Női kézi NB I: nehéz meccset nyert meg a Mosonmagyaróvár az MTK ellen

N. T.N. T.
2023.03.24. 19:42
Szemerey Zsófinak döntő érdemei voltak a győzelemben (Fotó: Nagy Gábor)
A harmadik helyet üldöző Mosonmagyaróvár négy góllal nyert az MTK ellen a női kézilabda NB I 19. fordulójában, míg az Alba Fehérvár a Budaörsöt múlta felül öt találattal.

Az MTK pontosabb játékával szinte az egész első félidőben vezetett Mosonmagyaróváron, a hazaiak a csereként beálló Szemerey Zsófi védéseinek köszönhetően a szünet előtt tudtak csak fordítani. A második játékrészben már az MKC irányított, még ha a fővárosiak például 17–16-ra fel is zárkóztak a 43. percben. Gyurka János időkérését követően újra elment néggyel az Óvár, és a hajrában már nem forgott veszélyben a győzelme. Szemerey 27 lövésből 19-et hárított, amely kivételes teljesítmény.

NŐI KÉZILABDA NB I
19. FORDULÓ
MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR–MTK BUDAPEST 23–19 (13–12)
Mosonmagyaróvár,
900 néző. V: Sándor, Szikszay
MOSONMAGYARÓVÁR: Mistina – Sztankovics 2, Albek 1, Tóth G. 1, PÁSZTOR 3, Ivancok 2, STRANIGG ZS. 4 (2). Csere: SZEMEREY (kapus), Csire, LANCZ 4, Bardi 1, Tóth N. 1, Kovács P. 1, Tóth E. 3. Edző: Gyurka János
MTK: GYŐRI – Grosch 1, Mazák-Németh, Simon P. 3 (1), DAKOS 6 (1), Szabó K. 2, SALLAI N. 4. Csere: Suba S. (kapus), Szabó L. 1 (1), Mészáros-Mihálffy 1, Román 1, Kobela, Juhász E. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–1. 7. p.: 1–3. 12. p.: 6–8. 16. p.: 6–9. 20. p.: 7–11. 24. p.: 10–11. 35. p.: 16–12. 41. p.: 17–15. 45. p.: 17–16. 55. p.: 20–16
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Gyurka János:
– Ezen a mérkőzésen is látszott, hogy nem fizikálisan, hanem mentálisan fáradt a csapat, ami tökéletesen érthető a mi nagyon nehéz sorozatunk után. Így a győzelmet most leginkább Szemerey Zsófi fantasztikus teljesítményének és a szurkolóink szeretetének, biztatásának köszönhetjük. Szoros, küzdelmes találkozó volt, a játékban sok volt a probléma, de ma is bebizonyosodott, hogy vannak nagyon értékes, jó szellemű kézilabdázóink.
Vágó Attila: – Kicsit közhelyesen hangzik, de tényleg azt gondolom, hogy így ki lehet kapni, mert a jelenlegi helyzetünkben megettünk mindent, amit tudtunk. Viszont a mérkőzésnek voltak olyan periódusai, amikor többet hibáztunk és ekkor vesztettük el ezt a találkozót. Gratulálok a Mosonmagyaróvárnak és a kapusoknak, akik valóban kimagasló teljesítményt nyújtottak.

ALBA FEHÉRVÁR KC–MOYRA-BUDAÖRS 25–20 (12–11)
Székesfehérvár,
400 néző. V: Bíró, Kiss O.
FEHÉRVÁR: PIJEVIC 1 – Szemes 2, SZMBATJAN 5 (2), Ohjama 1 (1), Varga E. 3, Sztosics 1, Takó 1. Csere: Tóth Nikolett (kapus), UTASI 5, DUBÁN 2, Boldizsár 2, Afentaler 1, Bojtos 1. Edző: Józsa Krisztián
BUDAÖRS: VÁRTOK R. – Vártok T. 2, SZEKERCZÉS 5 (4), GERGELY-ZSIGMOND 1, Hudák, Szabadfi 2, Braun 2. Csere: Varjas-Sipeki (kapus), Schneider, Pálos-Bognár 2 (1), Gorilszka, Tóth M. 3, Szabó–Májer 2, Mlinkó 1. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása: 6. perc: 2–3. 12. p.: 6–5. 18. p.: 10–5. 24. p.: 11–8. 28. p.: 12–10. 34. p.: 13–11. 40. p.: 15–15. 46. p.: 19–16. 52. p.: 21–18. 58. p.: 24–19
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/5
Józsa Krisztián:
– Igen szoros mérkőzés volt, és nagyon nagy siker, hogy hazai pályán tudtunk nyerni, mivel a két csapat eléggé közel van egymáshoz. Az első félidőben is rendben volt a védekezésünk, és erre építettünk a másodikban, ekkor a támadójátékunkon is tudtunk javítani. A csapatban volt néhány kiemelkedő teljesítmény, amely hozzásegített bennünket a győzelemhez.
Buday Dániel: – Tudtuk, hogy komoly teljesítményt kell ahhoz nyújtanunk, hogy pontot szerezzünk, ami sajnos nem sikerült. A fő hibát abban láttam, hogy nagyon gyenge volt a helyzetkihasználásunk, az ellenfél kapusa húsz labdát védett, amiből legalább tizenöt ziccer volt. Ezt nem lehet elbírni egy rangadón, főleg úgy, hogy meccsdöntő szituációkban hibáztunk.

1. Győr 20 19 1 651–458 +193 38
2. FTC 19 17 2 634–449 +185 36
3. Debrecen 18 12 2 4 533–458 +75 26
4. Mosonmagyaróvár 18 11 2 5 541–481 +60 24
5. Vác 17 9 2 6 458–449 +9 20
6. Fehérvár 18 8 2 8 453–490 –37 18
7. MTK 19 7 2 10 510–506 +4 16
8. Siófok 16 7 1 8 433–433 0 15