Női kézi NB I: ilyen sok gólt először lőtt a Győr az idényben

M. D.M. D.
2022.02.15. 19:27
Crina Pintea hibátlanul lőtt a Vasas ellen (Fotó: Dömötör Csaba – archív)
A Győri ETO 45–26-ra nyert idegenben a Vasas ellen a női kézilabda NB I keddi mérkőzésén.

A kieső helyen álló angyalföldi együttes az első félidőben elért apró részsikereket, a 24. és a 27. perc között például 5–0-s szériát futott – így 10–19-ről feljött 15–19-re –, de Ambros Martín időkérése után a két nappal ezelőtt még Svédországban BL-meccset vívó ETO a szünetig megint ellépett hét találattal (15–22).

A második játékrészben a győriek futószalagon dobálták a gólokat, végül 45-ig jutottak – ilyen sokat ebben az NB I-es idényben még egyszer sem lőttek. A Szombathely ellen hazai pályán 44-ig jutottak. A Vasast otthon tavaly szeptemberben húsz góllal verte meg az ETO (41–21).

A győrieknél Crina Pintea mind a nyolc lövéséből gólt dobott, Estelle Nze Minko hét, Anne Mette Hansen hat találatig jutott. A legtöbb időt a vendégjátékosok közül Háfra Noémi (42:28 perc) töltötte a pályán.

NŐI KÉZILABDA NB I
VASAS SC–GYŐRI AUDI ETO KC 26–45 (15–22)
Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 480
néző. V: Rontó, Szanyi
VASAS: ZSIGMOND P. – Imrei 2, Pénzes 3 (1), Hadnagy, Szilovics 5, Kajdon 6 (2), Oláh K. 2. Csere: Gercsó N. (kapus), Faragó L. 1, Speth 3, Blaubacher, Leitner 1 (1), Szatmári, Ács, Sárkány 1, M. Agbaba 2 (2). Edző: Penszki Gergely
GYŐR: Silje Solberg – Faluvégi D. 5, Háfra N. 5 (1), PINTEA 8, S. Oftedal 1, Anne M. Hansen 6 (2), Fodor Cs. 1. Csere: Leynaud (kapus), NZE MINKO 7 (1), Rju Un Hi 1, BRATTSET 5, LUKÁCS V. 5, Ogonovszky 1, Kürthi. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–5. 14. p.: 5–12. 23. p.: 10–19. 35. p.: 16–26. 45. p.: 20–35. 55. p.: 23–43
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 4/4
Penszki Gergely:
– Azt kértem a csapattól, hogy élvezettel, felszabadultan játsszon, ami sikerült. A következő feladat az lesz, hogy ezt a játékstílust a sorsdöntő mérkőzéseken is megmutassuk.
Ambros Martín: – Szeretem az ilyen mérkőzéseket, ahol az ellenfél nyílt sisakkal játszik, meg akarja mutatni, hogy mit tud. Nem engedhettünk ki a mérkőzésen, végig munkára késztettek bennünket. Soha nem egyszerű győzni, miközben úgy van elkönyvelve, hogy a Győr mindig nyer. Ki kell emelni mindkét csapat szurkolótáborát, remek atmoszférát teremtettek a mérkőzéshez.

1. Győr 15 15 485–317 +168 30
2. FTC 13 12 1 391–296 +95 24
3. Debrecen 14 11 3 381–331 +50 22
4. Vác 13 9 4 404–362 +42 18
5. Mosonmagyaróvár 14 7 1 6 448–420 +28 15
6. MTK 14 5 4 5 370–374 –4 14
7. Kisvárda 14 6 1 7 362–375 –13 13
8. Siófok 14 6 8 430–447 –17 12