Női kézi NB I: nem tört meg az Érd sorozata, ismét kikapott

CS. M.CS. M.
2022.03.11. 19:48
Töfpner Alexandra 12 gólig jutott ( Nagy Norbert/Fejér Megyei Hírlap)
Az Alba Fehérvár 31–29-re legyőzte az Érdet a női kézilabda NB I pénteki játéknapján.

Zsinórban negyedik vereségét szenvedte el a kiesés elől menekülő, 12. helyen álló Érd, amely szoros meccset játszott az Alba Fehérvár otthonában, a szünetben még vezetett is eggyel, de a második félidőben hárommal kikapott. 31–29

KÉZILABDA
NŐI NB I

ALBA FEHÉRVÁR KC–
ÉRD 31–29 (15–16)
Székesfehérvár, 700 néző. V: Bócz, Wiedemann.
FEHÉRVÁR: PIJEVIC – TÖPFNER 12 (7), Boldizsár 2, Ohijama, Varga E. 1, UTASI 6, Takó 2. Csere: Tóth Nikolett (kapus), BESSZER 4, Gerháth K. 2, Bardi, Afentaler, Triscsuk 2 (1). Edző: Józsa Krisztián
ÉRD: Hadfi – Bódi, Sztankovics, Horváth D., VUKAJLOVICS 7, SZABÓ KITTI 4 (1), Fekete B. 3. Csere: Kántor (kapus), KOPECZ 11 (8), Mód 1, Csáki L. 1, Paróczy 2, Kiss Dorottya. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása: 6. perc:
1–5. 12. p.: 6–8. 18. p.: 9–9. 24. p.: 12–12. 28. p.: 14–14. 34. p.: 17–18. 40. p.: 20–20. 46. p.: 23–22. 52. p.: 26–25., 58. p.: 30–27.
Kiállítások:
6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 9/8, ill. 12/9
Józsa Krisztián: – Rettenetesen nehezen indult, nyilván nem ilyen kezdésre számítottunk, de ennek a csapatnak az erejét mutatja, hogy ilyen rossz kezdés után is át tudtunk lendülni a holtponton. Az első félidőben nem működött a védekezésünk, ezt a szünetben tisztáztuk és a második félidőben tudtunk váltani. Kapusteljesítményben és mezőnyjátékban is extrákat nyújtottunk. Számunkra ez megérdemelt siker volt, megdolgoztunk érte.
Horváth Roland: – Ezzel a kapusteljesítménnyel nem lehet meccset nyerni. A másik oldalon volt védés, nálunk, nem. Huszonkilenc góllal lehet győzni idegenben, de ha minden, ami kapura megy gól, nehéz.

1. Győr 17 17 553–353 +200 34
2. FTC 14 13 1 421–314 +107 26
3. Debrecen 16 13 3 464–392 +72 26
4. Vác 15 11 4 472–422 +50 22
5. Mosonmagyaróvár 16 9 1 6 514–472 +42 19
6. Siófok 16 8 8 485–491 –6 16
7. Kisvárda 17 7 1 9 430–458 –28 15
8. MTK 16 5 4 7 426–437 –11 14