Női kézi NB I: fontos mérkőzést nyert meg a DVSC és a Vác

2021.10.22. 19:40
Kácsor Gréta lőtte a Vác győztes gólját (Fotó: Földi Imre, archív)
Közvetlen riválisát győzte le a Debrecen és a Vác a női kézilabda NB I 5. fordulójában: a Loki magabiztosan múlta felül a Mosonmagyaróvárt, míg a Vác egy találattal bizonyult jobbnak Siófokon.

A Mosonmagyaróvár a kezdeti beragadás után visszajött, és az első félidőben végig ottmaradt a DVSC nyakán. A folytatásban azonban Ann-Cathrin Giegerich a Loki kapujában elkapta a fonalat, Szilágyi Zoltán csapata pedig fokozatosan el tudott húzni, és végül kilenccel nyerte a rangadót.

Sokkal szorosabb csatát vívott a Siófok és a Vác. A meccs nagy részében a vendégek vezettek, a Balaton-partiak azonban rendre fel tudtak zárkózni 2-3 gólos hátrányból, a hajrához érve fordítottak is. Azonban hiába vezettek kettővel is, a Vácnak megvolt még rá a válasza. A vendégeknél Kuczora Csenge tíz gólig jutott, a győztes találatot azonban egyéni villanás után Kácsor Gréta szerezte az 59. percben.

NŐI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ

SIÓFOK KC–VÁCI NKSE 32–33 (16–19)
Siófok, Kiss Szilárd sportcsarnok, 500 néző. V: Altmár, Horváth M.
SIÓFOK: Csapó Kincső – Böhme 9, Kiss N. 1, Lakatos R. 3, Jezic 3, Szarková 4, Wald 2. Csere: Herczeg L., Vojnovic (kapusok), Holta 6 (2), Sirián 1, Janjusevics 1, Such 2, Puhalák. Edző: Danyi Gábor
VÁC: Pásztor B. – Diószegi 6, Hámori 1, Kuczora 10 (6), Helembai F. 3, Kácsor 5, Schatzl Natalie 5. Csere: Bukovszky (kapus), Aron, Ballai B. 2, Szondi 1. Edző: Ottó Katalin
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 10. p.: 4–6. 14. p.: 6–9. 21. p.: 11–12. 24. p.: 14–14. 34. p.: 20–20. 40. p.: 23–23. 45. p.: 25–27. 50. p.: 28–28. 55. p.: 31–30
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/6
Danyi Gábor: – Nagyon csalódott vagyok. Úgy érzem, az első félidőben ment el a mérkőzés, nem a végén. Megengedhetetlen, hogy hazai pályán az első játékrészben tizenkilenc gólt kapunk, amíg nem kezdünk el agresszívan, keményen kézilabdázni, addig nincs keresnivalónk.
Ottó Katalin: – A múlt hétvégén, Mosonmagyaróváron elszenvedett nagy különbségű vereség után kellett talpra állnunk egy olyan csapat ellen, amelynél minden poszton kiváló játékosok vannak. A játékosaink végig nagyon koncentráltan kézilabdáztak és sokat segítettek egymásnak, nagy tartást mutattak. Fontos volt a győzelmünkben, hogy nem kellett sokat futnunk az eredmény után.

DVSC SCHAEFFLER–MOTHERSON-MOSNMAGYARÓVÁR 28–19 (12–11)
Debrecen,
1000 néző. V: Hargitai Markó
DEBRECEN: Csapó Kyra – ARANY 3, Kovács Anna 4, TÓVIZI 4, Hornyák 1, Vámos P. 1, KORSÓS 5. Csere: GIEGERICH (kapus), Szabó N. 3, Bordás 2, Jezsikava 1 (1), Planéta 2, Vámos M. 2, Csernyánszki. Edző: Szilágyi Zoltán
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Mihály P. 1, Lancz 1, TÓTH G. 6, Pásztor N. 3, Tóth E. 2, Stranigg 1. Csere: Mistina (kapus), Konecna, Kovács P. 3, Asanin, Hajtai 2. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–0. 10. p.: 5–5. 20. p.: 9–9. 36. p.: 16–14. 43. p.: 19–15. 56. p.: 27–17.
Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Hétméteresek: 6/1, ill. 2/0
Szilágyi Zoltán:
– Ahogy arra számítottunk, nagy csatát hozott a mérkőzés, egy remekül küzdő ellenfelet sikerült legyőzünk. Már az első félidőben is kiépíthettünk volna komolyabb előnyt, de elhibáztuk a lehetőségeinket, illetve Szemerey Zsófi remekül védett. A második félidőben Anca Giegerich védései jelentették a mérleg nyelvét, s a csapat is felszabadultan kézilabdázott.
Gyurka János: – Végig a Debrecen dominált, mi negyven percig ott voltunk a hazaiak nyomában. Olyan hibákat követtünk el, amelyek egy ilyen rangadón nem férnek bele egy ilyen rutinos, válogatott kézilabdázókkal felálló csapattal szemben.

ALBA FEHÉRVÁR KC–KISVÁRDA-MASTER GOOD 24–18 (15–10)
Székesfehérvár, 700 néző. V: Őri, Pozdena
FEHÉRVÁR: TÓTH NIKOLETT – Töpfner 2, Boldizsár, BESSZER 6, VARGA E. 3, TRISCSUK 7, Takó 1. Csere: Pijevic (kapus), Ohjama 2 (1), Utasi, Szarka A. 2, Gerháth K., Domokos D. 1. Edző: Boris Dvorsek
KISVÁRDA: Mátéfi D. – Udvardi 4 (2), Bouti 1, Mészáros-Mihálffy, SISKA 4, DOMBI L. 3, Sztamenics. Csere: JUHÁSZ G. 3, Radojevics 2 (2), Dombi K. 1, Szavcsin, Mérai. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 7–5. 18. p.: 8–7. 24. p.: 12–8. 28. p.: 13–10. 34. p.: 15–12. 42. p.: 16–12. 47. p.: 17–14. 52. p.: 20–15. 58. p.: 22–17.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4
Boris Dvorsek:
– Az volt a célunk, hogy lelassítsuk a Kisvárda támadásait, és védekezésben megfelelőt nyújtsunk. Ezt sikerült megvalósítani. A második félidő elején sokáig nem dobtunk gólt, de megvolt a csapat motivációja és harcossága, és ezen is túl tudott lépni. Nagyon fontos meccs volt, végre elmozdultunk a holtpontról, megszerezve az első győzelmünket, pedig többen is sérüléssel bajlódnak, és hiányoztak a csapatból.
Bakó Botond: – Túl sok volt a pontatlanság, az első félidőben a kapussal szemben sok hibát követtünk el, ziccerben, illetve a passzív játékból történő védekezésünk teljesen rossznak bizonyult, mert az utolsó kettő passzból, vagy átlövésből gólokat kaptunk. Viszont, amikor lehetőségünk volt kihagytuk a helyzeteinket indításból, illetve beállóból. A második félidőben megpróbáltunk mindent, 11 perc 45 másodpercig nem is kaptunk gólt, de mi sem lőttünk, csak kettőt. Ma nem sikerült semmi, kulcs szituációkban elejtettük a labdát, sokat léptünk, és nagyon betömörült a játékunk, jó volt a védekezése a Fehérvárnak és mögötte a kapus, ez is döntött.

VASAS SC–MOYRA BUDAÖRS 28–24 (13–13)
Sterbinszky Amália Sportcsarnok,
350 néző. V: Horváth P., Márton
VASAS: Kurucz – Imrei, M. AGBABA 6 (1), KAJDON 8 (4), Faragó L. 4, Ács, Oláh K. 4. Csere: Kovács Noémi 1, Speth 1, Szilovics 4. Edző: Penszki Gergely
BUDAÖRS: Varjas-Sipeki – Szalai-Szita 1, Hajduch 2, PÁLOS-BOGNÁR 6 (1), J. Agbaba 2, Jovovics 3, Tóth Melinda 5. Csere: Vártok R. (kapus), Szabadfi 1, Horváth L. 1, Schneider 3, Nagy Lívia. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 10. perc: 4–5. 22. p.: 9–9. 33. p.: 16–15. 45. p.: 24–17.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1
Penszki Gergely:
– Fontos pontokat tudtunk itthon tartani – a háromhetes kiesés számunkra jó esély volt a felkészülésben. Tartottunk az ellenféltől, de csapatunk nagyon nagy szívvel, alázattal játszott.
Buday Dániel: – A játékunkkal elégedetlen vagyok, helyzetek sokaságát hagytuk ki – így nem lehet rangadót nyerni. A háromhetes kiesés megmutatkozott a játékunkban.