V. J. 2021.02.06 18:47 Frissítve: 2021.02.06 19:57

Női kézi NB I: idegenben nyert az Óvár és a Kisvárda is

A Mosonmagyaróvár a Dunaújvárosi Kohász, a Kisvárda a Szombathely otthonában nyert a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

Udvardi Laura remekelt, hét gólig jutott a Kisvárdában (Fotó: Török Attila, archív)

A 11 győzelme mellett továbbra is csak egy vereséggel álló Mosonmagyaróvár Dunaújvárosban gyűjtötte be a két pontot. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a hazaiakat erősítő Bulath Anita volt kilenc góllal, míg vendégeknél Tóth Eszter nyolc alkalommal talált be.

A Kisvárda dolgát 530 kilométeres utazás után sem tudta megnehezíteni a Szombathely, annak ellenére sem, hogy a hazaiak ukrán játékosa, Lilja Gorilszka nyolc gólt dobott. A vendégeket erősítő Udvardi Laura eközben hét gólt ért el.

KÉZILABDA
NŐI NB I

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–MOTHERSON–MOSONMAGYARÓVÁR 29–34 (11–15)
Dunaújváros, zárt kapuk mögött. V: Őri, Pozdena
DUNAÚJVÁROS: Hlogyik – Horváth G., Ferenczy F. 2, SZALAI B. 4, Nick 1, BULATH 9 (4), KAZAI 7
Csere: Wéninger, Babovics (kapusok), Barján 1, Mihály P. 2, Dabevszka 2, Román 1 (1), Fodor N., Krupják-Molnár
Edző: Vágó Attila
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Katona 4, Horváth B. 2, Gyimesi 1, SZARKOVÁ 7, KOVÁCS P. 4, HAJTAI 4
Csere: Herczeg (kapus), TÓTH ESZTER 8 (4), Lancz, Hudák, Stranigg 3, Domokos 1
Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 8. p.: 2–3. 20. p.: 5–9. 26. p.: 8–14. 36. p.: 15–20. 44. p.: 22–24. 51. p.: 24–29
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/4
Vágó Attila: – Sajnálom az első félidő utolsó tíz percét, amikor nagyon fontos ziccereket, hétméterest hagytunk ki, Szemerey Zsófi megbabonázott minket. Az akkor kialakult gólkülönbség meghatározónak bizonyult. Volt esélyünk visszajönni a második félidőben, de kritikus pillanatokban elöl és hátul is hibáztunk.
Gyurka János: – Tizenegy nap alatt a negyedik találkozónkat játszottuk, érezhetően fáradt volt a csapat, elsősorban mentálisan, nehezen tudtak koncentrálni a lányok. A sebességünk elmaradt a kívánttól és a megszokottól, sokat hibáztunk. Nagyon jól harcoló Dunaújváros fogadott bennünket, ám a fordulást követően feljavult a védekezésünk, ebből könnyű gólokat szereztünk. Ettől megnyugodtunk, és így a végjáték már simán alakult. Nagyon büszke vagyok a lányokra!

HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 21–26 (8 – 11)
Szombathely, Aréna Savaria, zárt kapuk mögött. V: Bóna, Földesi
SZOMBATHELY: K. Tomasevics – Orbán Adrienn, M. Agbaba, GORILSZKA 8 (3), Pődör B., Bandelier 1, HORVÁTH P. 6
Csere: Christe (kapus), Biró D., Frank, Kulcsár D. 1, Varga N. 2, Szendrei 2, Mayer Sz., Forgács V. 1
Edző: Marosán György
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – UDVARDI 6, Bouti 1, Termány R., Siska P. 2, Dombi L. 2, Milosevics 4
Csere: Mátéfi D. (kapus), Habánková 2, MIHÁLLFY 3, Soltész, Dombi K. 2, SZABÓ NINA 4 (3)
Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–1. 10. p.: 2–3. 16. p.: 4–4. 21. p.: 5–8. 25. p.: 6–10. 35. p.: 9–15. 38. p.: 13–17. 45. p.: 14–20. 49. p.: 17–22. 53. p.: 18–22
Kiállítások: 6 , ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3
Marosán György: – Akartunk, kidolgoztuk a helyzeteket, de támadójátékban rengeteget hibáztunk. A második félidőben felzárkózhattunk volna, ám akkor is sokat rontottunk. Mennünk kell előre, hiszen fontos mérkőzések várnak még ránk.
Bakó Botond: – Nagyon nehéz időszak van mögöttünk, több meccset is egy góllal veszítettünk el. Mentálisan kellett felrázni a csapatot, amely sikerült. Erre a győzelemre lehet építeni. Erős, jó alakulat otthonából hoztuk el a létfontosságú két pontot.

Kézilabda BALLAI ATTILA

„...és onnantól, hogy erre képesek lettünk, jöttek az igazi sikerek.”

2021.06.07 23:17:52

Kézilabda MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Kudarc után érdekesebb a helyzet, hosszabb elemzést is megérdemel, de fokozott figyelmet mindenképpen, hogyan reagálnak a vesztesek, mivel indokolnak, képesek-e hétköznapian megmagyarázni a sokszor megmagyarázhatatlant.