Női kézi NB I: győzött a Mosonmagyaróvár és a DVSC

V. J./MTIV. J./MTI
2023.04.16. 20:24
A DVSC néggyel verte a NEKA-t (Fotó: Molnár Péter/Hajdu-Bihari Napló)
A Mosonmagyaróvár a Budaörsöt, míg a DVSC a NEKA-t győzte le a női kézilabda NB I vasárnapi játéknapján.

A Mosonmagyaróvár sikeréhez Stranigg Zsófia hét góllal járult hozzá, míg a mérkőzés legeredményesebb játékosa a vendégektől Schneider Éva volt nyolc találattal.

A DVSC-ben Vámos Míra, Vámos Petra és Kácsor Gréta is öt gólt szerzett, a túloldalon a meccs legeredményesebbjeként a mindössze 18 esztendős Csíkos Luca kilencszer talált be.

KÉZILABDA
NŐI NB I
Motherson Mosonmagyaróvári KC–Moyra-Budaörs 30–23 (14–11)

Győr, 500
néző. V: Bíró Á., Kiss O.
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – SZTANKOVICS 4, Lancz 3 (2), Tóth G. 2, Pásztor, TÓTH E. 4, STRANIGG ZS. 7 (3). Csere: Mistina (kapus), Ivancok 3, TÓTH N. 2, ALBEK 5, Faragó, Kovács P., Csire. Edző: Gyurka János
BUDAÖRS: VÁRTOK R. – Vártok T. 2, SCHNEIDER 8 (2), Gorilska 1, Hudák 1, Pálos-Bognár 3, Braun 2. Csere: Bőle (kapus), SMID, Gergely–Zsigmond 1, Szekerczés 2 (2), Szabadfi, Bánfai 2, Mlinkó 1. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 7. p.: 4–3. 12. p.: 5–3. 16. p.: 5–5. 20. p.: 10–6. 24. p.: 12–6. 35. p.: 17–14. 41. p.: 21–17. 45. p.: 24–18. 55. p.: 29–22. Kiállítások: 6 perc, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 5/5
Gyurka János: – A válogatott szünetben nem lehet olyan munkát végezni, ami elősegíti a mi gyors, kombinatív játékunkat, amihez azonban ragaszkodunk. Ennek ellenére elértük a megszokottnak mondható harminc gólunkat, a védekezésünkben pedig kimondottan jól teljesítettünk. A szurkolóinknak köszönjük, hogy ilyen sokan kísértek el bennünket Győrbe, a hazai pályánk hangulatát hozták el a Magvassy Mihály Sportcsarnokba.
Buday Dániel: – Sérülések, betegségek miatt elég rossz előjelekkel érkeztünk erre a mérkőzésre, ezért a leginkább arra törekedtünk, hogy az elmúlt időszakban visszaesett védekezésünk hatékonyságát, keménységét javítsuk. Ilyen téren láttam is javulást, néhány jó egyéni teljesítménynek is örülök, negyvenöt percig jól tartottuk magunkat, utána azonban egyértelműen az MKC akarata érvényesült. Remélem, tudunk majd építkezni ezekből a pozitívumokból a számunkra nagyon fontos hátralévő találkozókon.

DVSC Schaeffler–NEKA 29–25 (15–11)
Debrecen, 800
néző. V: Ónodi, Őri.
DEBRECEN:
GABRIEL – Costa 2, Planéta 3, VÁMOS P. 5, Füzi-Tóvizi, KÁCSOR 5 (1), VÁMOS M. 5. Csere: Giegerich (kapus), Töpfner 2 (1), HÁMORI 2, Bordás 1, Szabó Nina 3 (3), Csernyánszki 1 (1), Nagy N. Edző: Szilágyi Zoltán
NEKA: ZAJ – Gém, Kovalcsik 1, CSÍKOS 9, VARGA E. 4 (1), Kocsis 1, SZABÓ A. 3. Csere: Németh, Wéninger (kapusok), Bató, JUHÁSZ K. 3, Ferenczy, Kellermann, Molnár D. 3, Szabó L. 1. Edző: Bohus Bea
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–2. 8. p.: 4–3. 16. p.: 10–5. 25. p.: 14–7. 36. p.: 19–13. 44. p.: 22–18. 50. p.: 27–19. 56. p.: 28–23. Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek:11/6, ill. 2/1
Szilágyi Zoltán: – Rengeteg helyzetet és hétméterest hagytunk ki, ez luxus. A mérkőzés jó részében nem láttam a csapatot élesnek, ezen hamar változtatnunk kell. Koncentráltabban kell hozzáállnunk a hátralévő mérkőzésekhez.
Bohus Bea: – Sehova sem szoktunk feltartott kézzel érkezni, most is úgy kezdtük az összecsapást, hogy a legjobbunkat nyújtjuk. Jó mérkőzést játszottunk, amit begyakoroltunk, azt viszontláttam, elégedett vagyok, bár sok volt a kihagyott helyzet. Tesszük tovább a dolgunkat.

1. Győr 22 21 1 715–500 +215 42
2. FTC 21 18 2 1 687–500 +187 38
3. Debrecen 20 14 2 4 584–503 +81 30
4. Mosonmagyaróvár 20 13 2 5 605–526 +79 28
5. Fehérvár 20 9 3 8 505–538 –33 21
6. MTK 21 9 2 10 570–548 +22 20
7. Vác 20 9 2 9 533–530 +3 20
8. Dunaújváros 21 8 3 10 531–603 –72 19