), NZE MINKO 7, SCHATZL NADINE 5. Csere: Sandra Toft (kapus), Broch 1, Haugsted, Faluvégi 1, Rju Un Hi 4, Anne M. Hansen 2 (1), Fodor Cs., Farkas J. 3 (1). Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–5. 15. p.: 7–11. 23. p.: 12–13. 35. p.: 15–21. 41. p.: 16–28
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5
Vágó Attila: – Ritkán mond ilyet edző tizenegy gólos vereségnél, de elégedett vagyok a csapattal. Azt kértem, hogy próbáljunk jó periódusokat játszani a Győr ellen.
Ambros Martín: – Minden elismerésem az MTK-é, de nem ezért a mérkőzésért, hanem az egész idényért. Fontos volt ez a találkozó, mert itt biztosítottuk be a bajnoki címet. Az eleje nem úgy alakult, ahogy szerettem volna, de a cseréknek köszönhetően biztossá vált a győzelmünk.

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR–NEKA 41–32 (17–17)
Mosonmagyaróvár, 900 néző. V: Hargitai, Markó
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Sztankovics K. 1, Lancz 3, IVANCOK 6, PÁSZTOR N. 5, Tóth G. 4, Stranigg Zs. 3. Csere: Mistina (kapus), TÓTH E. 6 (5), Faragó Luca 1, ALBEK 4, Tóth N. 3, KOVÁCS P. 4, Csire 1. Edző: Gyurka János
NEKA: Wéninger – Molnár D., VARGA E. 4 (3), KELLERMANN 4, Kocsis B. 3, CSÍKOS L. 7, Szabó A. 2. Csere: Németh K., Zaj (kapusok), Gém 3, Kovalcsik B., UHRIN 6, Szabó L. 2, Ferenczy D., Bató 1, Faragó Lea. Edző: Bohus Beáta
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–3. 7. p.: 5–4. 12. p.: 9–9. 16. p.: 10–12. 20. p.: 12–13. 24. p.: 14–15. 35. p.: 21–17. 41. p.: 25–20. 45. p.: 26–23. 55. p.: 36–28
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3
Gyurka János: – Gálamérkőzésre készültünk, ami tulajdonképpen a mérkőzés utolsó szakaszában meg is valósult. Viszont ez a találkozó képet mutatott az egész idénybeli teljesítményünkről, hiszen voltak gyengébb szakaszok a játékunkban. Feltétlenül dicséret illeti az akadémistákat, akik rengeteg fejlődtek, gyorsak, remekül cseleznek, kemény ellenfelek voltak. Elsősorban a védekezésünk javult a második játékrészben, mögé „megérkezett” a kapusteljesítmény is, ezt követően felszabadultan kézilabdáztunk.
Bohus Beáta: – Az első harminc perc teljesen rendben volt, de ismerve Gyurka Jánost, tudtam, hogy nem lesz könnyű a folytatás. Úgy is jött ki a Mosonmagyaróvár a második félidőre, ahogy kell, így teljesen megérdemelten győzött. Nem vagyok csalódott, mert jól küzdöttek a lányok, emelt fővel vesztettünk jó csapat ellen, remek hangulatú csarnokban. Lesz még egy NB I-es találkozónk, utána korosztályos megméretés is, tehát van még dolgunk ebben az idényben.

ÉRD–SIÓFOK KC 26–33 (16–18)
Érd, 300 néző. V: Asztalos, Szalay
ÉRD: Horváth-Csapó – DÁVID-AZARI 5, Kopecz 3 (1), Paróczy 1, Ábrahám 1, GERHÁTH 8 (1), Fekete B. 4. Csere: Kántor (kapus), Csiszár-Szekeres, Horváth D., SZTANKOVICS R. 4, Kerekes, Csáki Zs. Edző: Simics Judit
SIÓFOK: Csapó K. – Such N. 2, DEBRECZENI-KLIVINYI 6, Sirián 1, MILOSAVLJEVIC 9, N'DIAYE 3, MAVSAR 10 (5). Csere: Herczeg (kapus), Kajdon 1, Abdourahim, Lakatos R., Juhász F. 1, Török L. Edző: Uros Bregar
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5
Simics Judit: – Volt egy szakasza a mérkőzésnek a második félidő elején, amikor sok kiállítást kaptunk, az kinyitotta az ollót a két csapat között. Nem adták fel a lányok, foggal-körömmel harcoltak, hogy tisztességgel búcsúzzunk az első osztálytól. Mindent megteszünk a következő idényben, hogy újra itt lehessünk. Köszönöm a szurkolóknak, hogy mindvégig kitartottak mellettünk.
Uros Bregar: – Nagyon szomorú vagyok, hogy az elmúlt évtized egyik meghatározó együttese búcsúzik az első osztálytól. Sokat gyakoroltunk és elemeztük a mérkőzés előtt az ellenfelet. Összességében jól játszottunk, az Érd a második játékrész derekán felzárkózott, ezért maximálisan kellett koncentrálnunk egészen a végéig.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 24–26 (12–12)
Dunaújváros, 300 néző. V: Horváth P., Marton B.
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Agócs 2, Borgyos, Weisheitel 2, Nick 1, Krupják-Molnár 3 (3), Szalai B. 3. Csere: Bartók, Bartulovic (kapusok), Fodor N. 1, HORVÁTH P. 4, FARKAS J. 7 (1), Lakatos P. 1, Kazai, Matucza, Poczetnyik. Edző: Rapatyi Tamás
KISVÁRDA: MÁTÉFI – UDVARDI 9 (5), KARNIK 3 (1), Radojevics 2, Sápi 2, JUHÁSZ G. 6, Mérai 1. Csere: Graovac (kapus), Siska 1, Trunková, Habánková, Bouti, Sztamenics 2, Akijama. Edző: Bányász-Szabó Valéria
Az eredmény alakulása. 1. perc: 1–0. 9. p.: 3–5. 17. p.: 5–8. 19. p.: 8–8. 28. p.: 9–11. 35. p.: 14–13. 38. p.: 15–16. 48. p.: 18–21. 55. p.: 22–23
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 7/6
Rapatyi Tamás: – Rossz felfogásban, fegyelmezetlenül játszottunk. Az előre megbeszélt feladatok nagy részét nem hajtotta végre a csapat. A kézilabda csapatjáték, ha hat ember nem dolgozik együtt támadásban és védekezésben úgy, ahogyan kell, a rendszer nem működik. Ebből adódtak problémáink. Támadásban rossz döntések születtek, védekezésben elkerülhető gólokat kaptunk. Mindenkinek magába kell néznie, miért történt így.
Bányász-Szabó Valéria: – Leginkább annak örülök, hogy a lányok megmutatták igazi arcukat az elmúlt hetek gondjai után. A Debrecen elleni meccset talán kicsit kozmetikáztuk ezzel a győzelemmel. Büszke vagyok a csapatra, mert tényleg becsülettel küzdött. Támadásban okosan játszottunk, kihasználtuk az ellenfél gyenge pontjait. Külön öröm, hogy a második félidőben javult a kapusteljesítményünk is, ez nagyban hozzásegített minket a sikerhez. Igazi gladiátorharc volt.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–DVSC SCHAEFFLER 20–36 (8–17)
Békéscsaba, 650 néző. V: Bujdosó, Horváth V.
BÉKÉSCSABA: Szabó D. – Horváth G. 1, Lanistanin 3 (1), Giricz 2, Gyimesi 2, Vámosi 3, Hajtai. Csere: Gadányi (kapus), Bencsik 2, Bucsi 1, TERMÁNY 4, Andróczki 2, Zsemberi, Török F. Edző: Farkas József
DVSC: GABRIEL – TÖPFNER A. 11 (2), PLANÉTA 4, VÁMOS P. 4, Bordás 1, Kácsor 1, Petrus 2. Csere: Giegerich (kapus), Hámori 3, Füzi-Tóvizi 1, Szabó Nina 1 (1), VÁMOS M. 5, Csernyánszki, Panyi 2, Kiss Cs. 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása: 7. p.: 1–4. 12. p.: 2–7. 18. p.: 3–9. 20. p.: 5–12. 29. p.: 8–16. 33. p.: 8–18. 38. p.: 9–21. 46. p.: 11–27. 52. p.: 15–29. 58. p.: 17–35
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3
Farkas József: – Tudtuk, hogy rendkívül kemény védekezés és nagyon gyors támadójáték jellemzi a Debrecen játékát. Idegesebben kezdtünk, megijedtünk kicsit. Később valamennyire visszakapaszkodtunk, de sok lerohanásgólt kaptunk, pedig nagyon készültünk rá. Annak azonban örülök, hogy küzdöttünk hatvan percen keresztül.
Szilágyi Zoltán: – Idegesen kezdtünk és a helyzeteinket az első percekben elpuskáztuk, viszont hamar átvettük az irányítást, és ezután már dominált az erőfölényünk, így megnyugtató előnyre tettünk szert. Voltak kifejezetten jó periódusaink – a védekezésünket, kapusteljesítményünket külön kiemelném –, és végig a kezünkben tartottuk az irányítást. Két pontért jöttünk, kettőt viszünk, még egy lépésre van szükségünk ahhoz, hogy elérjük a céljainkat.