Női kézi El: a Debrecen simán nyert Kaproncán a Podravka ellen

M. B.M. B.
2023.01.15. 17:58
Töpfner Alexandra volt a Loki nyerőembere Horvátországban (Fotó: Kiss Annamarie/Hajdú-Bihari Napló, archív)
Hatgólos győzelmet aratott a DVSC SCHAEFFLER a női kézilabda Európa-liga csoportkörének második fordulójában a horvát Podravka Koprivnica otthonában.

Az első gólt még a hazai pályán játszó horvát együttes szerezte, de a hajdúságiak szinte azonnal fordítottak és magukhoz ragadták az irányítást. Szilágyi Zoltán csapata többet támadott, többet lőtt és pontosabban célzott ellenfelénél, így végig vezetve, 26–20-ra győzte le a Podravkát.

A DVSC legeredményesebb játékosa a hétgólos Töpfner Alexandra volt, rajta kívül az 5 találatig jutó Kácsor Gréta emelkedett ki a mezőnyből.

NŐI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ
C-CSOPORT
Podravka Koprivnica (horvát)–DVSC SCHAEFFLER 20–26 (7–11)
Kapronca, 1300
néző. V: C. Hannes, D. Hannes
KOPRIVNICA:
Besen – Zadravec 1, D. Kalaus, Stelmakh 2, Senvald 2 (1), L. Kalaus 4 (1), Simara 2. Csere: Tucakovic (kapus), Guskic 2 (2), PANDZA 4, Barisic 2, Franusic, Vuljak, Turk 1. Edző: Antonio Pranjic
DVSC:
GABRIEL – TÖPFNER 7 (5), PLANÉTA 2, Szabó N.1, BORDÁS 1, VÁMOS P. 2, Vámos M. Csere: GIEGERICH (kapus), KÁCSOR 5, Hámori K. 2, Csernyánszk 1, PETRUS 4, Füzi-Tóvizi 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 9. perc: 1–4. 18. p.: 3–7. 23. p.: 6–8. 28. p.: 7–10. 32. p.: 7–13. 46. p.: 13–19. 57. p.: 18–23. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 9/4, ill 5/5
Antonio Pranjic: – Természetesen szomorú vagyok, mert vesztettünk, de a játékosaim hozzáállásával elégedett vagyok. Az ellenfél egyszerűen ennyivel jobb volt. Nem tudtunk velük mit kezdeni sem védekezésben, sem támadásban. Ez a Debrecen a Bajnokok Ligájában is megállná a helyét.
Szilágyi Zoltán: – Büszkék lehetünk erre a két pontra. Csapatként elsősorban a védekezésben léptünk előre, hatvan percen keresztül sikerült semlegesíteni a Podravka támadójátékát. Az első félidőben támadásban akadtak gondjaink. Szünet után ezen tudtunk változtatni, a hazaiak védekezése már nem volt olyan hatékony, ezt ki tudtuk használni. Kapusaink öt büntetőt védtek, ez nagyon fontos tényezője volt a sikernek.