Női kézi NB I: a Győr 16 góllal verte meg az Alba Fehérvárt

K. T. I., P. B.K. T. I., P. B.
2022.02.25. 19:49
A Kisvárda a Vasast verte (Fotó: Pusztai Sándor)
Nem okozott gondot a Győri Audi ETO KC-nak az Alba Fehérvár KC a női kézlabda NB I péntek esti mérkőzésén. A zöld-fehér együttes tizenhat gólos sikert ért el. Potyogtak a gólok Budaörsön és Vácon is, előbbi helyszínen a DVSC nyert  idegenben, utóbbin a hazai Váci NKSE győzte le a Dunaújvárost.

Nagyüzem volt a női NB I-ben, majdnem teljes fordulót rendeztek (a címvédő FTC még csütörtökön nyert simán az Érd ellen), és a hat mérkőzés mindegyikén az esélyesek győztek.

A Bajnokok Ligája-negyeddöntős, továbbra is hibátlan Győr magabiztosan fektette két vállra a székesfehérvári együttest. A bronzéremre hajtó Debrecen 22 és fél perc elteltével már

héttel vezetett a Budaörs otthonában, de a 37. percben egyenlítő újonc a második félidőben sokáig tapadt riválisára. Az utolsó negyedórát ismét a vendégek bírták jobban – a DVSC-ben az egyaránt hibátlanul lövő Petrus Mirtill, a fehérorosz Karina Jezsikava és a brazil Mariana Costa is remekelt.

A Vác az első játékrészben megszerzett tetemes előnyével szünet után jól sáfárkodva biztosan tartotta otthon a két pontot a Dunaújvárossal szemben, míg a legutóbb bronzérmes Mosonmagyaróvár, a Siófok és a Kisvárda is kiélezett első félidő után nyert több góllal.

A bajnoki küzdelmek a magyar válogatott Spanyolország elleni jövő heti két Európa-bajnoki selejtezős meccse után március 10-én folytatódnak.

NŐI KÉZILABDA NB I, 16. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–ALBA FEHÉRVÁR KC 37–21 (16–11)
Győr, Audi Aréna, 1842 néző. V: Őri, Pozdena
GYŐR: LEYNAUD – Faluvégi D. 2, V. Kristiansen 2, NZE MINKO 6, BLOHM 5, Anne M. Hansen 3 (1), Schatzl Nadine 1. Csere: Silje Solberg, Glauser (kapusok), S. Oftedal 3, Pintea 3, Rju Un Hi 1, HÁFRA N. 5, Lukács V. 1, Ogonovszky 3, Kürthi 2. Edző: Ambros Martín
FEHÉRVÁR:
Pijevic – Töpfner, Boldizsár 2, Ohjama 1, Varga E. 2, Utasi 4 (1), Takó 3. Csere: Kubina (kapus), BESSZER 4, Gerháth K. 2, Afentaler 1, Domokos D. 1, Szarka A. 1, Bardi, Dubán, Tolnai. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–3. 12. p.: 5–3. 16. p.: 8–4. 20. p.: 12–6. 25. p.: 15–7. 34. p.: 17–13. 41. p.: 21–15. 45. p.: 25–15. 49. p.: 28–19. 54. p.: 31–20
Kiállítások. 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1
Ambros Martín: – Az első játékrészben az öt–egyes védekezéssel sok labdát szereztünk, de a kontratámadásaink jó részét nem tudtuk góllal befejezni. A szünet utáni hatosfalasra módosított védekezésünk eleinte nem vált be. A sok megterhelés miatt is igyekeztem többet rotálni a csapatot, ez is az oka lehet az elkövetett hibáinknak. Jó volt látni néhány korábbi győri nevelésű játékosunkat jó kézilabdázóként visszatérni hozzánk, fehérvári színekben.
Józsa Krisztián: – Az első félidővel mindenképpen elégedett lehettem,a célunk az ETO játékának lefékezése volt, ami részben sikerült is. A szünet után felzárkóztunk ugyan négy gólra, de aztán elfáradtak a játékosaim, és a visszarendeződésekben elkövetett hibáinkat kihasználó hazaiak lerohanásaiból gólokat kaptunk.

MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL–DVSC SCHAEFFLER 32–38 (14–17)
Budaörs, 470 néző. V: Bócz, Wiedemann.
BUDAÖRS:
Vártok R. – Szabó-Májer 3, Szabadfi 3, J. Agbaba 1, Pálos-Bognár 3 (1), JOVOVICS 8 (2), Tóth M. Csere: Sass (kapus) Hajduch 3, Palotás 1, BRAUN 4, MLINKÓ 5 (2), Szalai-Szita, Zsigmond V., Smid 1. Edző: Buday Dániel
DVSC: Giegerich – M. COSTA 7, PLANÉTA 4, Vámos P. 2, Bordás 2, JEZSIKAVA 9 (2), PETRUS 6. Csere: Csapó Kyra (kapus), Poczetnyik L. 3, Kovács Anna, Hornyák D. 1, Szabó Nina, Tóvizi 2, Arany 1, Csernyánszki 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–4. 11. p.: 4–8. 16. p.: 8–10. 23. p.: 9–16. 35. p.: 17–19. 37. p.: 20–20. 40. p.: 21–24. 43. p.: 24–26. 50. p.: 26–31. 56. p.: 30–34.
Kiállítások:
4, ill. 8 perc.
Hétméteresek:
6/5, ill., 2/2
Buday Dániel: – Más célokért küzdő csapat vitte el a két pontot. Igyekeztünk a múlt heti, dunaújvárosi sokkból kijönni, kíváncsi voltam, hogyan reagálnak a lányok, és jól is játszottak. Mindenkinek lehetőséget adtam, nem csalódtam senkiben.
Szilágyi Zoltán: – A Budaörs nagyon megnehezítette a dolgunkat. Hullámzó volt a teljesítményünk, néhány szakaszban kifejezetten jól játszottunk, de akadtak gyengébb periódusaink is. Már az első félidőben eldőlhetett volna a meccs, de az egyéni hibáinkat jól használta ki a Budaörs, amely jól alkalmazta a nyitott védekezést. Örülök, hogy a nehéz periódusban sem estünk pánikba, fontos meccset nyertünk meg.

VÁCI NKSE–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 37–31 (21–13)
Vác, 500 néző. V: Felhő, Öcsi
VÁC: Pásztor B. – Diószegi 5, Hámori 7, Kuczora 8, Helembai F. 5, Kácsor 5, Schatzl Natalie 2. Csere: Bukovszky (kapus), Világos 1, Ballai B. 2 (1), Aron, Szondi, Kovalcsik, Grosch 2. Edző: Ottó Katalin
DUNAÚJVÁROS: Bartulovic – Kukucska, Polics 3, Szalai B. 6, Nick 2, Bulath, Kazai 2. Csere: Wéninger (kapus), Farkas J. 7 (4), Mrmolja 1, Matucza 3, Krupják-Molnár 2, Borgyos 5. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 9. p.: 6–3. 14. p.: 9–5. 18. p.: 10–8. 21. p.: 13–9. 23. p.: 13–11. 37. p.: 23–17. 41. p.: 26–20. 52. p.: 31–26
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/4
Ottó Katalin: – Nehezen lendültünk játékba, aztán az időkérésnél megbeszéltük a javítandó hibákat. Lassúak voltunk a meccs elején, tempót kellett váltanunk. Amikor felgyorsultunk, nagy különbséget alakítottunk.
Vágó Attila: – Elöl és hátul is rengeteg hibával játszottunk, a harminchét kapott gól nagyon sok. Olyan helyzetekből, mozgásokból és cselezésekből kaptuk a gólokat, amelyeket előzetesen megbeszéltünk. Három forduló óta a ziccerek értékesítésével is gondunk van.

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁRI KC–MTK BUDAPEST 32–27 (16–16)
Mosonmagyaróvár, 900 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Mihály P. 3, Asanin 4, Kovács P. 1, Török L. 1, TÓTH G. 5, HAJTAI 4. Csere: MISTINA K. (kapus), TÓTH ESZTER 10 (1), Milics, Lancz 1, PÁSZTOR N. 3, Csekő. Edző: Gyurka János
MTK: Győri B. – Juhász Eszter, Kekezovics 1, PÁL T. 5 (1), Szabó Laura 6 (4), Bujdosó-Gerháth, Sallai N. 2. Csere: Hlogyik (kapus) 1, Mazák–Németh, MARINCSÁK 7, Román, Dakos 3, Koronczai, Pelczéder 1, Bánfai K. 1. Edző: Vida Gergő
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/5
Gyurka János: – Nagyon örülök, hogy olyan csapatom van, amely képes tiszta szívvel küzdeni, mögötte pedig egy fantasztikus szurkolótábor, amely ebben maximálisan segíti. Jól kezdtünk, de később több olyan hibát követtünk el, amelyekkel felhoztuk az ellenfelet. Tizenhat gólt nem szoktunk kapni harminc perc alatt, így a második félidőben más szemlélettel kézilabdáztunk. Ekkor már feljavult a védekezésünk, jó volt a kapus teljesítményünk és a gólokkal sem maradtunk adósak.
Vida Gergő: – Mindkét játékrészt nagyon gyengén kezdtük, de az első félidőben ezt még ki tudtuk javítani. A szünetben fel is hívtam a figyelmet arra, hogy döntő lesz a második játékrész eleje és sajnos igazam is lett, mert akkor veszítettük el ezt a találkozót. Sokat hibáztunk támadásban és ezt ebben a csarnokban nem lehet büntetlenül megtenni.

HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–SIÓFOKI KC 24–31 (15–17)
Szombathely, 400
néző. V: Fekete T., Tóth D.
SZOMBATHELY:
BALOG J. – Gheorghe 3, Szekerczés, PŐDÖR R. 9 (1), Gorilszka 3, Horváth P., Csire 3. Csere: K. Tomasevics (kapus), Sztosics 3, Szmolek, Szendrei, Virág N. 1, Horváth Anna 2. Edző: Pődör Zoltán
SIÓFOK: Vojnovic – Böhme 3 (2), JANJUSEVICS 8 (1), DEBRECZENI–KLIVINYI 4, JEZIC 6, Holta, Wald 4 (1). Csere: Herczeg L. (kapus), Juhász F. 2, Lakatos R. 1, Szarková S. 2, Such, Lapos 1. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 13. p.: 7–8. 19. p.: 9–11. 25. p.: 11–12. 34. p.: 16–19. 40. p.: 16–22. 46. p.: 19–26. 53. p.: 20–29
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4
Pődör Zoltán: – Megnehezítettük a Siófok dolgát, méltó ellenfél voltunk mind támadásban, mind védekezésben a mérkőzés nagy részében. Látszik a csapaton a fejlődés, ennek nagyon örülök. Sajnos, a második játékrészben támadásban több ziccert is rontottunk, amelyből könnyű találatokat szereztek a vendégek.
Uros Bregar: – Jó ellenfelet győztünk le. Alaposan felkészültünk a szombathelyiek játékából, tisztában voltuk azzal, melyek az erősségeik. A hazai kapusok szenzációs teljesítményt nyújtottak. A második félidőben sikerült nagyobb előnyt szereznünk, így fontos két ponttal gazdagodtunk.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–VASAS SC 33–28 (16–16)
Kisvárda, 400 néző. V: Bóna, Földesi
KISVÁRDA: Mátéfi D. – Udvardi 1, Karnik Sz. 2, BOUTI 6, DOMBI L. 7, Siska 3, Mérai 2. Csere: Leskóczi (kapus), Sztamenics, Mészáros-Mihálffy 2, T. RADOJEVICS 6 (1), Dombi K. 2, Juhász G. 2, Zavaczki, Makkai. Edző: Bakó Botond
VASAS: Zsigmond P. – Imrei 5, PÉNZES 4, Faragó L. 3, Speth, Kajdon 4 (3), Oláh K. 3 (1). Csere: SZILOVICS 8, Ács, Szatmári M. 1, M. Agbaba. Edző: Penszki Gergely
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4
Bakó Botond: – A saját dolgunkat nehezítettük meg. Egy kicsit álmosnak éreztem a csapatot, az elmúlt két, szoros végeredménnyel záruló mérkőzés mentálisan sokat kivett belőlünk. Mindkét félidőben azt kértem a lányoktól, hogy próbáljunk gyorsítani a játékunkon, ezt a második harminc perc során, főként a feljavuló kapusteljesítményünk révén, sikerült is megvalósítanunk.
Penszki Gergely: – A találkozó előtt elmondtam a játékosaimnak, szeretném, ha felszabadultan kézilabdáznának. Lépésről lépésre igyekszünk építkezni, javítani a korábbi hibáinkat. Összességében az első félidővel elégedett voltam, a másodikra sajnos elfáradtunk, de így is büszke vagyok a lányokra.

1. Győr 16 16 522–338 +184 32
2. FTC 14 13 1 421–314 +107 26
3. Debrecen 16 13 3 464–392 +72 26
4. Vác 15 11 4 472–422 +50 22
5. Mosonmagyaróvár 16 9 1 6 514–472 +42 19
6. Siófok 16 8 8 485–491 –6 16
7. Kisvárda 16 7 1 8 415–427 –12 15
8. MTK 16 5 4 7 426–437 –11 14