Női kézi NB I: a Mosonmagyaróvár 41 gólt szerezve győzte le a Vasast

V. Á.V. Á.
2021.11.06. 18:37
Tóth Gabriella 9 gólt szerzett a Vasas ellen (Fotó:Csapó Balázs/Kisalföld)
Gólzáporos mérkőzésén, 41–35-re nyert a Motherson Mosonmagyaróvár a Vasas vendégeként a női kézilabda NB I szombati játéknapján. A Dunaújvárosi Kohász az MTK ellen győzött (25–23).

Az újonc Vasas a 22. percben még 11–11-re állt a Mosonmagyaróvár ellen, a végül 11 gólig jutó Szilovics Fanni vezetésével. A vendégek a szünetre azonban ötgólos előnyt alakítottak ki. A 36. percben feljött két gólra az angyalföldi gárda (22–24). Ezt követően azonban rákapcsoltak Tóth Gabrielláék (9 gólt szerzett), és végül 41–35-re nyertek.

A Mosonmagyaróvár az előző fordulóban a Siófok ellen jutott 40 gól felé (48).

A másik 17 órakor kezdődő találkozón a Dunaújváros nagy csatában, 25–23-ra győzte le az MTK-t.

NŐI KÉZILABDA NB I
VASAS SC–MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR KC 35–41 (15–20)

Fáy utca, 300 néző. V: Réti, Szedmák.
VASAS: Gercsó N. – Imrei 1, Speth 2, KAJDON 8 (1), Faragó L. 1, Oláh K. 1, M. Agbaba 5. Csere: Kurucz A., Zsigmond P. (kapusok) SZILOVICS 11, Gaschler 2, Kovács Noémi 2, Hadnagy 2, Dmitrovics, Szatmár, Ács. Edző: Penszki Gergely
MOSONMAGYARÓVÁR: MISTINA K. – Mihály P. 3, Lancz B. 2, TÓTH G. 9, KONECNÁ 4, TÓTH ESZTER 9 (4), Hajtai 4. Csere: Szemerey (kapus), Stranigg Zs. 3, Pásztor N. 5, Kovács P. 2. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 12. perc: 7–7. 25. p.: 13–16. 32. p.: 16–23. 45. p.: 26–32.
Kiállitások: 2, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/4
Penszki Gergely:
– Nagyon tetszik a Mosonmagyaróvár játékfelfogása, mi is valami hasonlót igyekszünk megvalósítani. A gyors középkezdésekből kapott gólokra jobban kellett volna ügyelnünk. Ellenfelünk nagy sebességgel és fegyelmezetten játszik, csak gratulálni tudok neki.
Gyurka János: – Idegesen kezdtünk, viszont a játékfelfogásunknak megfelelően végigfutottuk a mérkőzést. Védekezésben azonban javítanunk kell. A második félidőben lendületbe kerültünk, ám nagyon sok gólt kaptunk egy lelkes és fiatal ellenféltől.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–MTK BUDAPEST 25–23 (11–13)
Dunaújváros
, 400 néző. V: Horváth P., Marton B.
DUNAÚJVÁROS: BARTULOVIC – Kukucska 2, Borgyos, SZALAI B. 5, Weisheitel 4, BULATH 4 (2), Kazai 2. Csere: WÉNINGER, Hlogyik (kapusok), Polics, Matucza 2, SUSTKOVÁ 4, Farkas J. 2 (2), Kiss Cs. Edző: Vágó Attila
MTK: GYŐRI B. – Juhász Eszter, Kekezovics 2, MARINCSÁK 8, SZABÓ Laura 2 (1), Koronczai 2, Pelczéder. Csere: Mazák-Németh, Pál T. 1 (1), Sallai 2, Bánfai K. 3, Dakos 2, Bujdosó-Gerháth 1. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 12. p.: 8–4. 20. p. 9–9. 26. p.: 11–12. 38. p.: 17–15. 44. p.: 20–17. 56. p.: 23–22.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2
Vágó Attila:
– Sok fordulat volt találkozón. A védekezést emelném ki, ami mindkét együttesnél magas színvonalon működött. Tudtuk, kemény védekezéssel lehet esélyünk, továbbá néhány könnyű góllal és hogy minél kevesebbet kelljen felállt védelem ellen támadnunk. A másik kulcs az MTK gyors játékának megakadályozása volt. Mindenkinek helyén volt a szíve.
Golovin Vlagyimir: – A védekezésünk összességében működött, talán támadásban veszítettük el a mérkőzést. Sok ziccert hagytunk ki és bizonyos szituációkban önbizalom-hiányosnak bizonyultunk, játékosaink nem mertek lőni vagy nagyon rossz ütemben próbálkoztak. Biztos, hogy a következő időszakban erősítenünk kell a magabiztosságunkat és sokat kell gyakorolnunk a támadásokat. A hozzáállás, az akarati tényezők nagyon jók voltak, de az eredmény így alakult.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL 26–24 (12–12)
Kisvárda
, 520 néző. V: Nagy F., Túróczy.
KISVÁRDA: Mátéfi D. – Bouti, Mészáros-Mihálffy, Szavcsin, Juhász Gréta 2, DOMBI L. 2, Mérai. Csere: Sulega (kapus), UDVARDI 4, SZTAMENICS 4, KARNIK SZ. 6 (4), T. RADOJEVICS 8, Dombi K. Edző: Bakó Botond
BUDAÖRS: Vártok R. – Szalai-Szita 1, Schneider 3, PÁLOS-BOGNÁR 7 (2), J. Agbaba 2, JOVOVITY 4, TÓTH M. 5. Csere: Varjas-Sipeki (kapus), Palotás, Szabadfi 1, Hajduch 1, Horváth L., Mlinkó, Smid. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 16. p.: 4–7. 26. p.: 10–10. 31. p.: 13–12. 44. p.: 18–19. 53. p.: 23–21.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2
Bakó Botond: – Jól játszott, és nagyon megnehezítette a dolgunkat a Budaörs. Érződött a csapaton az a nyomás és görcsösség, amely a hiányzóink miatt adódhatott, illetve abból, hogy Tamara Radojevics a beteg gyermeke mellől, a kórházból esett be a mérkőzésre. Nagyszerű egység jellemezte a csapatot, és a végén támadásban is sikerült újítanunk, ezért alakult számunkra jobban a végjáték.
Buday Dániel: – Küzdelmes mérkőzésen minden esélyünk megvolt a pontszerzésre, de újonccsapatként a gyermekbetegségeinket nem tudjuk kinőni. Sok ziccert rontottunk, és idő sincs nagyon arra, hogy javítsuk a hibákat, hiszen jönnek sorban a mérkőzések.

KORÁBBAN
SIÓFOK KC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 31–33
(13–17)
Siófok, 799 néző. V: Felhő, Öcsi
SIÓFOK: Csapó Kincső – Such 4, Kiss N. 2, Lakatos R. 2, Sirián 3, HOLTA 10 (3), Wald 3. Csere: Herczeg L. 1 (kapus), DEBRECZENI-KLIVINYI 5, Lapos 1, Puhalák, Kolumbán. Edző: Danyi Gábor
FTC: Janurik – KOVÁCS ANETT 9, Stolle 4, Behnke 1, Csiszár-Szekeres, E. Bölk 3, HÁRSFALVI 4. Csere: Bíró B. (kapus), Grbics 1, Szöllősi-Zácsik 2, Kisfaludy 3, Klujber 6 (1), Ballai A., Tóth N. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–0. 7. p: 2–4. 14. p.: 6–7. 19. p.: 8–12. 23. p.: 11–15. 37. p.: 16–19. 43. p.: 18–24. 50. p.: 22–29. 54. p.: 26–29. 56. p.: 28–31
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1
Danyi Gábor: – Büszke vagyok a játékosainkra, mert akik a pályán voltak, megmutatták, milyen egy igazi csapat, hogyan kell hozzáállni a játékhoz. Talán az idényben még nem volt ennyire összeszedett, egységes és nem akart ennyire az együttesünk.
Elek Gábor: – A Siófok egységes teljesítményt nyújtott és jó harcmodort választott ellenünk, igaz, mi is maximálisan partnerek voltunk ebben... Csalódott vagyok és egy kicsit szégyellem magam a minket elkísérő szurkolóink előtt, sem ők, sem én nem jó szájízzel mehetünk haza. Úgy éreztem, kiszámolta a csapat patikamérlegen a mostani teljesítményt, aminek nem örülök.