Női kézi El: a Siófok legyőzte a Borussia Dortmundot

MTI/B. A.MTI/B. A.
2023.01.15. 16:23
A Siófok legyőzte a Dortmundot (Fotó: siofokkc.hu)
A Siófok házigazdaként 27–24-re legyőzte a német Borussia Dortmundot vasárnap a női kézilabda Európa-liga csoportkörének második fordulójában.

A hazaiak keretéből Lakatos Rita, Puhalák Szidónia, Török Lilly és Lapos Laura hiányzott.

Küzdelmes mérkőzést játszottak a csapatok, és bár a Siófok az első félidőben többször is elléphetett volna ellenfelétől, ez egyszer sem sikerült. Marina Rajcic védéseire alapozva a hetedik perctől a jól összpontosító házigazdák vezettek, de a beálló körüli védekezésük nem volt megfelelő, és kilenc lövést is elrontottak, akárcsak a németek.

A második felvonásban is fegyelmezetten kézilabdázott a házigazda, amelynek védekezését némileg megkönnyítette, hogy a vendégek szinte egyáltalán nem lőttek távolról. Tamata Mavsar vezérletével egy 6–2-es sorozattal 19–15-re ellépett a magyar együttes, de Emma Olsson jóvoltából egy 3–0-s szériával visszazárkózott a Borussia. A németek nyitott védekezésére is gyorsan talált megoldást a Siófok, és bár öt perccel a vége előtt 25–22-nél úgy tűnt, eldőlt a találkozó, a Dortmund egy percen belül kétszer is betalált. A meccs végül Mavsar két sikeres büntetőjével és így siófoki sikerrel zárult.

Mavsar tíz góllal, Rajcic nyolc védéssel, a túloldalon Olsson nyolc találattal, Yara Ten Holte kilenc védéssel zárt.

Az egy győzelemmel és egy vereséggel álló Siófok jövő szombaton a norvég Molde csapatát fogadja a második számú európai kupasorozat csoportkörében.

NŐI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ
A-CSOPORT
Siófok KC–Borussia Dortmund (német) 27–24 (13–11)
Siófok, 800
néző. V: Hatipoglu, Simsek (törökök)
SIÓFOK:
RAJCSICS – Kojics, Papp N. 2, DEBRECZENI-KLIVINYI 4 (3), N'DIAYE 3, Milosavljevic 1, MAVSAR 10 (4). Csere: Wald, Kajdon 1, SUCH 4, Sirián 2, Abdourahim. Edző: Uros Bregar
DORTMUND:
Ten Holte – Ossenkopp 3, Ronning 2, OLSSON 8, Bleckmann, Grijseels 3 (2), Sprengers 1. Csere: Moth, Kohorst (kapusok), Stens, SZASZAKI 3, Garovics 1, Kusian 3, Hausherr. Edző: Hendrikus Groener
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1–2. 11. p.: 4–2. 16. p.: 6–4. 22. p.: 9–6. 26. p.: 10–9. 32. p.: 13–13. 39. p.: 19–15. 47. p.: 20–19. 54. p.: 24–21. 57. p.: 25–24. Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 8/7, ill. 2/2
Uros Bregar: – Jól működött a védekezésünk, ez volt a győzelmünk kulcsa. Az is sokat számított, hogy voltak visszatérőink, s habár még nem százszázalékos állapotban játszottak, fontos volt, hogy tudtam rotálni. Remek hangulatú mérkőzést játszottunk, és örülök, hogy a héten két fontos összecsapást is megnyertünk.
Hendrikus Groener: – A legnagyobb probléma az volt, hogy folyamatosan két-három gólos hátrányban voltunk, amikor pedig lett volna lehetőségünk visszajönni, mindig volt egy apró hiba, így nem tudtuk megtörni a Siófokot. A támadójátékunkkal elégedetlen vagyok.