Női kézi: győzelemmel kezdte a bajnokságot a Ferencváros és a Győr is

2021.09.08. 19:37
A magyar válogatott olimpiai szereplése miatt a szokott valamivel később, de két mérkőzéssel elrajtolt a női kézilabda NB I 2021–2022-es idénye, méghozzá mindjárt egy igencsak pikáns találkozóval: a Győri ETO korábbi edzője, Danyi Gábor új csapatát, a Siófokot győzte le, a bajnoki címvédő Ferencváros pedig hazai pályán nyert az előző idény bronzérmese, a Mosonmagyaróvár ellen.
Oftedal (fehérben) hat gólig jutott (Fotó: Dömötör Csaba)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Oftedal (fehérben) hat gólig jutott (Fotó: Dömötör Csaba) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

A nyitónap egyik rangadójának némi pikantériát kölcsönzött, hogy a Siófok kispadján bemutatkozó új vezetőedző, Danyi Gábor az első meccsét éppen a Győr ellen játszotta, amelynél 2011-től tíz esztendőn volt a szakmai stáb tagja – az utolsó három évében már vezetőedzőként.

A találkozón az első tíz percben siófoki vezetéssel fej fej mellett haladtak a csapatok, aztán a több játékosukat (Linn Blohm, Kari Brattset, Faluvégi Dorottya, Estelle Nze Minko és Rju Un Hi) sérülés miatt nélkülöző győriek Stine Oftedal vezérletével szépen fokozatosan elléptek, és a középső tíz percben gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést: a 22. percben már 17–10-re is vezettek, s a szünetig a hétgólos különbségre még egyet rá is tettek, 22–14.

TUDNIVALÓK

A női K&H Ligában induló 14 csapat változatlan versenyrendszerben és lebonyolításban küzd meg egymással, azaz 26 fordulós, oda-vissza vágós, körmérkőzéses rendszerben döntenek a helyezések sorsáról. A 26. fordulót követően az élen álló együttes lesz a bajnok. A női NB I tervezett utolsó játéknapja 2022. május 22. A női válogatott olimpiai szereplése miatt az aktuális idény a megszokottnál később indult. A női Magyar Kupa négyes döntőjét a 2022. május 28–29-i hétvégén rendezik meg.

Fontos változás, hogy a külföldi állampolgárságú kézilabdázók játékengedélyének kiadása a magyar állampolgárokéval azonos feltételek mellett történik, megszűnik tehát az a szabály az NB I-ben, hogy külön díjhoz kötik a női bajnokságban a klubonként négy külföldi játékoson felüli játékengedélyek kiadását.

Fordulás után megint jobban kezdett a Siófok, s visszajött mínusz négyre – köszönhetően többek között Malin Holta góljainak –, de 29–25 után a második félidő felénél ismét elkezdett nyílni az olló, s már tízzel is vezetett (37–27) az ETO, amikor az 53. percben Jelena Deszpotovics bokasérülést szenvedett – a győri győzelemhez ezzel együtt nem férhetett kétség: a végeredmény 40–32 a látogatóknak.

A Ferencváros bajnoki címvédőhöz méltó módon kezdett a Mosonmagyaróvár ellen, az első hét perc után 3–3-nál szinte állva hagyta Gyurka János csapatát, s a zsinórban öt gólt szerző Angela Malestein vezetésével a 17. percben már 12–5-t íratott a népligeti csarnok eredményjelzőjére. Hiába volt azonban a hétgólos különbség, a félidő hátralévő részét az óváriak nyerték, s négy gólra csökkentették hátrányukat: 18–14.

A második félidőben a Ferencváros szép fokozatosan növelte az előnyét, az első tíz percben hat gólra, a második tíz percben kilencre, aztán az 51. percben meglett a tíz is közte, a vége pedig pont egy malesteinnyi: 37–26.

NŐI KÉZILABDA NB I, 2021–2022
AZ 1. FORDULÓ PROGRAMJA
SZERDA

SIÓFOK KC–GYŐRI AUDI ETO KC 32–40 (14–22)
Siófok,
Kiss Szilárd Sportcsarnok, 900 néző. V: Őri E., Pozdena
SIÓFOK: Csapó Kincső – Böhme 2, Kiss N. 3, Lakatos R. 2, JEZIC 5, Holta 8 (4), WALD 4. Csere: Herczeg L., Vojnovic (kapusok), Szarková 1, Janjusevics 3, Sirián, Lapos, SUCH 4. Edző: Danyi Gábor
GYŐR: Glauser – LUKÁCS V. 6, V. KRISTIANSEN 8 (5), Anne M. Hansen 3, PINTEA 5, S. OFTEDAL 6, Schatzl Nadine 3. Csere: Silje Solberg (kapus), Háfra N. 1, Fodor Cs. 4, Deszpotovics 2, Ogonovszky 1, Farkas J. 1 (1). Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 9. perc: 6–5. 13. p.: 6–8. 16. p.: 9–10. 22. p.: 10–17. 27. p.: 13–18. 40. p.: 21–25. 45. p.: 25–29. 49. p.: 25–34. 52. p.: 26–37
Kiállítások: 0, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/6
Danyi Gábor:
– A bátor, türelmes játék tizenkét percre volt elég, aztán kijött a tudásbeli különbség – biztos vagyok benne, hogy sok más csapat is nagyjából eddig bírja majd az ETO ellen. Ezután sokat hibáztunk, amiért a győriek meg is büntettek. Pozitívum, hogy a második félidőben újítani tudtunk, azt játszottuk, amit szeretnénk.
Ambros Martín: – Az első mérkőzés mindig nehéz, főleg idegenben, egy jó csapat ellen. Örülök, hogy sok gólt lőttünk, de a védekezésen bőven lesz még munkánk. Mindössze tíz edzésünk volt a teljes kerettel, ez kevés egy új csapat felépítéséhez, ráadásul sűrű a program, jönnek a meccsek sorban, de így is fejlődnünk kell.

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁRI KC 37–26 (18–14)
Elek Gyula Aréna, 700
néző. V: Altmár, Horváth M.
FTC: Janurik – Kovács Anett 1, Stolle 3, BÖLK 3, Behnke 2, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 4, Márton G. 1. Csere: Bíró B. (kapus), MALESTEIN 11 (4), Csiszár-Szekeres, GRBICS 7, Klujber 4, Kisfaludy 1, Hársfalvi, Ballai A. Edző: Elek Gábor
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Kojics, Lancz 1, Tóth G. 4, KONECNÁ 4, Tóth E. 6 (1), Stranigg Zs. 5 (4). Csere: Mistina K. (kapus), Kovács P. 1, Pásztor N. 2, Aszanin, HAJTAI 3, Csekő. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 9. p.: 6–5. 17. p.: 12–5. 26. p.: 15–13. 33. p.: 21–15. 43. p.: 25–20. 51. p.: 32–22
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, 6/5
Elek Gábor:
– Sok feszültséggel, hibával, hullámheggyel és hullámvölggyel telt a mérkőzés. Az első félidőben az átlövőjátékunk gyengén működött, ez a másodikban már jobb lett. A védekezésünk hullámzott, ám összességében amikor baj volt, akkor odatettük magunkat. A végeredmény becsapós, ekkora különbség nem volt, de nálunk több a minőségi játékos
Gyurka János: – Jól felkészített, kiváló játékosállománnyal rendelkező FTC ellen léptünk pályára, amely megérdemelten aratott nagy különbségű győzelmet. A hazaiak gyorsaságát már megtapasztaltuk egy hete is, amikor ugyanitt vívtunk felkészülési találkozót és próbáltunk azokból a tapasztalatok felépíteni egy ütőképes védekezést. Idegesen kezdtünk, látszott a bajnoki feszültség. Az első félidőben még kellő számban meg tudtuk állítani az ellenfél átlövőit. Fiatal csapatunk rendkívül erős és tapasztalt kézilabdázók ellen játszott, célunk, hogy fejlődjünk ezekből a meccsekből.