Női kézi NB I: egy félidőn át bírta a siófoki nyomást a Kisvárda

2019.04.18. 19:34
Böhme hat gólig jutott (Fotó: siofokkc.hu)
A női kézilabda NB I 20. fordulójában a Siófok KC a Kisvárdát fogadta, és izgalmas első félidő után öt góllal, 26–21-re győzött, így feljött a tabella negyedik helyére.

Az elmúlt hétvégén Dániában az EHF-kupa döntőjébe jutó Siófok némileg beragadt az első félidőben, a vendégek a 12 perc alatt négy gólig jutó Isabel Guialo vezérletével már néggyel (8–4) is vezettek, de a hazaiak nyolc perc alatt 5–1-es rohammal egyenlítettek.

A szünetig már egyik csapat sem tudott meglépni, majd a 13–13-as fordulás után a Balaton-partiak begyújtották a rakétákat, és most ők szórták meg ellenfelüket a játékrész első 12 percében (22–16). A hazai kapuban Denisa Dedu ellenállhatatlanul védett, támadásban pedig nem igazán hibáztak a társak, így a hét gólig jutó Estelle Nze-Minko és a hatszor eredményes Simone Böhme vezérletével a siófokiak biztos győzelmet arattak.

NŐI KÉZILABDA NB I
SIÓFOK KC–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 26–21 (13–13)
Siófok,
900 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
SIÓFOK: DEDU – BÖHME 6 (1), M. González 2, Hmirova, Jezic 2, KOBETIC 5, Aoustin 4 (1). Csere: Silje Solberg (kapus), Perianu, NZE MINKO 7 (1), Elghaoui, Janjusevics, Such, Wald. Edző: Tor Odvar Moen
KISVÁRDA: Pásztor B. – Orbán Adrienn 3, A. Klikovac 1, GUIALO 7, V. Milanovic Litre 2, RADOJEVICS 5, Avgyekova. Csere: Kordowiecka (kapus), Morena, Hakunova 2, Tomkovics, T. Milosevics 1, Benko, Rebicová. Edző: Dévényi János
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 8. p.: 2–5. 12. p.: 4–8. 16. p.: 6–9. 20. p.: 9–9. 25. p.: 11–10. 38. p.: 18–14. 43. p.: 22–16. 48. p.: 25–18. 56. p.: 26–20
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 1/0
Tor Odvar Moen:
– A múlt hétvégi EHF-kupa-döntőbe jutásunk után tudtam, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, mert a Kisvárda remek játékra képes. Szükségünk is volt egy kis időre, hogy belelendüljünk, de a második félidő már rendben volt, Denisa Dedu jól védett és összeállt a játékunk, így már nem volt problémánk.
Dévényi János: – Jól kezdtünk, de ezt követően ismét előjöttek a már korábban is tapasztalt hibáink. Hullámvölgybe kerültünk, a Siófok pedig kihasználta a rontásainkat.

1. Győr 22 22 820–571 +249 44
2. FTC 19 18 1 643–469 +174 36
3. Érd 21 15 1 5 634–576 +58 31
4. Siófok 20 13 1 6 594–477 +117 27
5. Vác 21 13 8 591–567 +24 26
6. Debrecen 21 11 1 9 593–559 +34 23
7. Fehérvár 21 10 2 9 578–590 –12 22