Leynaud-parádéval, öttel győzött az ETO az FTC ellen

BOBORY BALÁZS, MOHAY GÁBOR (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)BOBORY BALÁZS, MOHAY GÁBOR (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)
2021.11.17. 18:25
A női kézilabda NB I 9. fordulójában a bajnoki cím szempontjából kiemelt fontosságú mérkőzést nyert meg a listavezető Győri ETO a Ferencvárost fogadva: a hazaiak Amandine Leynaud 19 (!) védésének is köszönhetően 25–20-ra győztek, ezzel négy pont előnnyel vezetik a tabellát.
Oftedal (zöldben) jól irányította a hazaiakat (Fotó: Török Attila)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Oftedal (zöldben) jól irányította a hazaiakat (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

NŐI KÉZILABDA NB I
9. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA 25–20 (13–12)
Győr,
5029 néző. V: Andorka, Hucker
GYŐR
: LEYNAUD – Lukács V. 2, V. KRISTIANSEN 6 (1), S. Oftedal 1, Brattset 1, ANNE M. HANSEN 4 (3), SCHATZL NADINE 4. Csere: Silje Solberg (kapus) Nze Minko, Blohm 4, Rju 2, Fodor Cs. 1. Edző: Ambros Martín
FTC: JANURIK – Malestein 3 (2), Stolle 2, GRBICS 3, Behnke 1, Bölk 1, Márton 3. Csere: Bíró B. (kapus), Csiszár-Szekeres, Klujber 2, Kovács A., SZÖLLŐSI-ZSÁCSIK 4 (1), Kisfaludy 1, Hársfalvi. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 11. p.: 6–3. 18. p.: 9–7. 24. p.: 12–7. 29. p.: 12–11. 35. p.: 13–13. 39. p.: 15–13. 47. p.: 18–15. 50. p.: 20–16. 55. p.: 23–18
Kiállítások: –, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/3
Ambros Martín:
– A két Bajnokok Ligája-csoportvezető csapat éllovashoz méltó rangadót vívott egymással. Elsősorban a védekezés és a kapusok teljesítménye volt kiemelkedő mindkét oldalon. A mi támadójátékunk ezúttal kevésbé, de a védekezés annál jobban működött. Amikor ment a szekér, akkor csúszott a legtöbb hiba a játékunkba, ezen kell a jövőben javítanunk.
Elek Gábor: – Megérdemelten győzött az ETO, a győriek felőröltek bennünket. Fáradtak vagyunk, sok energiát elvett tőlünk az elmúlt időszak, sokat hibáztunk a támadások befejezésénél. Viszont nem lehetek elégedetlen, amíg a szívük vitte a játékosokat, mentek előre, és még a hétvégi jelentős feladatnak is meg kell felelnünk.

A második félidő elején volt egy történelmi pillanat, amikor a Ferencváros átvehette volna a vezetést, és talán még nagyobb nyomást gyakorolhatott volna a mérkőzésen szinte végig előnyben lévő ETO-ra.

A 33. percben Szöllősi-Zácsik Szandra egy hatalmas bombával egalizált, aztán a másik oldalon nem sokkal később viszont Veronica Kristiansen kihagyta a hetesét, a fővárosiak pedig a vezetésért támadtak. De nem sikerült betalálniuk, sőt, az ellenakció végén Csiszár-Szekeres Klárát két percre kiküldték, így elveszett az a lélektani előny, amelybe az első játékrész végén, a második elején került az FTC.

Amely egyébként végig rohant az eredmény után a meccs során. A rangadó elején a kőkemény győri védekezés és Amandine Leynaud bravúrjai után Elek Gábornak háromgólos hazai előnynél időt kellett kérnie a 15. percben, mert addig csak négyszer talált be a csapata. Úgy látszott, hogy a gyors megbeszélés sem hoz eredményt, mivel az egyébként a megszokottnál idegesebben, több hibával és kihagyott ziccerrel játszó ETO öt góllal is elhúzott, és nagyon úgy tűnt, hogy a szünetre tetemes előnnyel mehet pihenni. Csak éppen a ferencvárosiak a padról beszálló Szöllősi-Zácsik vezetésével megkezdték a felzárkózást, a Bíró Blankát helyettesítő Janurik Kinga pedig néhány nagy védéssel adta meg a biztonságot a kapuból. Az első félidő utolsó pillanatában Kisfaludy Anett beállóból szerzett találata elképesztő izgalmakat ígért a folytatásra.

Leynaud világklasszis teljesítményt nyújtott a győri kapuban (Fotó: Török Attila)

És ahogy már tárgyaltuk, a Ferencvárosnak volt is lehetősége magához ragadni a kezdeményezést, ám a döntő pillanatokban megremegtek a kezek. És bár az ETO tényleg sokkal görcsösebb volt, mint ebben az évadban bármikor korábban, annál azért jobb csapat, hogy ne használja ki az ellenfél megingásait. A gyors ellenakciók ezúttal is hatékony fegyvernek bizonyultak, ahogy Stine Oftedal beállóba passzolt labdái is, és bő tíz perccel a zárás előtt már megint néggyel mentek a győriek.

Februárban, a két együttes előző évadbeli győri összecsapásán ugyancsak az utolsó negyedórában lépett el a Rába-parti társaság a fővárosiaktól, de az akkor kiharcolt hatgólos győzelem végül nem bizonyult elegendőnek a bajnoki cím megszerzéséhez, mivel a Népligetben tavasszal kilenccel kapott ki. Nagyjából az utolsó tíz percben már csupán azért harcoltak a felek, hogy mekkora lesz a különbség a végén, hiszen az egyértelműnek tűnt, hogy a Ferencvárosban nincs még egy megújulási lehetőség. Mélységét és erősségét tekintve is jobb az ETO kerete, ennek pedig a hajrában lehetett volna nagyobb szerepe, hiszen frissebb klasszisokat dobálhatott be Ambros Martín a kispadról.

Végül öt góllal nyert a rangadón kétségtelenül jobb teljesítményt nyújtó győri együttes, amely így lépéselőnybe került, és őrzi makulátlan mérlegét a bajnokságban – ahogy a Bajnokok Ligájában is. A Ferencváros becsülettel küzdött, de sokat hibázott, ezt azonban már nem teheti meg az évad hátralévő részében, és akkor még nem beszéltünk arról, hogy a „visszavágón” ismét nagyon meg kellene vernie riválisát, hogy megvédje a bajnoki címét.

14. Érd918201–263–622

60. perc: Rju lő még egyet, amire Behnke válaszol gyorsan, 25–20 a vége.

60. perc: Még egy Leynaud-védés a végére, majd Klujber adja el, győri időkérés.

59. perc: Oftedal eladja, a Ferencváros pedig időt kér.

58. perc: Bölk lövését fogja (!) Leynaud.

57. perc: Blohm mellett jut heteshez a Fradi, Zácsik belövi. A túloldalon Schatzl a szélről jól ejt, 24–19.

56. perc: Győri passzívnál Kristiansen adja el a labdát.

55. perc: Passzívnál Bölknél belemenést fújnak.

54. perc: Győri hetes, Oftedal harcolja ki, Hansen be is lövi, 23–18.

53. perc: Megint passzív a Fradi, Grbics lövését végül Leynaud hárítja.

52. perc: Stolle válaszol: jobbról a rövid felsőbe, 22–18. Kínait játszanának a győriek, de Zácsik szabálytalan? Videóznak. Hetes helyett kidobás. Blohm és Oftedal egymást akadályozták.

51. perc: Grbics kapufája után Schatzlé a kipattanó, az akciót pedig Rju fejezi be góllal, közte öt, 22–17.

50. perc: Bölkre jön ki a figura, neki is megvan az első gólja, Hansen gyorsan válaszol, 21–17.

49. perc: Stolle belemenése után Blohm góljával már négy közte megint, 20–16.

48. perc: Grbics gólja után Brattsetnél megtörik a jég, beállóból eredményes, 19–16.

48. perc: Ferencvárosi időkérés.

47. perc: Brattsetnek ma nem megy a góllövés, Janurik megint védte a ziccerét. Schatzl gyors indítás után talál be, 18–15.

46. perc: Behnke harcolt ki hetest. Jön Solberg, Klujber ellen, és kivédi, de micsoda bravúrral! Leült a kapus a lövőcselre, de aztán még bal kézzel belekap a labdába!

45. perc: Gyors gólváltás, előbb Grbics, majd Schatzl 13 másodpercen belül, 17–15.

44. perc: Lukács jobbról kanyarodik fel, ez is kapufa, most a lécet találja el.

43. perc: Grbics adja el a labdát, Brattset ziccerét meg Janurik védi.

42. perc: Lukács harcol ki hetest, Hansen ezt most belövi, 16–14.

41. perc: Lukács jobbról a kapufát találja el, majd Klujber lövése is Leynaud zsákmánya.

40. perc: Hansen rossz passzal rukkol elő, Leynaud meg egy újabb védéssel: megint Zácsik lövése lett a kapusé.

39. perc: Klujber válaszol, 15–14.

38. perc: Jó hazai blokk Bölk lövésénél, aztán Oftedal betörését állítják meg a vendégek, de Kristiansen emberrel együtt is betalál.15–13.

37. perc: Kisfaludy passzívnál beállóból lő, Leynaud véd, de Klujber elcsípi a hosszú indítást.

36. perc: Zácsik–Leynaud 3. felvonás, ezt a kapus nyeri. Ujjheggyel fölé piszkálja az átlövést. Aztán Szekerest szórják ki két percre. Kristiansen tör be jobbról, megvan az ötödik gólja, 14–13.

35. perc: Leynaud is véd egyet, Bölk lövését hárította. Brattset lábához ér Oftedal bejátszása.

34. perc: Brattset harcolt ki hetest, de Kristiansen lövését Janurik védi!

33. perc: Zácsik lövése most jó, egyenlít a Ferencváros, 13–13.

32. perc: Janurik védi Brattset lövését, Mártoné a kipattanó. Passzívnál Klujber megy bele védőjébe.

31. perc: A Ferencváros kezdi a második félidőt, Zácsik lövését védi Leynaud rögtön, majd Klujber adja el.

Brattset (zöldben) két kapufáig jutott az első félidőben (Fotó: Török Attila)

30. perc: 13–12 a félidei állás.

30. perc: Egy védés Januriktól is, Rju kísérletét védte. Bölknél lábat ér a labda Klujber passza után. Kristiansen gyors passza után Fodor töri meg a győri gólcsendet és végül Kisfaludy két másodperccel a vége előtt szépít. 13–12.

29. perc: Győri időkérés. Érthető, 4–0-s sorozatban van a Ferencváros.

29. perc: Megint Rju adja el,Zácsik pedig futtából a léc alá bombáz. 12–11.

28. perc: Kristiansen blokkolt lövése után Márton ziccerét védi Leynaud.

27. perc: Rju labdaeladása után Zácsik felpassza után Márton is megszerzi a harmadik gólját, 12–10.

26. perc: Klujber is dob egy kapufát...

25. perc: Lukács találja el a kapufát Rju passza után.

24. perc: Zácsik válaszol lendületből, majd Kristiansen eltopogja, és Márton csökkenti háromra a különbséget gyorsan. 12–9.

23. perc: Leynaud! Grbics, majd Bölk lövését is védi, majd Blohm növeli ötre a különbséget, 12–7.

22. perc: Az ETO-nál alig hibáznak: Blohm kerül ziccerbe,be is vágja, 11–7.

21. perc: Kristiansen meglövi negyedik gólját is, 10–7. Még egy Leynaud-védést felírhatunk, Bölk lövését lábbal hárította.

20. perc: Nze Minkónál fújnak hetest belül védekezésért, de Leynaud kiüti Malestein büntetőjét! Elképesztő formában véd a francia!

19. perc: Nze-Minko is a pályán van, egy rossz lövéssel véteti észre magát...

18. perc: Klujber szépen tör be középre egy lövőcsel után, és szépít, 9–7.

17. perc: Zácsik ugrik fel lőni a kilencesről, Leynaud védi. Aztán Grbics kísérletét is hárítja, majd Kristiansen lövi meg harmadik gólját, 9–6.

16. perc: Márton faragja a különbséget a bal szélről, 8–6.

15. perc: Malestein éles szögből csökkenti, Blohm viszont beállóból visszaállítja a különbséget, 8–5

15. perc: Ferencvárosi időkérés.

15. perc: Leynaud megint véd egyet – ezúttal Grbics lövését hárítja, a túloldalon pedig Oftedal betalál, 7–4.

14. perc: Brattset előbb támadásban elejti Kristiansen passzát, aztán blokkol egy lövést védekezésben.

13. perc: Lukács adja el a labdát, a túloldalon pedig Klujber lövését védi Leynaud.

12. perc: Zácsik harcolt ki hetest. Jön Solberg a győri kapuba, és Malestein lövi majd.Gól, 6–4.

11. perc: Üres kapuval támad a Ferencváros, Bölk lövését védi Leynaud. Lukács pedig újabb gyors góllal jelentkezik, a jobb szélről szépen ejti át Janurikot.6–3.

10. perc: Schatzl pillanatok alatt kihasználja balról az előnyt, 5–3.

9. perc: Schatzl védekezik remekül a bal szélen, aztán Malestein gyűjti be az első két percet.

8. perc: Bölk első lövése csúnyán fölé, gyors megindulás az ETO-tól, és Lukács a szélről eredményes, 4–3.

7. perc: Passzívat jeleztek a bírók, amikor Grbics csípőből tüzel, becsúszik Leynaud alatt. 3–3.

6. perc: Belemenés Stollénél, kapufa Brattsetnél.

5. perc: Kristiansen talpról eredményes, aztán Hansen kap sárgát, 3–2.

4. perc: Stolle jegyzi az első akciógólt, jobbról támadta emberét és talált be, 2–2.

3. perc: Márton Gréta védekezett belül, ez is hetes, ezt Hansen vágta be, 2–1.

2. perc: Hetessel válaszol a Ferencváros, Malestein is belőtte, 1–1.

1. perc: Győri támadással és hazai hetessel kezdődik a meccs. Hansen harcolta ki, és máris csere a Fradi kapujában, Janurik helyére jön Bíró, Kristiansen meg belövi, 1–0.

A hazaiak zöldben, a vendégek fehérben játszanak majd, és a hazaiak kezdtek.

Egy perc még a kezdésig. A hangulat kiváló, telt ház a lelátókon.

Köszöntjük Olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

A hangulatra nem volt panasz Győrben (Fotó: Török Attila)

ELŐZMÉNYEK

A győri mérkőzés győztese nagy lépést tehet az aranyérem felé, de épp az előző idény rangadói mutatták meg, hogy nagyobb vereség után is van még visszaút.

Az aktuális forma alapján nemcsak a magyar, hanem a komplett európai női kézilabdázást tekintve is a legnagyobb rangadót rendezik szerda este: a Győr a címvédő Ferencvárost fogadja. A két hazai élcsapat ellentmondást nem tűrve menetel az aktuális idényben, az NB I-ben minden mérkőzését megnyerte, és a Bajnokok Ligájában is nagyszerűen teljesít.

Hét fordulót követően az ETO és az FTC is vezeti csoportját az elitsorozatban, a 16 csapatos BL-mezőnyben már csak a két magyar együttes veretlen, sőt a győriek egyedüliként még hibátlanok. A spanyol Ambros Martín együttese félelmetes őszt produkál, a bajnokságban átlagban több mint 33 (kilenc meccsen), a BL-ben hét összecsapáson több mint 34 gólt szerzett.

A ferencvárosiak védekezőspecialistája, Csiszár-Szekeres Klára ennek kapcsán a Fradi Médiának arról beszélt, hogy a nyári játékosmozgások és vérfrissítés láthatóan jót tett a Győrnek, amely nagyon jó formában kézilabdázik, ezért igen nehéz feladat vár rájuk.

„Otthon a papírforma szerint a Győr az esélyesebb, de úgy kell odamennünk, hogy nyerni szeretnénk, mert tényleg nagyon jó lenne pontot, pontokat elhozni, ezért maximális erőbedobással készültünk – mondta a 104-szeres válogatott átlövő, aki tudja, hogy a játékosok figyelme, összpontosítása és felkészülése egy Győr–Fradi meccs előtt mindig más, különlegesebb. – A Bajnokok Ligájában aratott egygólos győzelmeink, a jó hajrák csak építik az együttesünket, és ami a legjobb ebben, hogy ezek valóban igazi csapatmunkával kiharcolt sikerek voltak. Bízom benne, hogy a hátralévő meccseinken is az lesz a jellemző, hogy ha fáradunk is, mindig akad olyan csapattárs, aki átlendít minket a nehéz pillanatokon.”

A Győrnek van miért visszavágnia, hiszen májusban méretes pofonba (22–31) szaladt bele a fővárosban, az a vereség gyakorlatilag az ETO bajnoki címébe került. A szerdai találkozó győztese nagy lépést tesz az aranyérem felé, de éppen az előző idény eredményei – a győriek hazai pályán hattal nyertek, majd kilenccel kaptak ki a fővárosban – mutatták meg, hogy nagyobb különbségű vereség után is lehet még visszaút.