Női kézi NB I: a NEKA pontot rabolt az Újvárostól

N. T.N. T.
2022.12.02. 18:54
Farkas Johanna öt gólt lőtt az Újvárosban (Fotó: Török Attila, archív)
A Dunaújváros pályaválasztóként döntetlent játszott a NEKA-val a női kézilabda NB I 9. fordulójában.

A Kohász az utolsó öt percben nem talált be, a sokáig vezető bogláriak háromgólos hátrányt dolgoztak le a hajrában.

NŐI KÉZILABDA NB I
9. FORDULÓ
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–NEKA 18–18 (7–9)
Rácalmás,
250 néző. V: Bócz, Wiedemann
DUNAÚJVÁROS: OGUNTOYE – Arany R., Borgyos 3, Szalai B. 1, Weisheitel 2, Horváth P., Kazai. Csere: Bartulovic (kapus), Matucza, KRUPJÁK-MOLNÁR 1, Poczetnyik 1, FARKAS J. 5 (2), Fodor N. 2, Nick V. 2, Agócs 1. Edző: Rapatyi Tamás
NEKA: WÉNINGER – Gém 1, KOVALCSIK 3, Kellermann 1, Juhász K. 3, VARGA E. 3, Szabó A. 2. Csere: Zaj (kapus), Zsembery 2 (2), Molnár D., Csata, CSÍKOS 3, Szabó L., Horváth P., Uhrin. Edző: Bohus Bea
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–0. 11. p.: 1–4. 24. p.: 6–5. 40. p.: 11–11. 45. p.: 15–12. 49. p.: 15–15. 55. p.: 18–15
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/2
Rapatyi Tamás:
– Nagy problémát jelentett számunkra, hogy a hosszú szünet után támadójátékunk hatékonysága gyengének bizonyult, nem sikerült a megbeszélteket valóra váltani. Nem tudtunk eredményesen átlőni, ennek az okait meg kell találnunk. Védekezésben gyakorlatilag amit elterveztünk, azt megoldottuk. Próbálgatjuk a nyitott védekezést, úgy tűnik, működni fog, de még sokat kell gyakorolnunk.
Bohus Bea: – Rendkívül hektikus mérkőzést láthattak a nézők. Az egy pontnak örülünk, ám kicsit sajnáljuk a sok kihagyott helyeztet. A védekezésünk a kapusteljesítménnyel együtt rendben volt. Sok csapat meg fog szenvedni a Dunaújváros otthonában. A mi együttesünkben két játékos kivételével mindenki ifjúsági korú. Szépen fejlődnek, és jól jött ez a visszacsatolás, hogy az elvégzett munkának megvan az eredménye.

1. Győr 8 8 253–171 +82 16
2. FTC 6 6 192–135 +57 12
3. Debrecen 7 5 2 211–172 +39 10
4. Mosonmagyaróvár 7 5 2 226–192 +34 10
5. Dunaújváros 7 3 2 2 183–199 –16 8
6. Vác 5 3 2 130–140 –10 6
7. Fehérvár 6 2 1 3 152–174 –22 5
8. Siófok 5 2 3 121–130 –9 4