Női kézi NB I: hatgólos váci győzelem a Kisvárda ellen

CS. M.CS. M.
2022.01.19. 19:41
Kitűnő formában a Vác (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)
A Váci NKSE 29–23-ra legyőzte a Kisvárdát a női kézilabda NB I 8. fordulójából elhalasztott mérkőzésen, szerdán.

A szünetben még csak kétgólos volt a váciak előnye, a második játékrészben azonban magabiztosan kerekedtek ellenfelük fölé. A Vác így már sorozatban négy győztes bajnokinál jár, s a tabella negyedik helyét foglalja el.

KÉZILABDA
NŐI NB I
VÁCI NKSE–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 29–23 (13–11)
Vác, 195 néző. V: Bócz, Wiedemann.
VÁC: PÁSZTOR B. – Diószegi 1, Hámori 3, KUCZORA 6 (1), HELEMBAI F. 7, Kácsor 4, Schatzl Natalie 2. Csere: GROSCH 4, Világos 1, Ballai B. 1, Aron, Szondi. Edző: Ottó Katalin
KISVÁRDA: Mátéfi D. – Udvardi 3, T. Radojevics 1, Karnik 5 (1), Siska, Mészáros-Mihálffy, DOMBI L. 4. Csere: Sztamenics 1, Juhász Gréta 3, BOUTI 5, Dombi K. 1. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 8. p.: 3–4. 14. p.: 7–4. 20. p.: 10–5. 27. p.: 12–9. 37. p.: 16–14. 40. p.: 19–14. 44. p.: 19–18. 48. p.: 22–20. 54. p.: 27–22. Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 2/1
Ottó Katalin: – Felkészült belőlünk a Kisvárda, nagy harcra késztetett minket, minden gólért meg kellett küzdeni. Apró lépésekkel haladtunk előre, akik pályára léptek, jól szálltak be a játékba. Az utolsó percekben tudtunk csak felszabadultan játszani. Alapembereink bizonyították, hogy amikor nagy szükség van rá, hátukra tudják venni a csapatot.
Bakó Botond: – Kettős érzéseim vannak, mert nagyon sok lehetőségünk volt, de nem tudtunk élni vele. Alakulhatott volna másképpen a meccs, szorosabb lehetett volna a végjáték. Sokáig tartottuk magunkat, küzdöttünk, többször jöttünk vissza négy-ötgólos hátrányból egyre, de akkor mindig megremegtünk. Két meccsre való technikai hibánk volt és Pásztor Bettinával szemben is sokat hibáztunk. Játékunk minősége, elsősorban támadásban, elmaradt az elvárttól. Nem vagyok elégedett a látottakkal.

1. Győr 11 11 333–216 +117 22
2. FTC 10 9 1 309–242 +67 18
3. Debrecen 11 9 2 299–244 +55 18
4. Vác 12 8 4 370–331 +39 16
5. Mosonmagyaróvár 12 7 1 4 390–356 +34 15
6. MTK 11 4 2 5 288–293 –5 10
7. Kisvárda 11 5 6 284–299 –15 10
8. Dunaújváros 11 5 6 295–312 –17 10