Női kézi NB I: nehezen győzött az FTC Siófokon

K. B.K. B.
2021.11.06. 16:03
Kovács Anett kilenc gólt dobott a Siófok ellen (Fotó: Török Attila, archív)
Az FTC-Rail Cargo Hungaria 33–31-es sikert ért el a Siófok KC otthonában szombaton a női kézilabda NB I-ben.

A vezetést Wald Kíra révén a Siófok szerezte meg, ám az FTC a következő támadásból egyenlített, nem sokkal később pedig a vezetést is megszerezte. A budapestiek a folytatásban irányították a találkozót, s folyamatosan tartották a 2-4 gólos különbséget. Sőt a második félidő közepén héttel is vezettek (27–20), a végén ennél mégis szűkebb, 33–31-es sikert értek el. A fővárosiak legeredményesebb játékosa Kovács Anett volt, ő kilencszer talált be a Siófok kapujába.

NŐI KÉZILABDA NB I
SIÓFOK KC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 31–33
(13–17)
Siófok, 799 néző. V: Felhő, Öcsi
SIÓFOK: Csapó Kincső – Such 4, Kiss N. 2, Lakatos R. 2, Sirián 3, HOLTA 10 (3), Wald 3. Csere: Herczeg L. 1 (kapus), DEBRECZENI-KLIVINYI 5, Lapos 1, Puhalák, Kolumbán. Edző: Danyi Gábor
FTC: Janurik – KOVÁCS ANETT 9, Stolle 4, Behnke 1, Csiszár-Szekeres, E. Bölk 3, HÁRSFALVI 4. Csere: Bíró B. (kapus), Grbics 1, Szöllősi-Zácsik 2, Kisfaludy 3, Klujber 6 (1), Ballai A., Tóth N. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–0. 7. p: 2–4. 14. p.: 6–7. 19. p.: 8–12. 23. p.: 11–15. 37. p.: 16–19. 43. p.: 18–24. 50. p.: 22–29. 54. p.: 26–29. 56. p.: 28–31
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1
Danyi Gábor: – Büszke vagyok a játékosainkra, mert akik a pályán voltak, megmutatták, milyen egy igazi csapat, hogyan kell hozzáállni a játékhoz. Talán az idényben még nem volt ennyire összeszedett, egységes és nem akart ennyire az együttesünk.
Elek Gábor: – A Siófok egységes teljesítményt nyújtott és jó harcmodort választott ellenünk, igaz, mi is maximálisan partnerek voltunk ebben... Csalódott vagyok és egy kicsit szégyellem magam a minket elkísérő szurkolóink előtt, sem ők, sem én nem jó szájízzel mehetünk haza. Úgy éreztem, kiszámolta a csapat patikamérlegen a mostani teljesítményt, aminek nem örülök.

Vasas SC–Motherson Mosonmagyaróvári KC 35–41
Dunaújvárosi Kohász KA–MTK Budapest 25–23
Kisvárda Master Good SE–Moyra-Budaörs 26–24