Női kézi NB I: a DVSC a második félidőben lelépte az Újvárost

2021.11.17. 19:34
A DVSC felőrölte a Dunaújvárost (Fotó: Kiss Annamarie)
A DVSC második félidei játékának köszönhetően végül magabiztosan győzte le a Dunaújvárost a női kézilabda NB I 9. fordulójában. A Siófok az MTK-t, a Vác a Szombathelyt múlta felül.

A Debrecen, a Siófok és a Vác is begyűjtötte a két pontot hazai pályán. A Debrecen a második félidőben döntött a tartalékos Dunaújváros ellen, a Siófok a harmadik mérkőzését is megnyerte új edzője, Uros Bregar irányításával, a Vác pedig fokozatosan őrölte fel a Szombathely ellenállását.

NŐI KÉZILABDA NB I
9. FORDULÓ

SIÓFOK KC–MTK BUDAPEST 37–31 (21–13)
Siófok
, 619 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
SIÓFOK: Csapó Kincső – Such 6, Kiss N. 8, Lakatos R. 1, Jezic 6, Holta 7 (3), Wald 1. Csere: Vojnovic (kapus), Janjusevics, Puhalák 1, Sirián, Böhme 3, Debreczeni-Klivinyi 4, Juhász F. Edző: Uros Bregar
MTK: Győri B. – Juhász Eszter, Kekezovics 6, Mazák-Németh, Szabó Laura 1, Marincsák 8, Pelczéder 1. Csere: Rutka-Győrffy (kapus), Bujdosó-Gerháth 4, Pál T. 5 (3), Dakos 3, Sallai N., Bánfai K. 1, Kürthi, Koronczai 2. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2. 10. p.: 7–5. 20. p.: 17–7. 37. p.: 24–17. 41. p.: 25–20. 47. p.: 30–22. 52. p.: 34–27.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3
Uros Bregar:
– Nagyon elégedett vagyok az első félidőben mutatott teljesítményünkkel, talán nekünk több erőnk és energiánk volt, mint a nemzetközi párharc közben lévő MTK-nak. Szünet után már többet rontottunk és közelebb zárkózott a rivális, de örülök, hogy sorozatban a harmadik győzelmünket arattuk.
Golovin Vlagyimir: – Teljesen megérdemelte a győzelmet a Siófok. Az első félidőben próbáltuk felvenni a ritmust a jól játszó riválissal, de nem sikerült, a védekezést sehogy sem tudtuk megoldani, folyamatosan lemaradtunk. Szünet után már valamennyit javultunk, de nyilván a siófokiak is lassultak, így kicsit zárkózni tudtunk.

DVSC SCHAEFFLER–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 35–27 (17–16)
Debrecen,
800 néző. V: Felhő, Öcsi
DVSC: GIEGERICH – M. Costa 1, Kovács Anna 1, VÁMOS P. 5, BORDÁS 5, Hornyák D. 1, PETRUS 3. Csere: Csapó Kyra (kapus), Arany 1, PLANÉTA 4 (3), Poczetnyik L. 1, SZABÓ NINA 4, TÓVIZI 5, VÁMOS M. 3, Csernyánszki 1. Edző: Szilágyi Zoltán
DUNAÚJVÁROS: Bartulovic – SZALAI B. 6, Borgyos 1, Weisheitel 3, Matucza 3, Polics 3, KAZAI 3. Csere: Wéninger, Hlogyik (kapusok), Kukucska, Bulath, FARKAS J. 4 (1), MRMOLJA 4, Kiss Cs., Krupják-Molnár, Fodor N. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–1. 8. p.: 5–5. 23. p.: 12–9. 39. p.: 24–17. 48. p.: 30–20.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/1
Szilágyi Zoltán:
– Nagyon fontos volt ez a győzelem! Jól kezdtünk, aztán a hibáinkkal felhoztuk a jól küzdő vendégeket. Nagyon sok az első félidőben kapott tizenhat gól. Azonban szünet után gyorsan eldöntöttük a mérkőzést és örülök, hogy felszabadultan kézilabdáztunk, a lányok élvezték a játékot, ez sokat jelenthet a vasárnapi Európa-liga visszavágó előtt.
Vágó Attila: – Az elmúlt hetek sikerei sajnos áldozatokkal jártak, alapemberek hiányoztak csapatomból. Az első félidőben jól játszottunk, kihasználtuk a lehetőségeinket, sajnos szünet után elfogytunk, így hamar eldőlt a két pont sorsa.

VÁCI NKSE–HUNGAST-SZOMBATHELYI KKA 33–22 (13–9)
Vác,
350 néző. V: Őri, Pozdena
VÁC:
PÁSZTOR B. – Diószegi 4, HÁMORI 5, HELEMBAI F. 6, KUCZORA 7 (1), Kácsor 2, Schatzl Natalie 3. Csere: Bukovszky (kapus), Grosch 1, Ballai B. 3 (1), Kovalcsik, Balogh P. 1, Aron 1, Szondi, Bárdy. Edző: Ottó Katalin
SZOMBATHELY: K. TOMASEVICS – Kadlicsek, Gheorghe 5, PŐDÖR R. 5 (2), Gorilszka 4 (1), Horváth P. 1, Csire 2. Csere: Balog J. (kapus), Virág N., Szendrei 1, Sztosics 2, Prkacin 2. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–2. 15. p.: 6–5. 22. p.: 9–5. 35. p.: 17–9. 44. p.: 22–13. 51. p.: 26–20.
Kiállítások: 8 perc, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3
Ottó Katalin: – Ahogyan vártuk, lelkes ellenféllel szemben nehéz meccset játszottunk, amíg nem tudtunk jelentősebb előnyt szerezni. Lépésről lépésre sikerült felőrölni a vendégek ellenállását, amelyhez elengedhetetlen volt Pásztor Bettina bravúros kapusteljesítménye.
Marosán György: – Ilyen szinten ennyi elrontott ziccer, amennyit az első félidőben elhibáztunk, nem megengedhető. A Vácnál sokkal gyengébb ellenfél is meg fog minket büntetni ezekért.