Női kézi NB I: a DVSC a Siófok, az Óvár a Budaörs ellen nyert

2022.05.06. 19:37
Vámos Míra 8 gólt lőtt a Siófok ellen (Fotó: Czinege Melinda/Hajdú-Bihari Napló)
A DVSC hazai pályán 32–26-ra győzött a Siófok ellen a női kézilabda NB I 24. fordulójában, míg a Mosonmagyaróvár a Budaörs ellen gyűjtötte be a két pontot (34–28).

Sikerével a Mosonmagyaróvár már két ponttal előzi meg a Siófokot a tabellán.

KÉZILABDA
NŐI NB I
DVSC SCHAEFFLER–SIÓFOK KC 32–26 (14–15)
Debrecen, 1100
néző. V: Asztalos B., Szalay Z.
DEBRECEN:
Csapó Kyra – M. COSTA 5, KOVÁCS ANNA 7 (4), TÓVIZI 4, Hornyák D., Vámos P. 3, VÁMOS M. 8. Csere: TORDA (kapus), Jezsikava 1, Szabó N., Planéta 2 (1), Arany 1, Bordás, Poczetnyik 1. Edző: Szilágyi Zoltán
SIÓFOK: Herczeg – Such 1, KISS N. 6, Janjusevics 3, Sirián, Debreczeni-Klivinyi 4, MAVSAR 9 (6). Csere: Vojnovic, Krasznai (kapusok), Juhász F., Böhme 3 (1), Lapos, Wald. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–4. 10. p.: 6–4. 21. p.: 11–12. 37. p.: 20–16. 51. p.: 25–23. 55. p.: 29–25.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 7/5, ill. 10/7
Szilágyi Zoltán:
– Tudtuk, hogy sok hiányzója van a vendégeknek, ennek ellenére jól tartották magukat. Az első félidőben sok hibával kézilabdáztunk, a szünet utáni teljesítménnyel viszont elégedett lehetek.
Uros Bregar: – A Debrecen nem véletlenül lett harmadik a bajnokságban, ráadásul több kulcsjátékosunk is hiányzott. Ezzel együtt amíg erővel bírtuk, jól tartottuk magunkat.

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR–MOYRA–BUDAÖRS HANDBALL 34–28 (18–19)
Mosonmagyaróvár,
800 néző. V: Bíró, Kiss O.
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Kojics 1, Asanin 2, PÁSZTOR 8, KOVÁCS P. 12 (2), TÓTH E. 8, Hajtai 2. Csere: MISTINA (kapus), Milics, Mihály, Török L. 1, Csekő, Stranigg Zs. Edző: Gyurka János
BUDAÖRS: Varjas-Sipeki – Szabó-Májer 3, Schneider 4 (1), JOVOVITY 7, J. Agbaba 4, Palotás 2, Braun 3. Csere: Vártok R. (kapus), SZABADFI 1, MLINKÓ 3, Smid, Tóth M., Szalai–Szita 1. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–3. 7. p.: 7–4. 12. p.: 10–7. 16. p.: 12–11. 20. p.: 13–13. 24. p.: 14–16. 35. p.: 20–19. 41. p.: 23–22. 45. p.: 26–23. 55. p.: 30–28.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1
Gyurka János:
– A bajnokság hajrájában nagyon értékes ez a siker, hiszen egy jól felkészített, erős csapat ellen sikerült nyernünk. Kovács Patrícia volt a mezőny legjobbja, de ki szeretném emelni Pásztor Noémi és Tóth Eszter teljesítményét is.
Buday Dániel: – Sajnos pont azok a tapasztaltabb játékosaink hiányoztak, akik a mérkőzés hajrájában, a kiélezett helyzetekben vélhetően jobb döntéseket tudtak volna hozni.

1. Győr 24 23 1 814–525 +289 46
2. FTC 23 22 1 736–522 +214 44
3. Debrecen 24 20 4 700–592 +108 40
4. Vác 23 15 8 717–663 +54 30
5. Mosonmagyaróvár 24 13 2 9 754–698 +56 28
6. Siófok 24 13 11 714–712 +2 26
7. MTK 24 9 4 11 638–684 –46 22
8. Kisvárda 23 9 2 12 586–630 –44 20