Női kézi NB I: az ETO 45 gólt szerezve győzött Szombathelyen

2022.03.20. 16:26
Lukács Viktória 7 góllal vette ki a részét a sikerből (Fotó: Török Attila)
A Győri Audi ETO 45–24-re legyőzte idegenben a Szombathelyi KKA-t a női kézilabda NB I 18. fordulójában.

A találkozó legeredményesebb játékosa a Győr magyar válogatott szélsője, Lukács Viktória lett 7 találattal.

A Győr eddig minden mérkőzését megnyerte az NB I 2021–2022-es kiírásában, míg a szombathelyi alakulat az utolsó helyen áll a tabellán.

KÉZILABDA
NŐI NB I HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–GYŐRI AUDI ETO KC 24–45 (13–21)
Szombathely, 800
néző. V: Kovács T., Mándli.
SZOMBATHELY:
K. Tomasevics – Gheorghe, Szekerczés 2, Gorilszka 1, Pődör R. 5 (3), Sztosics 2, Biró D 1. Csere: Balog J., Christe (kapusok), Csire, HORVÁTH P. 4, Gabnai 1, HORVÁTH ANNA 3, ZSÁKOVICS 3, Győri V. 2. Edző: Pődör Zoltán
GYŐR: Glauser – FALUVÉGI D. 4, Háfra N. 2 (1), Brattset 4 (1), S. OFTEDAL 5, V. Kristiansen 3 (1), Schatzl Nadine Csere: Silje Solberg (kapus), Blohm 4, Anne M. Hansen 4 (1), Rju Un Hi 2, LUKÁCS V. 7. Fodor Cs. 4, NZE MINKO 6. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–6. 13. p.: 5–9. 19. p.: 6–15. 25. p.: 10–20 . 34. p.: 14–22. 40. p.: 16–27. 46. p.: 17–31. 53. p.: 21–39.
Kiállítások: 2, ill. 0 perc.
Hétméteresek: 5/3 , ill. 5 /4
Pődör Zoltán:
– Úgy érzem, hogy nem vallottunk szégyent. A huszonnégy lőtt gól rendben van, emellett sok időt töltöttek a fiatalok is a pályán, és jól is teljesítettek. Új elemeket próbáltunk ki, viszont ha ebbe hiba csúszott, akkor büntetett a Győr, de tisztességesen helytálltunk a sztárokkal felálló vendégekkel szemben.
Ambros Martín: – Aki látta a meccset, szerintem elégedett lehet, hiszen élvezetes hatvan percet produkált mindkét alakulat. Valamennyi játékosom a maximumot nyújtotta ezen az összecsapáson is. Tiszteltük az ellenfelet, ez a mérkőzés jó népszerűsítése volt a sportágnak.

1. Győr 18 18 598–377 +221 36
2. FTC 16 15 1 499–358 +141 30
3. Debrecen 18 15 3 525–440 +85 30
4. Vác 17 11 6 529–488 +41 22
5. Mosonmagyaróvár 18 10 1 7 567–532 +35 21
6. Siófok 18 10 8 556–549 +7 20
7. Kisvárda 18 8 1 9 460–484 –24 17
8. MTK 18 6 4 8 481–509 –28 16