Női kézi NB I: 25 gólos győri sikert látott a Kiel kiválósága

2017.10.24. 19:40
A Győr 40–15-re győzött hazai pályán a Vasas ellen a K&H női kézilabdaliga keddi mérkőzésén.

A mérkőzést a helyszínen tekintette meg Rune Dahmke, a Kiel férficsapatának Európa-bajnok balszélsője is. A német játékos először járt az Audi Arénában, és sok sikert kívánt a győrieknek az idény hátralévő részére.

K&H NŐI KÉZILABDA
GYŐRI AUDI ETO KC–VASAS SC 40–15 (22–3)
Győr, 2275
néző. Vezette: Mizsák, Schmidt
GYŐR: Kiss É. – Althaus 1, N. Mörk 8 (1), Görbicz 2 (2), Broch 2, Amorim 4, Fodor 5. Csere: Oftedal 8, Puhalák 4, Pál 3 (1), Varga E. 1, Szilovics 2. Edző: Ambros Martín
VASAS: Győri – Hárs 1, Hanusz 2, Németh N. 2, Lyngby, Pados, Rózsa 2. Csere: Tzintzis (kapus), Kocsis Á., Németh M., Agovics 4, Becséri 2, Fekete B., Arany 1, Szecsődi 1, Mester. Edző: Kovács Péter
Az eredmény alakulása. 10. perc: 6–0. 16. p.: 12–0. 19. p.: 12–3. 23. p.: 17–3. 35. p.: 25–5. 45. p.: 31–10. 50. p.: 34–12. 55. p.: 38–13
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/–
Ambros Martín:
– Ez is egy bajnoki mérkőzés volt, amelyért ugyanúgy két pontot adnak, mint bármelyik másikért. Olyan időszakban, amikor egymást követik a feladatok, ez alkalommal a fiataljaink kaptak lehetőséget a bizonyításra.
Kovács Péter: – Reális a különbség, főleg az első félidőben játszottunk rosszul. Az akkor elkövetett tizenkilenc technikai hiba ilyen képességű csapattal szemben nem megengedhető.

1. Érd 7 6 1 219–164 +55 12
2. Győri Audi ETO KC 5 5 181–103 +78 10
3. FTC-Rail Cargo Hungaria 5 5 162–106 +56 10
4. Dunaújvárosi KKA 5 3 1 1 153–123 +30 7
5. Váci NKSE 4 3 1 132–109 +23 6
6. Kisvárdai KC SE 4 3 1 108–91 +17 6
7. Siófok KC 5 3 2 136–129 +7 6
8. Alba Fehérvár KC 5 2 3 126–136 –10 4