Női kézi NB I: az MTK és a Vác is győzött hazai pályán

V. Á.V. Á.
2021.12.29. 19:31
Marincsák Nikolett 7 gólt szerzett a Vasas ellen (Fotó: Dömötör Csaba)
Az MTK magabiztos győzelmet aratott (34–26) a Vasas ellen a női kézilabda NB I szerdai játéknapján, a Vác a Budaörs ellen nyert (37–30).

Az MTK a 15. percben már 10–5-re vezetett a Vasas ellen, a félidőre pedig nyolcgólos előnnyel mehetett. A második játékrészt döntetlenre hozták az újonc angyalföldiek, a hazaik végül 34–26-a nyertek.

A Vác magabiztos játékkal, 20–13-ra is vezetett már a Budaörs ellen, ekkor úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés. Ezt követően feltámadt a vendégcsapat, a 38. percben 21–18-ra zárkózott. Ennél kisebb azonban nem lett a különbség, a Vác 37–30-ra nyert.

KÉZILABDA
NŐI NB I
MTK BUDAPEST–VASAS SC 34–26 (16–8)
Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok
, 370 néző. V: Nagy F., Turóczy.
MTK: GYŐRI B. – Bánfai K. 2, Kekezovics 2, MAZÁK-NÉMETH, Szabó Laura 2, MARINCSÁK 7, PELCZÉDER 6. Csere: Suba Sára (kapus), Pál T. 5 (3), Bujdosó-Gerháth 4, Koronczai 1, Dakos 4, Kürthi 1, Ferenczy P., Juhász Eszter. Edző: Vida Gergő
VASAS: Kurucz – IMREI 7, M. AGBABA 7 (1), Faragó L. 1, Kajdon 1 (1), Speth 2, OLÁH K. 4. Csere: Gercsó (kapus), Hadnagy, Gaschler, Szilovics 2, Dmitrovics, Kovács Noémi 2, Pénzes. Edző: Penszki Gergely
Az eredmény alakulása. 8. perc: 6–2. 22. p.: 12–5. 35. p.: 20–11. 48. p.: 28–22.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2
Vida Gergő:
– A jó védekezésünkkel, a nyolc kapott góllal és az indulásgóljainkkal eldőlt a mérkőzés az első félidőben. Nehéz örökséget vettem át, de köszönöm a csapatnak, hogy sikeressé tették a tűzkeresztséget.
Penszki Gergely: – Több mint bosszantó ez a teljesítmény. Az MTK azt játszotta, amire készültünk, semmi meglepőt nem nyújtott. Az az együttes győzött, amelyik rá tudta erőltetni az akaratát a másikra.

VÁCI NKSE–MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL 37–30 (17–12)
Vác
, 552 néző. V: Bíró. Kiss O.
VÁC: PÁSZTOR B. 1 – Diószegi 2, Hámori 3, Helembai F. 4, KUCZORA 8 (3), KÁCSOR 8, Schatzl Natalie 4. Csere: BUKOVSZKY (kapus) 2, Kovalcsik 1, Aron, Szondi, Grosch 4. Edző: Ottó Katalin
BUDAÖRS: Vártok – Szabó-Májer 3, Hajduch 1, Pálos-Bognár 4 (1), J. Agbaba 3, J. Jovovics 4, Tóth Melinda. 2. Csere: Varjas-Sipeki (kapus), ZSIGMOND V. 5, Szabadfi, Schneider 2, PALOTÁS 4, Szalai-Szita, Mlinkó 1, Braun, Smid 1. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 10. perc: 4–4. 18. p.: 10–6. 27. p.: 15–9. 38.p.: 21–18. 48. p.: 29–22. 55. p.: 31–28.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1
Ottó Katalin:
– Elég hullámzó volt a teljesítményünk, de ez nem is csoda a hosszú bajnoki szünet után. Játékosaimban érezhetően égett a tűz, hogy mindenképpen sikerrel vegyék az évbúcsúztató mérkőzést.
Buday Dániel: – A Vác jobb volt, érvényesítette a papírformát. Kíváncsi voltam, hogy a többhetes kihagyást követően miként állunk hozzá a küzdelemhez. Panaszom nem lehet, mert lelkesen, szerkezetileg és taktikailag jól oldottuk meg a feladatokat, ám újra sok ziccert kihagytunk.

1. Győr 10 10 323–216 +107 20
2. FTC 9 8 1 284–222 +62 16
3. Mosonmagyaróvár 11 7 1 3 359–321 +38 15
4. Debrecen 9 7 2 266–223 +43 14
5. Vác 10 6 4 304–279 +25 12
6. MTK 10 4 2 4 288–283 +5 10
7. Dunaújváros 10 5 5 267–282 –15 10