Női kézi El: otthon kapott ki a Vác a Thüringer HC-től

M. B.M. B.
2023.01.15. 19:55
Kuczora Csenge (a képen) és Marincsák Nikolett 8-8 gólja sem volt elég a németek ellen (Fotó: Földi Imre, archív)
Egymás után másodszor szenvedett vereséget a női kézilabda Európa-liga csoportkörének második fordulójában a Praktiker-Vác. Herbert Gábor tanítványai ezúttal hazai környezetben maradtak alul, az ellenfél a német Thüringer HC volt.

Gyorsan megszerezte a vezetést Vácon a Thüringer HC, amire Kuczora Csenge révén válaszolt a hazai csapat, majd az újabb gólváltás végén Ballai volt eredményes. Ezután átvette az irányítást a német együttes, amely fokozatosan növelte az előnyét Herbert Gábor lányai előtt. Az idő múlásával egyre tovább nyílt az olló, az első félidő nyolcgólos német vezetéssel zárult. Kuczora hiába járt 6 gólnál 30 perc játék után, csapattársai nem tudtak felnőni a szintjére, ellenben az ellenfélnél Lundgreen, Rönningen és Lott is 5-5 találatot tett bele a közösbe.

A vendégalakulat a szünet után tovább folytatta a gólgyártást, és átlépte a tízgólos határt – már ami a két csapat közötti különbséget illeti. A játékrész közepe táján elkezdte faragni a hátrányt a Vác, amelynek sokat javult a játéka a második harminc percben, de ez csak arra volt elég, hogy a 10-11 gólos hátrányt hatgólosra csökkentse. Kiváló első félidei játékának köszönhetően sima győzelmet aratott a német együttes.

NŐI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ
D-CSOPORT
PRAKTIKER-VÁC–THÜRINGER HC (német) 28–34
(13–21)
Vác, 600 néző. V: D. Loncar, Z. Loncar (horvátok)
VÁC: BUKOVSZKY – Bánfai, Ballai B. 3 (1), Helembai 1, KUCZORA 8 (3), MARINCSÁK 8, Bencsik 1.. Csere: Csizmadia, Pásztor B. (kapusok), Ferenczy 1, Pálffy A., Kovalcsik 2, KURUCZ 4 (1). Edző: Herbert Gábor
THÜRINGEN:
Schjött – Hendrikse 3, LOTT 5, FREY 7, RÖNNINGEN 5, Niederwieser 1, Tanabe 2. Csere: ROTH, Kuske (kapusok), Holmberg 1, Jakubisová 1, LUNDGREEN 7, Stockschläder 2, Hilby. Edző: Herbert Müller
Az eredmény alakulása.
9. perc: 5–8. 18. p.: 7–12. 22. p.: 11–14. 27. p.: 11–19. 37. p.: 14–26. 45. p.:      18–26. 49. p.: 22–28. 53. p.: 23–32. 56. p.: 25–34. Kiállítások:  2, ill. 14 perc. Hétméteresek:  9/5, ill. –
Herbert Gábor: –
A jobb csapat nyerte meg ezt a meccset. Az első félidőben a védekezés és a kapusteljesítmény is az általam elvárt szint alatt maradt, ez egészen a negyvenedik percig nem változott. Sajnálom, mert a mérkőzést megelőzően többet vártam, ráadásul telt ház is volt, a szurkolók pedig többet érdemeltek volna. Annak azért örülök, hogy volt tartásunk, ezért azonban sem pont, sem pedig dicséret nem jár. Legalább a nézők látták, hogy végig küzdöttünk és nem adtuk fel.