Női kézi NB I: 29 gólt kapott, válaszul 45-ig meg se állt a DVSC

K. T. I.K. T. I.
2022.02.18. 19:35
Planéta Szimonetta hat góllal vette ki a részét a gazdag debreceni termésből (Fotó: Kiss Annamarie, NS Archív)
A DVSC hazai pályán 45–29-re nyert a Szombathelyi KKA ellen a női kézilabda NB I péntek esti mérkőzésén. A hazaiaknál Vámos Míra nyolc, a vendégeknél Pődör Rebeka hét találatig jutott.

Vámos Míra mögött Planéta Szimonetta volt a második legeredményesebb a Lokinál, ő hat találatig jutott, míg további négy olyan debreceni volt, aki legalább négy gólt dobott.

KÉZILABDA
NŐI NB I
DVSC SCHAEFFLER–HUNGAST SZOMBATELYI KKA 45–29
(23–14)
Debrecen, 700 néző. V: Asztalos B., Szalay Z.
DVSC: Csapó Kyra – M. COSTA 4, PLANÉTA 6, Vámos P. 4, Tóvizi 3, Jezsikava 4 (1), VÁMOS M. 8. Csere: Giegerich (kapus) Kovács Anna 2, POCZETNYIK L. 4, Szabó Nina 1, Hornyák D. 1, Bordás 3, Arany 3, Petrus, Csernyánszki 2 (1). Edző: Szilágyi Zoltán
SZOMBATHELY: Balog J. – Gheorghe 3, Szekerczés 2, Gorilszka 3, Sztosics, PŐDÖR R. 7 (3), Csire 3. Csere: Christe (kapus), Szendrei 3, Virág N., Pődör B. 4 (1), Horváth P. 3, Szmolek, Horváth A., Bíró D. 1. Edző: Pődör Zoltán
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–0. 11. p.: 8–3. 17. p.: 12–5. 26. p.: 20–10. 33. p.: 26–14. 45. p.: 34–21. 55. p.: 40–27. Kiállítások: 10, ill, 8 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 7/4
Szilágyi Zoltán: – Örülök, hogy nagy kedvvel, jól játszott a csapat. A támadójátékunkkal teljesen elégedett lehettem, a negyvenöt lőtt gól önmagáért beszél, de talán éppen ez ment a védekezés rovására, ezzel a játékelemmel csak az első tíz percben lehettem elégedett.
Pődör Zoltán: – Osztálykülönbség volt a két csapat között. Jobb védekezésre és kapusteljesítményre lett volna szükségünk a szorosabb mérkőzéshez. Próbáljuk folytatni azt a munkát, amit elkezdtünk, tehát továbbra is szeretnénk minél több fiatal, szombathelyi nevelésű játékost beépíteni a csapatba.