Női kézi NB I: a Kisvárda és a Siófok is győzelemmel zárt; könnyes búcsú Bulath Anitától

M. D., N. T.M. D., N. T.
2022.05.21. 18:42
Dunaújvárosban elbúcsúztak Bulath Anitától (Fotó: kohaszkezi.hu)
A Kisvárda Dunaújvárosban (26–25), a Siófok a kieső Vasas vendégeként nyert (33–27) a női kézilabda NB I 2021–2022-es idényének utolsó fordulójában. A DKKA elbúcsúztatta az idény végén visszavonuló Bulath Anitát, és egyúttal visszavonultatta az általa viselt 20-as számú mezt.

Karnik Szabina 59:33-nél lőtte a győztes gólt Dunaújvárosban, mégsem (csak) a vereség miatt lett szomorkás az idényzáró a DKKA-nál, hiszen ezzel a találkozóval búcsúzott a hazai közönségtől az idény végén visszavonuló Bulath Anita (a Magyar Kupa jövő heti, debreceni négyes döntőjében még pályára léphet).

A kohaszkezi.hu beszámolója szerint a lefújás után kezdődött az ünnepség. Távolról, videóban üzentek Bulathnak egykori játékostársai, így a Viborg legendája, Rikke Skov, a szintén volt dán válogatott Susanne Wilbek, a horvát Miranda Tatari, a francia Cléopatre Darleux, volt edzője, a DVSC tiszteletbeli elnöke, Köstner Vilmos, a Telekom Veszprém pályaedzője, Gulyás Péter, valamint Triffa Ágnes, akivel együtt ünnepelhette az EHF-kupa-győzelmet 2016-ban.

Ezt követően Zsiga Gyula, az MKSZ utánpótlás-fejlesztési igazgatója, Vertig Csaba, a DKKA ügyvezetője, Gurics Attila csapatmenedzser, Szalai Babett csapatkapitány, a nevelőedzője, Czagler Katalin, valamint Pergel István edző is köszöntötte a búcsúzó kiválóságot, aki elcsukló hangon köszönte meg szüleinek, edzőinek, csapattársainak és az érte szurkolóknak az együtt töltött éveket.

A DKKA vezetői nemcsak elbúcsúztak Bulathtól, hanem visszavonultatták az általa viselt 20-as számú mezt is, melyet a jövőben senki nem viselhet Dunaújvárosban.

NŐI KÉZILABDA NB I
26. FORDULÓ
VASAS SC–SIÓFOK KC 27–33 (13–17)
Sterbinszky Amália Kézilabda Csarnok, 200
néző. V: Kovács-Sebők S., Réti R
VASAS:
Kurucz – Imrei 3, Speth, KAJDON 6 (1), Szilovics 3, Faragó L. 3, Pénzes 3 (1). Csere: Gercsó (kapus), Oláh K., Sárkány 1, Blaubacher D. 1, M. AGBABA 7. Edző: Penszki Gergely
SIÓFOK: Herczeg L. – Juhász F. 5, Jezic 2, Kadlicsek, Sirián 2, Such 4, Janjusevics 4. Csere: Böhme 2, Debreczeni-Klivinyi 3, Lapos 2, Mavsar 1, Kiss N. 7, Wald 1 (1). Edző: Uros Bregar. Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 15. p.: 7–8. 25. p.: 11–13. 40. p.: 18–14. 50. p.: 21–28. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1
Penszky Gergely: – Motiváltan jöttünk ki az öltözőből, a ránk egész évben jellemző akarat most is jelen volt, amikor láttuk, hogy az ellenfél pihentetni akarja meghatározó játékosait. Ilyenkor képesek voltunk felzárkózni, így tisztes teljesítménnyel zártuk a bajnokságot.
Uros Bregar: – Kellemesen kezdtünk, később több hiba csúszott játékunkba. A második félidőben kicsit visszaestünk, de a Vasas otthonában nyerni komoly teljesítmény.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 25–26 (9–11)
Dunaújváros, 600
néző. V: Felhő, Öcsi.
DUNAÚJVÁROS:
Bartulovic – Horváth G. 2, Polics, Farkas J. 4 (1), WEISHEITEL 6, SZALAI B. 6, Kazai 3. Csere: Wéninger (kapus) 1, Nick, Matucza, BORGYOS 3, Krupják-Molnár, Kukucska, Bulath. Edző: Vágó Attila
KISVÁRDA: MÁTÉFI D. – UDVARDI 4, Karnik Sz. 4, Bouti 3, DOMBI L. 5, Siska 2, Mérai. Csere: Leskóczi, Sulega (kapusok), Sztamenics 5 (3), Mészáros-Mihálffy 2, Juhász Gréta 1, Dombi K., T. Radojevics. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–2. 9. p.: 5–4. 21. p.: 6–7. 27. p.: 8–10. 31. p.: 9–12. 39. p.: 12–15. 46. p.: 18–18. 56. p.: 24–23. Kiállítások: 6, ill. 14 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3
Vágó Attila: – Küzdelmes meccset játszottunk, mindkét csapat játékába nagyon sok pontatlanság csúszott. Négy góllal kellett volna győznünk, hogy megelőzzük a Kisvárdát, a mérkőzés képe alapján ez nem volt benne, de szűk győzelmet vagy döntetlent elérhettünk volna. A második félidei kapusteljesítmény ellenfelünk javára billentette a mérleg nyelvét. Több ziccert és két hetest is kihagytunk, ez most sokba került.
Bakó Botond: – Mindkét együttesnek fontos volt ez a mérkőzés, tudtuk, mi a tétje. Rossz előjelekkel érkeztünk, de harcoltunk, tartása volt a csapatnak. A csapatokon látszott az idegesség, a fáradtság. Fontos, hogy jól fejeztük be a bajnokságot, megtartottuk a hetedik helyet. Örülök, hogy a lányok befektetett munkája az eredményben is előrelépést mutatott.

ÉRD–MOYRA-BUDAÖRS 28–29 (15–15)
Érd, 800
néző. V: Hargitai, Markó.
ÉRD:
Hadfi – Bódi 6 (2), VUKAJLOVICS 5, SZABÓ KITTI 6 (1), Sztankovics 2, Kopecz 3 (2), Fekete B. 3. Csere: Kántor (kapus), Horváth D., Mód 2, Paróczy 1. Edző: Horváth Roland
BUDAÖRS: Varjas-Sipeki – Szabó-Májer 1, Schneider 2, MLINKÓ 4, J. Agbaba 3, JOVOVICS 10 (2), Tóth Melinda 4 (1). Csere: Smid, Szabadfi, PALOTÁS 5. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–5. 9. p.: 3–8. 14. p.: 7–8. 22. p.: 11–11. 26. p.: 12–14. 33. p.: 17–16. 38. p.: 17–19. 43. p.: 22–22. 52. p.: 25–24. 55. p.: 25–27. Kiállítások: 6, ill 6 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 3/3
Horváth Roland: – Messze nem koncentráltunk eléggé ahhoz, hogy egy ilyen mérkőzést megnyerjünk, ez már a találkozó elején is látszott. Sajnálom, hogy így fejeztük be a bajnokságot, mert ha jobban összpontosítunk, lett volna esélyünk a győzelemre.
Buday Dániel: – Jó, izgalmas, látványos meccset játszottunk, és az egész éves teljesítményünkért megérdemeltük ezt a sikert. Hosszú, nehéz idény volt, de jövőre kettőzött erővel térünk vissza.

2. FTC 26 25 1 771–528 +243 50
Pontazonosságnál az MTK és a Szombathely elleni hazai, valamint az Érd elleni idegenbeli mérkőzések gólkülönbsége nem számíthatott a tabellában.