Női kézi NB I: húszgólos győzelmet aratott az FTC

K. Zs.K. Zs.
2023.05.19. 19:27
Klujber Katrin nyolc gólt szerzett az FTC-ben (Fotó: Koncz Márton)
Érvényesült a papírforma, a jól védekező, remek kapusteljesítményekkel kirukkoló Ferencváros 35–15-re győzött az Alba Fehérvár vendégeként a női kézilabda NB I 25. fordulójának pénteki mérkőzésén.

NŐI KÉZILABDA NB I
25. FORDULÓ
ALBA FEHÉRVÁR KC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 15–35 (6–16)
Székesfehérvár, 400
néző. V: Hajdu, Halász
ALBA: PIJEVIC – Zrnic 1, Afentaler 3 (1), Ohjama, Boldizsár 3, UTASI 3, Takó. Csere: Kubina (kapus), Sztosics 1, Szmbatjan 2, Dubán, Besszer 1, Szemes, Bojtos, Sulyok 1. Edző: Józsa Krisztián
FTC: JANURIK – Malestein 3, KLUJBER 8, KISFALUDY 4, Tomori, Szucsánszki 1, MÁRTON G. 5. Csere: BÍRÓ B. (kapus), Cvijics 1, Bölk 1 (1), Lekics 2, Stolle 2, Szöllősi-Zácsik 3, PAPP D. 4, Hársfalvi 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 3–8. 18. p.: 4–10. 24. p.: 5–13. 28. p.: 5–14. 34. p.: 7–17. 40. p.: 8–23. 46. p.: 11–26. 52. p.: 11–30. 58. p.: 14–33
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/1
Józsa Krisztián:
– Nem sok mindennel lehettünk elégedettek, sem támadójátékban, sem védekezésben nem nyújtottunk megfelelőt, rengeteget hibáztunk. A Fradi remek tempóban játszott, a védekezése, főleg az első félidőben brutális volt, de a másodikban sem nagyon találtuk az ellenszerét, igaz, a kapusoknak sem, mert nagyon jól védtek. Nehéz a teljesítményünkről bármit is mondani.
Elek Gábor: – Speciális helyzetben vagyunk, a Metz elleni mérkőzés után kötöttünk egy megállapodást a csapattal, innentől rákanyarodunk a final fourra, az élvezi a prioritást. Elég komoly munkával töltöttük az elmúlt időszakot, nagyon örültem annak, hogy ilyen sebességgel játszottunk, látszott, hogy a héten a védekezést gyakoroltuk, valamint mindkét kapusunk bomba formában védett. A futómennyiség és a védekezés feszessége volt a lényeg, ezeket jobban megoldottuk, mint ahogy vártam.