Női kézi NB I: az FTC felülmúlta a Kisvárdát

Cs. B.Cs. B.
2021.12.30. 17:32
Az FTC felülmúlta a Kisvárdát (Fotó: Török Attila)
Első bajnokiját játszotta az FTC-Rail Cargo Hungaria és a Kisvárda Master Good SE a spanyolországi világbajnokság óta, a kézilabda NB I 10. fordulójában. Az összecsapásból a zöld-fehérek jöttek ki jobban, 25–20-ra felülmúlták ellenfelüket.

Ebben az idényben először nevezték bajnokira a tokiói olimpián az oroszok elleni csoportmérkőzésen megsérült Szucsánszki Zitát. Klujber Katrin a spanyolországi vb-n megsérült ugyan, de ő is helyet kapott a keretben.

Az FTC a legutóbbi bajnokiján a Győrtől kapott ki (25–20), míg a Kisvárda hazai pályán szenvedett 30–23-as vereséget a Mosonmagyaróvártól, mindkét csapatnak volt tehát javítanivalója.

Habár az esélyesebbnek tartott Ferencváros hamar megszerezte vezetést, s tíz perc alatt három góllal elhúzott, nem dőlhetett hátra. Olyannyira nem, hogy a Kisvárda tempót váltva előbb egyenlített, majd Juhász Gréta révén fordított (7–6).

Jött is az időkérés Elek Gábor vezetőedzőtől, melynek meg is lett a foganatja, újfent magukhoz ragadták a vezetést a zöld-fehérek, és háromgólos előnnyel vonulhattak szünetre.

A fordulás után egyre tetemesebb előnyt építettek ki a hazaiak, a 40. percre már hat góllal, 19–13-ra vezettek. Noha a várdaiak becsületesen próbálkoztak, nem tudták behozni a hátrányukat, az FTC 25–20-ra behúzta a meccset.

Angela Malestein hat góllal járult hozzá a Fradi győzelméhez, de kellett Bíró Blanka is, aki 39 százalékos hatékonysággal védett.

NŐI KÉZILABDA NB I
10. FORDULÓ

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 25–20 (14–11)
Elek Gyula Aréna. 1100 néző. V: Őri, Pozdena.
FTC: Biró B. – Malestein 6 (3), Stolle, Grbics, Behnke, E. Bölk 3, Márton G. 4. Csere: Szöllősi-Zácsik 4, Szucsánszki, Tóth Nikolett 1, Kisfaludy 1, Hársfalvi 1, Kovács Anett 3, Klujber 2. Edző: Elek Gábor
KISVÁRDA: Mátéfi D. – Udvardi 1, Karnik Sz. 4, T. Radojevics 5 (2), Dombi L. 3, Siska, Mérai. Csere: Sulega, Leskóczi (kapusok), Mészáros-Mihálffy, Juhász Gréta 2, Dombi K. 1, Sztamenics 4, Bouti, Makkai. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–2. 15. p.: 7–7. 25. p.: 13–9. 35. p.: 17–12. 45. p.: 21–15. Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 3/2
Elek Gábor: – Nem volt nagy sebességű kézilabda, rengeteg hibával, fegyelmezetlenséggel tarkítva. Bíró Blanka bravúrjai nélkül ezeket nehezebben tudtuk volna átvészelni.
Bakó Botond: – Alapozó munkából érkeztünk, de próbáltunk fegyelmezetten játszani. Huszonöt kapott gól a Ferencváros ellen vállalható eredmény. A közeljövőben a támadások sebességen kell javítanunk.