Női kézi NB I: az MTK ikszelt; a Vác nyert

2021.10.30. 19:38
Az MTK nem bír az Alba Fehérvárral (Fotó: Pusztai Sándor, archív)
Nem bírt egymással az MTK Budapest és az Alba Fehérvár: a szünetben és a meccs végén is döntetlennel (27–27) vonultak le a pályáról a csapatok. A Vác 40–32-re legyőzte a Vasast a női kézilabda NB I 6. fordulójában.

Az 51. percben az MTK már 26–21-re vezetett, ám egy hatos gólsorozattal a vendégek fordítottak. A fővárosiak egyenlítése után az utolsó percben mindkét csapatnak volt esélye megszerezni a győztes gólt, de végül maradt a döntetlen.

KÉZILABDA
NŐI NB I, 6. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–
ALBA FEHÉRVÁR KC 27–27 (13–13)
Budapest, Fáy utca, 100
néző.
MTK: Győri B. – Juhász Eszter 2, Kekezovics 5, MARINCSÁK 6 (3), Szabó Laura 3 (1), Bujdosó-Gerháth F., Pelczéder. Csere: Rutka-Győrffy (kapus), Pál T. 3, Mazák-Németh, KORONCZAI 4, Sallai N., Dakos 4. Edző: Golovin Vlagyimir
FEHÉRVÁR: Tóth Nikolett – TÖPFNER 5, Boldizsár, BESSZER 4, Varga E., Triscsuk 3, TAKÓ 5. Csere: Pijevic (kapus), OHJAMA 7 (3), Szarka A., Bardi 1, Gerháth K. 1, Domokos D. 1. Edző: Boris Dvorsek
V: Bóna, Földesi. Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–3. 19. p.: 9–7. 26. p.: 10–11. 38. p.: 19–17. 46. p.: 23–19. 51. p.: 26–21. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 3/3
Golovin Vlagyimir: – A végjátékban bármelyik csapat győzhetett volna, végül döntetlen lett a mérkőzés végeredménye. A második félidő közepén ötgólos előnyt szereztünk, de ez gyorsan elfogyott, így örülhetünk a döntetlennek. Nem csapatként működtünk ezen a találkozón.
Boris Dvorsek: – A mérkőzés elején aláírtunk volna egy szoros vereséget, végül azonban boldogan megyünk haza a megszerzett egy ponttal.
Tudósított: IHÁSZ ISTVÁN

VÁCI NKSE–VASAS SC 40–32 (19–19)
Vác, 450 néző. V: Asztalos, Szalay.
VÁC: Bukovszky – Diószegi 3, HÁMORI 5, Helembai F. 4, KUCZORA 7 (3), KÁCSOR 11, Schatzl Natalie 3. Csere: Pásztor B. (kapus), Ballai B. 1, Kovalcsik 1, Grosch 2, Szondi 2, Aron 1, Bárdy, Világos. Edző: Ottó Katalin
VASAS: Kurucz A. – Imrei 3, M. AGBABA 9 (4), Faragó L. 2, Speth 3, Kajdon 4 (3), Oláh K. Csere: Gercsó N. (kapus), SZILOVICS 8, Hadnagy, Kovács N., Szatmári M. 1, Ács 2. Edző: Penszki Gergely
Az eredmény alakulása. 9. perc: 5–4. 17. p.: 9–10. 24. p.: 13–15. 34.p.: 20–21. 40. p.: 28–21. 46. p.: 28–24. 53. p.: 34–28. Kiállítások: 8 perc, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 7/7
Ottó Katalin: – Nagyon nehéz mérkőzés volt mindaddig, amíg nem sikerült rendbe tenni a védekezésünket. A második félidőben már nagyobb odafigyeléssel kézilabdáztunk, hibákra tudtuk kényszeríteni az ellenfelet és ennek köszönhetően tudtuk megnyerni a mérkőzést.
Penszki Gergely: – Az első félidőben rendben volt a csapat játéka, kevés technikai hibát követtünk el és jó volt a helyzetkihasználásunk is. Mindez a folytatásban, a második félidő elején összeomlott, így elhúztak a hazaiak, ezért nem tudtuk végig szorossá tenni a küzdelmet.
Tudósított: KERESZTURI GYULA

1. Győr 6 6 222–143 +79 12
2. FTC 6 6 194–146 +48 12
3. Debrecen 6 5 1 169–141 +28 10
4. Mosonmagyaróvár 7 4 1 2 229–204 +25 9
5. Vác 7 4 3 203–190 +13 8
6. MTK 6 2 2 2 171–167 +4 6
7. Dunaújváros 7 3 4 187–198 –11 6