Női kézi NB I: egygólos Alba-siker a Szombathely ellen

K. B.K. B.
2021.11.05. 19:37
A DVSC legyőzte az Érdet (Fotó: Czinege Melinda)
A női kézilabda NB I tabellájának 12. helyén álló Alba Fehérvár KC hazai pályán szoros mérkőzésen 29–28-ra legyőzte a 13. pozícióban tanyázó Hungast Szombathelyi KKA csapatát. Az Érd jól küzdött a DVSC Schaeffler otthonában, végül azonban 34–26-os vereséget szenvedett.

Az első félidőben még a szombathelyiek vezettek egy góllal, de az Alba – többek között Besszer Borbála, Ojama Mana és Triscsuk Krisztina remeklésének hála – fordított, s végül 29–28-ra nyert.

Az Érd sokáig tartotta a lépést esélyesebb riválisával szemben, de a debreceniek végül 34–26-os diadalt arattak. A DVSC legeredményesebb játékosa Korsós Dorina volt, nyolc gólig jutott.

KÉZILABDA
NŐI NB I

DVSC Schaeffler–Érd 34–26 (15–14)
Debrecen, 800néző.V:Őri, Pozdena.
DEBRECEN: CSAPÓ KYRA – Arany 1, Kovács Anna 5 (2), Vámos P. 3, Tóvizi 2, Hornyák D. 2, KORSÓS 8. Csere: Bordás 1, Szabó Nina 1, JEZSIKAVA 7 (4), Planéta 1, M. Costa 2, Vámos M. 1, Csernyánszki. Edző: Szilágyi Zoltán
ÉRD: Kántor – Csáki L. 3, ABILDA 4, Mód 2, Paróczy 2, Szabó Kitti 7 (3), Fekete B. 1. Csere: Györkös, Hadfi (kapusok), Kiss Dorottya, Horváth Dóra, SZTANKOVICS 7, Kóka, Pécsi, Landi. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 10. p.: 6–2. 12. p.: 6–6. 22. p.: 12–9. 28. p.: 13–13. 33. p.: 18–14. 40. p.: 21–20. 45. p.: 24–21. 47. p.: 25–24. 57. p.: 34–24. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 3/3
Szilágyi Zoltán: – A mérkőzés hajrájáig tapadt ránk az Érd, és csak magunkat okolhatjuk, hogy nem zártuk le hamarabb az összecsapást. Egyes periódusokkal vagyok csak elégedett. Remélem, hogy a következő meccsen a szebbik arcunkat mutatjuk.
Horváth Roland: – Kétes érzésem van, hiszen csináltunk egy buta kiállítást egy nagy lehetőség kapujában, amiért dühös vagyok. A realitás azonban az, amit az eredmény is mutat, a Debrecen sokkal jobb csapat nálunk. Ebből a játékból lehet építkeznünk.

Alba Fehérvár KC–Hungast Szombathelyi KKA 29–28 (15–16)
Székesfehérvár, 500néző.V:Andorka M., Hucker.
FEHÉRVÁR:Tóth Nikolett – TÖPFNER4,Boldizsár1,BESSZER6,Varga E.1,TRISCSUK6,Takó1. Csere:Pijevic (kapus), Bardi, OJAMA8 (2),Szarka A.1,Domokos D., Gerháth K.1. Edző:Boris Dvorsek
SZOMBATHELY:K. Tomasevics – Horváth P.3,Kadlicsek, PŐDÖR R.4 (2),GORILSZKA7,Sztosics3, CSIRE6. Csere:Balog J. (kapus), Szendrei, Prkacin2,Gheorghe, Virág N.3. Edző:Marosán György
Az eredmény alakulása: 6. perc:2–2.12. p.:5–6.18. p.:10–9.24. p.:12–12.28. p.:15–14.34. p.:15–18.40. p.:17–19.46. p.:21–21.52. p.:23–23.58. p.:27–25.Kiállítások:10, illetve 8 perc.Hétméteresek:2/2, illetve 2/2
Józsa Krisztián (másodedző):
– Nagy csatára készültünk, az is volt, és a hihetetlenül fordulatos mérkőzésen a végjáték döntött. Tudtuk, hogy nálunk a védekezés lesz a kulcs, ám ezen a téren a negyvenötödik percig akadtak gondjaink, utána váltottunk és hibára kényszerítettük a Szombathelyt. A vége kaotikus volt, bármelyik csapat nyerhetett volna. A szerencse mellett a szívünknek is köszönhetjük a győzelmet.
Marosán György:– A semleges nézők biztosan minden Fehérvár–Szombathely meccsen jól szórakoznak, mert két évvel ezelőtt is izgalmas vígjátékot játszottunk itt, korábban pedig döntetlenre végeztünk, most meg egy gól döntött. Élvezetes, harcias találkozó volt, amely után lefelé görbül a szánk, a fehérváriaknak pedig felfelé. Nem kell szégyenkeznünk, mert nagyon sokáig bírtuk, nüanszok döntöttek – nem a mi javunkra.

1. Győr 7 7 259–174 +85 14
2. FTC 6 6 194–146 +48 12
3. Debrecen 7 6 1 203–167 +36 12
4. Mosonmagyaróvár 7 4 1 2 229–204 +25 9
5. Vác 8 4 4 234–227 +7 8
6. MTK 6 2 2 2 171–167 +4 6
7. Kisvárda 6 3 3 161–164 –3 6
8. Dunaújváros 7 3 4 187–198 –11 6