Női kézi MK: tükörsimán győzött a Budaörs Felsőzsolcán

2023.02.14. 20:08
A női kézilabda Magyar Kupa nyolcaddöntőjében a Budaörs 33 gólos győzelmet aratott a Borsod SK vendégeként Felsőzsolcán, és a legjobb nyolc közé került.

Buday Dániel csapata nem bízott semmit a véletlenre az NB II-es ellenfele otthonában, 7–0-s rohammal indította a mérkőzést, amelynek első negyedórája végén tíz góllal, 11–1-re vezetett. A két csapat között a különbség a szünetig 13 gólra nőtt (20–7), a 20 gólos különbség a 40. perc végén alakult ki a két csapat között (28–8).

Öt és fél perccel a vége előtt lett meg a harmincgólos különbség, a vége pedig 33 lett közte: 48–15-re győzött a Budaörs, amelynél Vártok Tamara 12 találatig jutva lett a legeredményesebb, de említést érdemel a hét kísérletéből hét gólt szerző Bánfai Virág is.