Női kézi NB I: megingott, de legyőzte a Kisvárdát a DVSC

L. M.L. M.
2023.01.29. 20:02
Jobban bírta a hajrát a DVSC (Fotó: Facebook/DVSC kézilabda, archív)
A női kézilabda NB I 11. fordulójából elmaradó mérkőzésen a DVSC Schaeffler 22–19-re legyőzte a Kisvárdát és továbbra is harmadik a tabellán.

Ugyan a vendég Kisvárda szerezte meg a vezetést, a Debrecennek erre egy ötgólos roham volt a válasza és korán elhúzott. A várdaiak szépen lassan elkezdték ledolgozni a hirtelen jött hátrányt, a félidőre ez sikerült is nekik, 10–10-el fordultak a csapatok. A második játékrészben egyszer át is tudta venni a vezetést a Kisvárda, azonban a hajrát jobban bírták Kácsor Grétáék és három góllal megnyerték a mérkőzést.

KÉZILABDA
NŐI NB I

DVSC SCHAEFFLER–
KISVÁRDA MASTER GOOD SE 22–19 (10–10)
Debrecen, 1000 néző. V: Kiu G., Kiu T.
DEBRECEN: GABRIEL 1 – TÖPFNER 5 (1), Hámori 1, Vámos P. 1, Füzi-Tóvizi 1, KÁCSOR 7, PETRUS 4. Csere: Giegerich (kapus), BORDÁS 2, Szabó Nina, Csernyánszki. Edző: Szilágyi Zoltán
KISVÁRDA: Mátéfi – Udvardi 1 (1), Karnik 1, Juhász G., Sápi 1, Bouti, MÉRAI 2. Csere: SISKA 5, TRUNKOVÁ 3, Radojevics 2, Habánková 1, AKIJAMA 3. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–1. 10. p.: 5–1. 16. p.: 6–5. 23. p.: 10–7. 34. p.: 13–11. 44. p.: 16–17. 55. p.: 20–18. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 3/1.
Szilágyi Zoltán: – Tudtam, hogy nehéz meccs vár ránk, keményen küzdöttünk. Jól kezdtünk, de később a hibáinkat könyörtelenül kihasználta a Kisvárda. A hajrában végül sikerült itthon tartanunk a két pontot. A jó védekezésünk volt a győzelmünk kulcsa.
Bakó Botond: – Biztos voltam abban, hogy a küzdés és a harc fog dominálni ezen a mérkőzésen, ez pedig be is igazolódott. Védekezésben mindkét csapat jó teljesítményt nyújtott, az viszont látható volt, hogy tele van a két gárda hiányzókkal. A mi sikerünkhöz a nagyobb felelősségvállalás hiányzott támadásban, ez most így sikerült, a bajnokság folytatására azonban bizakodva tekintünk.

1. Győr 14 13 1 447–325 +122 26
2. FTC 13 12 1 429–318 +111 25
3. Debrecen 15 10 1 4 439–386 +53 21
4. Mosonmagyaróvár 12 8 4 377–327 +50 16
5. Vác 12 6 2 4 316–314 +2 14
6. Siófok 12 6 1 5 316–316 0 13
7. Dunaújváros 13 5 2 6 333–387 –54 12
8. MTK 14 4 2 8 391–406 –15 10