Női kézi MK: kiütötte a Kohászt a Debrecen, a Siófok is simán nyert

D. S. B.D. S. B.
2023.02.15. 19:39
Vámos Petráék könnyed győzelemmel jutottak tovább a Magyar Kupában (Fotó: Kiss Annamarie/Hajdú-Bihari Napló)
A Budaörs után a DVSC Schaeffler jutott be másodikként a női kézilabda Magyar Kupa ötödik fordulójába, miután a házigazda hajdúságiak hazai pályán könnyedén győzték le 38–23-ra a Dunaújvárost, a játéknap másik mérkőzésén a Siófok  szinte végig vezetve nyert 30–25-re a Motherson Mosonmagyaróvár ellen.

Szilágyi Zoltán együttese gólzáporos első félidőt játszott a Kohásszal és már a szünetben 20–13-ra vezettek a hazaiak, a fordulás után pedig előnyüket tovább növelve győztek végül 38–23-ra, így bejutottak a legjobb nyolc közé.

A Siófokra nehéz mérkőzés várt hazai pályán a szintén nemzetközi kupaszereplő Mosonmagyaróvár ellen. A találkozó ugyan vendéggóllal indult, de innentől kezdve Uros Bregar együttese hamar fordított, és a tizedik percben Dejana Milosavljevic révén 8–4-es előnyben volt. Gyurka Jánosék a szünetbeli 18–12-es hátrányon a térfélcsere után csak egy gólt tudtak faragni, s 30–25-ös vereséggel búcsúztak a Magyar Kupától.

KÉZILABDA
MAGYAR KUPA
4. FORDULÓ
DVSC Schaeffler–Dunaújvárosi KKA 38–23
(20–13)
Legjobb dobók: Planéta 7, Kácsor 6, ill. Arany R., Szalai B. 4-4

Siófok KC–Motherson Mosonmagyaróvár KC 30–25 (18–12)
Legjobb dobók: Milosavljevic 8, Debreczeni-Klivinyi 7, ill. Tóth Nikolett 4, Faragó Luca, Lancz, Tóth G. 3-3

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Borsod SK (II.)–Moyra-Budaörs Handball 15–48

A másodosztályú Szombathely az Alba Fehérvárt győzte le 31–29-re még január elején, míg február elsején az MTK 35–30-as idegenbeli sikerrel ejtette ki az NB I/B-s Vasast.

A negyedik forduló utolsó mérkőzését február 22-én a Békéscsabai ENKSE és a Vác vívja egymással. A továbbjutók mellett a következő körben csatlakozik a sorozathoz a címvédő FTC és a magyar bajnok Győr.