Női kézi NB I: a Halas lelépte idegenben az Újvárost

2013.03.29. 20:17
A Kiskunhalas a szünetben már 20–9-re vezetett, végül „csak” nyolc góllal, 32–24-re győzött a Dunaújváros vendégeként a női kézilabda NB I alapszakaszának utolsó fordulójában.

A mérkőzésnek csak a vendégek számára volt igazi tétje, a megszerzett két ponttal ugyanis megelőzték a Fehérvárt, ezzel feljöttek az ötödik helyre. A Fejér megyei csapatnak vasárnap pontot kell szereznie az Érd ellen ahhoz, hogy visszaelőzze a halasiakat.

Az 5–8., illetve 9–12. helyezett csapatok oda-visszavágós alapon körmérkőzést játszanak egymással a végső helyezések eldöntése érdekében, és az alapszakaszból – elért helyezéseik alapján – 4, 3, 2 vagy 1 bónuszpontot visznek tovább. Az utolsó két helyezett kiesik.

NŐI KÉZILABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 22. (UTOLSÓ) FORDULÓ

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–KISKUNHALAS NKSE 24–32 (9–20)
Dunaújváros, 600 néző. V: Bacs, Bán
DUNAÚJVÁROS: Pisák – BOGNÁR-BÓDI 10 (6), Gera 3, Ferling 2, Takács D. 5, Takács F. 1, Berta 1. Cs: Csapó (kapus), Gáspár, Rádl, Sánta, Kővári 1, Kemény 1, Vadász, Boldizsár. Edző: Mátéfi Eszter
KISKUNHALAS: PETHŐ – Sterbik A. 3, SZAMORÁNSKY A. 5, DRÁVAI 8, VALOVICS, BARNA É. 7, Varga D. 1 (1). Cs: Lengyel, Scholtz (kapusok), Takács Bernadett 2, Borkowska 1, Fauszt 3, Tápai A. 1, Földes 1, Selmeci, Csákovics. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 19. p.: 4–12. 26. p.: 6–18. 38. p.: 14–22. 43. p.: 15–27. 51. p.: 20–29
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 2/1
Mátéfi Eszter: – Az összes nehézségünk ellenére talán a második félidőben játszottunk úgy, ahogy elvárható.
Golovin Vlagyimir: – Az első félidőben nyújtott teljesítményünknek köszönhető a győzelmünk.

KORÁBBAN
DVSC-FÓRUM–GYŐRI AUDI ETO KC 24–30 (12–15)
Debrecen, 1000 néző. V: Nagy L., Medve
DVSC: LAJTOS – Varsányi 1 (1), Karnik Sz., KARALYOS 4, Siska 2, KUDOR 3, Szilágyi Á. Cs: Makai (kapus), HERR A. 3, DAKOS 6, Slakta 2, Vörös B. 2 (1), Bohus-Karnik M. 1, Simsik, Pál E., Som. Edző: Bíró Imre
GYŐR: Lunde – RADICSEVICS 4, Rédei-Soós 1, Görbicz 4 (3), Sirián, HORNYÁK D. 7, Szepesi. Cs: HERR O. (kapus), E. AMORIM 5, Tervel, Löke 2, KOVACSICS 5 (3), Korsós 1, Orbán 1. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 16. p.: 9–7. 20. p.: 10–9. 26. p.: 10–14. 35. p.: 14–17. 49. p.: 19–25. 54. p.: 22–27
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 7/6
Bíró Imre: – A mi szerény kis csapatunknak nagy megtiszteltetés, hogy a Győrt fogadhattuk. Az pedig öröm, hogy a mérkőzés egyes szakaszaiban helyt is tudtunk állni.
Ambros Martín: – A győzelem mindig fontos, így volt ez az alapszakasz utolsó meccsén is. Nem játszottunk igazán jól, de megszereztük a két pontot.

1. Győri Audi ETO KC 22 21 1 739–450 +289 43
2. FTC Rail Cargo 21 17 2 2 719–581 +138 36
3. ÉTV-Érdi VSE 21 13 2 6 592–513 +79 28
4. Váci NKSE 21 13 2 6 582–553 +29 28
5. Kiskunhalas NKSE 22 12 1 9 616–611 +5 25
6. Alcoa Fehérvár KC 21 12 9 536–559 –23 24
7. Veszprém Barabás KC 21 9 1 11 526–589 –63 19
8. Dunaújvárosi Kohász KA 22 6 4 12 597–662 –65 16