Női kézi NB I: a Dunaújváros győztesen távozott Debrecenből

2018.04.20. 19:48
A Dunaújváros mindkét félidőt 12–11-re megnyerve diadalmaskodott a Debrecen otthonában a női kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

A mezőny legeredményesebbje a vendégek horvát játékosa, a kilenc gólig jutó Camila Micijevic volt.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
DVSC-TVP–DUNAÚJVÁROSI KKA 22–24 (11–12)
Debrecen,
1000 néző. V: Nagy F., Túróczy
DEBRECEN: Horváth-Pásztor – Varsányi 2, HAJDUCH 3, Grigel 4, Sirián, DESZPOTOVICS 6, Vantara-Kelemen 2. Csere: Lajtos (kapus), Tóvizi, Román 1 (1), Csáki 3 (3), Hársfalvi, Pálsdóttir 1. Edző: Vida Gergő
DUNAÚJVÁROS: Tomasevics – Klujber 2 (1), SZEKERCZÉS 5, Szalai B. 2, DOMBI 3, MICIJEVIC 9, Kazai. Csere: Oguntoye (kapus), Cifra, Nick, Molnár B., Bulath 2, Kovács Anna 1, Grosch. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 11. p.: 2–6. 14. p.: 4–8. 17. p.: 7–8. 25. p.: 9–11. 33. p.: 13–12. 38. p.: 14–15. 47. p.: 18–19. 55. p.: 21–20
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 2/1
Vida Gergő:
– A lehetőségeink végig megvoltak, ám ziccerekben hibáztunk. Mindkét csapat küzdött, hajtott a győzelemért. A játékosaim mindent megtettek a két pont begyűjtéséért, de most nem sikerült, A vendégsiker egyik fő eleme talán az lehetett, hogy a Dunaújváros többet tudott frissíteni.
György László: – Nem sok időnk volt készülni erre a találkozóra, két edzést tudtunk vezényelni mindössze. Ennek ellenére jól felkészültünk. Jól kezdtük a mérkőzést, majd sok hiba követte ezt, a második félidő pedig egészen hasonló volt az elsőhöz. A győzelmünk kulcsa az lehetett, hogy tudtam pihentetni a kulcsjátékosokat.