Női kézi NB I: két góllal nyert a Kisvárda a Dunaújváros ellen

2021.02.13. 20:07
Akcióban a fehér mezes Kisvárda (Fotó: Kelet-Magyarország/Dodo Ferenc)
A Kisvárda hazai pályán 28–26-ra legyőzte a Dunaújvárost a női kézilabda NB I szombati mérkőzésén. A szabolcsiak kapusa, Pásztor Bettina 16 védéssel járult hozzá a sikerhez – írja az MTI.

NŐI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ
KISVÁRDA MASTER GOOD SE–DUNAÚVÁROSI KOHÁSZ KA 28–26 (14–11)
Kisvárda,
zárt kapuk mögött. Vezette: Hargitai, Markó
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – Udvardi 4 (2), Habánková 3, SZABÓ NINA 4, DOMBI L. 6, SISKA 4, MILOSEVICS 3. Csere: Kondásová, Mátéfi D. (kapusok) Mihállfy 3, Bouti 1. Edző: Bakó Botond
DUNAÚJVÁROS: Wéninger – Mihály P. 1, Ferenczy F. 2, Nick 1, Dabevszka 1, Bulath 3, Kazai 2. Csere: Babovics, Hlogyik (kapusok) SZALAI B. 6, Román 1 (1), Barján 2, Schatzl Natalie 2, Horváth G. 3 (2), Fodor N. 2, Krupják. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–2. 8. p.: 4–2. 24. p.: 14–9. 37. p.: 19–14. 50. p.: 23–20. 55. p.: 27–21
Kiállítások: 14, ill., 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill., 5/3
Bakó Botond:
– Az első félidő szinte tökéletes volt, minden csapatrészben jól teljesítettünk A folyatásban volt egy hullámvölgy a játékunkban, de szerencsére átvészeltük. Végre hazai pályán is jól jöttünk ki egy végjátékból
Vágó Attila: – Nagyon szomorú és csalódott vagyok, főként az első félidei játékunk miatt. Egész héten készültünk a meccsre, majd olyan hibákat követtünk el, amelyek nem férnek bele ezen a szinten. El kell gondolkodnunk, mert a befektetett munka töredékét kapjuk vissza.

1. Győr 11 11 390–222 +168 22
2. Siófok 15 11 4 482–382 +100 22
3. Mosonmagyaróvár 12 11 1 360–321 +39 22
4. FTC 11 10 1 376–244 +132 20
5. Vác 14 9 5 407–397 +10 18
6. MTK 12 8 4 375–372 +3 16
7. Debrecen 11 7 4 329–292 +37 14
8. Kisvárda 14 5 9 342–373 –31 10