Női kézi NB I: könnyed győzelemmel kezdte a Győr az évet

2021.01.03. 16:25
Estelle Nze Minko hibátlan teljesítményt nyújtott (Fotó: Török Attila)
A női kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén a Győri Audi ETO kiütéses győzelmet aratott az Alba Fehérvár KC-t fogadva: 22–11-es félidő után a hibátlanul lövő, kilenc gólig jutó Estelle Nze Minko vezérletével 44–21-re győztek a zöld-fehérek.

A vendég fehérváriak jól kezdték a találkozót, az első percekben még vezettek is a győriek ellen, ám a 11. percben az ETO beindult, és 6–6 után bő tíz perc alatt egy 9–1-es rohammal eldöntötte a mérkőzést. A 22–11-es félidő után a 37. percben már 15 gól volt a hazai előny, s a végére még tovább nyílt az olló: az 56. percben lett először 20 gól a különbség a csapatok között (40–20).

A hazaiaknál Estelle Nze Minko hibátlan lövőteljesítménnyel kilenc gólig jutott, vendégeknél a hatból hat büntetőt értékesítő és összesen szintén 9 gólig jutó Gerháth Kincső teljesítménye érdemel említést.

KÉZILABDA
NŐI NB I
Győri Audi ETO KC–Alba Fehérvár KC 44–21
(22–11)
Győr, Audi Aréna, zárt kapuk mögött. V:Héjjas, Kránitz
GYŐR:
SILJE SOLBERG – Faluvégi D.5,V. Kristiansen4 (1),S. Oftedal1,BRATTSET5,E. Amorim4,Fodor5. Csere:Glauser (kapus), Edwige1,NZE MINKO9 (1),Anne M. Hansen2,LUKÁCS V.6,Csekő1,Ogonovszky1. Edző:Danyi Gábor
FEHÉRVÁR:Dányi – Szabó-Májer1,Boldizsár1,GERHÁTH K.9 (6),Bardi1,Temes1,Szarka A.2. Csere:Tóth Nikolett, Kubina (kapusok), Besszer1,Afentaler3,Háfra L., Varga E.1,Töpfner, Utasi1. Edző:Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 8. perc:4–4.15. p.:8–6.21. p.:13–7.25. p.:18–9.37. p.:28–13.44. p.:31–17.52. p.:36–20.56. p.:40–20
Kiállítások:4, ill. 6 perc
Hétméteresek:3/2, ill. 6/6
Danyi Gábor:– Régen játszottunk mérkőzést, az összeszokást, a saját stílusunk csiszolását szolgálta ez a találkozó, hiszen jól kell elosztani a feladatokat a januárban ránk váró bajnoki és BL-feladatok miatt. Az első tizenkét perc kivételével a lelkes és szimpatikus fehérváriak ellen sikerült is a célt teljesíteni.
Józsa Krisztián:– A Győr nagyszerűen játszott, mi a hosszú szünet utáni kisvárdai győzelmet követően felszabadult játékot vártunk a lányoktól. A támadójátékunkban voltak is pozitív elemek, de a védekezésünk teljesen rosszul működött, ezeken kell javítani a következő időszakban.

1. Siófok 11 8 3 352–282 +70 16
2. Győr 7 7 238–120 +118 14
3. Mosonmagyaróvár 8 7 1 224–215 +9 14
4. FTC 6 6 200–129 +71 12
5. Debrecen 8 5 3 230–207 +23 10
6. MTK 7 5 2 222–212 +10 10
7. Vác 10 5 5 268–285 –17 10
8. Boglári Akadémia-SZISE 6 2 4 173–176 –3 4