Női kézi NB I: a bajnokságban 16-tal volt jobb a Győr a Kisvárdánál

2022.03.10. 19:28
Crina Pintea öt gólig jutott (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Egy nappal a Magyar Kupa-negyeddöntő után az NB I-ben fogadta a Győri ETO a Kisvárdát, és a szerdai, 14 gólos siker után ezúttal 16 találattal, 31–15-re nyert.

A Kisvárda 4–1-re is vezetett a meccs elején, a Győr a 20. percben tudott csak fordítani. A vendégek 7–7 után már nem találtak be a szünetig, így 15–7-es hátrányba kerültek. Az ETO a második félidőben tovább tudta növelni előnyét, és végül 16-tal nyert. Crina Pintea öt, míg Estelle Nze Minko négy gólig jutott, a kapuban Amandine Leynaud (16 lövésből 9 védés) és Laura Glauser (15 lövésből 7 védés) is 50 százalék körül védett.

NŐI KÉZILABDA NB I
17. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–KISVÁRDA MASTERGOOD SE 31–15 (15–7)
Győr, 1075
néző. V: Haskó, Natkai
GYŐR: LEYNAUD – Faluvégi 2, Rju Un Hi 2, Nze Minko 4, PINTEA 5, V. Kristiansen 3, Fodor Cs. 2. Csere: GLAUSER 1 (kapus), Anne M. Hansen 2 (1), BRATTSET 3, Blohm 1, Lukács V. 3, S. Oftedal 2, Háfra N. 1, Ogonovszky, Kürthi. Edző: Ambros Martin
KISVÁRDA: MÁTÉFI – Udvardi, Karnik Sz. 2, Radojevics 3 (2), DOMBI L. 4, Siska 1, Sztamenics. Csere: Mészáros-Mihálffy, Juhász G. 3, Bouti 1, Mérai, Dombi K. 1. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–4. 13. p.: 4–4. 20. p.: 8–7. 26. p.: 12–7. 39. p.: 19–9. 44. p.: 24–10. 50. p.: 25–14. 55. p.: 28–14
Kiállítások: –, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 3/2
Ambros Martin:
– A két nap alatt lejátszott két találkozó jó lehetőség volt gyakorlásra a kupaküzdelmek négyes döntőjére. Jobban kezdett az ellenfél, erre oda kell figyelnünk a folytatásban, a védekezésünk agresszívebbé válása javította fel a csapatjátékot. Támadásban sok variációt próbálhattunk ki, mindent összevetve másoltuk az előző napi produkciót.
Bakó Botond: – A Győr ellen még egy nap alatti egy mérkőzés sem egyszerű feladat, nemhogy huszonnégy óra alatt kétszer összemérni vele a tudásunkat. Az ötvenedik percig huszonöt gólt kaptunk, és ez még elfogadható teljesítmény. De a mai támadójátékunk minősége messze elmaradt a kívánalmaktól, lassan, körülményesen és fegyelmezetlenül játszottunk, megkönnyítve ezzel a hazai kapusok dolgát.

1. Győr 17 17 553–353 +200 34
2. FTC 14 13 1 421–314 +107 26
3. Debrecen 16 13 3 464–392 +72 26
4. Vác 15 11 4 472–422 +50 22
5. Mosonmagyaróvár 16 9 1 6 514–472 +42 19
6. Siófok 16 8 8 485–491 –6 16
7. Kisvárda 17 7 1 9 430–458 –28 15
8. MTK 16 5 4 7 426–437 –11 14