Női kézi El: kikapott, de bejutott a selejtező 3. körébe a Siófok

K. B.K. B.
2022.10.15. 19:36
A Siófok bejutott az El-selejtező harmadik körébe (Fotó: Facebook, Siófok KC)
Noha a visszavágón 31–30-ra kikapott a lengyel MKS FunFloor Lublintól a Siófok KC, múlt heti fölényes sikerének köszönhetően összesítésben diadalmaskodott (58–50), így bejutott a női kézilabda Európa-liga selejtezőjének 3. fordulójába.

Múlt szombaton a Siófok megnyugtató, kilencgólos előnyre tett szert a Lublin otthonában, ahol 27–18-as sikert ért el. Láthatóan ettől függetlenül nem vette félvállról a visszavágót, négy-nullás sorozattal nyitott, és ezt a különbséget a szünetig megőrizte (13–9).

A második játékrész Andjela Janusevics találatával kezdődött (14–9), de hiába a jó rajt, a vendégek megkezdték a felzárkózást. Tíz perccel a vége előtt csupán egy gól volt a két csapat között (25–24), majd a Lublinnak az egyenlítés is összejött, Julia Pietras révén (25–25). Tamara Mavsar és Kajdon Blanka találatainak hála ismét a hazaiakhoz került az előny (28–26). Csakhogy a Lublin nem adta fel, tovább hajtott, és a hajrában fordított a Siófok ellen, ezzel együtt 31–30-ra megnyerte a visszavágót. Összesítésben azonban így is nyolc góllal alulmaradt, így a magyarok az El-selejtező harmadik körében is küzdhetnek.

néző. V: Cipov, Klus (szlovákok).
 SIÓFOK: RAJCSICS – Such N. 2, JANJUSEVICS 6, KAJDON 6, N'diaye 1, Debreczeni-Klivinyi 2 , MAVSAR 8 (4). Csere: Herczeg (kapus), Kiss N. 1, Juhász F. 1, Puhalák 2, Sirián, Török L. 1, Kojics 1, Lapos. Edző: Uros Bregar
LUBLIN:  Gawlik – Portasinska 1 , ROSZAK 8 (2), Noga 4, ACHRUK 5, Rebicová, Plominska. Csere:  Sarnecka, Wdowiak (kapusok), D. Wieckowska 1, M. Wieckowska 1, Pastuszka, Tatar 2 , PIETRAS 8, Szynkaruk 2. Edző: Monika Marzec
A mérkőzés alakulása. 7. perc: 4–0. 11. p.:  5–3. 15 . p.:  8–4. 20 . p.: 9–5. 26. p.:  13–8. 35. p.: 15–12. 39. p.: 18–15. 44. p.: 22–20. 51. p.: 25–25.  55. p.:  29–28. 57. p.: 30–31.
Hétméteresek:  5/4, ill. 2/2.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Továbbjutott.:  a Siófok 58–50-es összesítéssel.

Uros Bregar: – Vegyes érzések vannak bennem. A továbbjutásnak természetesen örülök, de a mai meccs megint nem úgy sikerült, ahogy elterveztük. Próbáltam minél több játékost kipróbálni, de amint elkezdek rotálni, már kevésbé gördülékeny a játékunk. Megvárjuk, ki ellen kell megvívnunk a következő forduló küzdelmeit, aztán készülünk tovább.