Női kézi El: a Vác nagy csatában kikapott francia ellenfelétől

2021.01.10. 15:36
Kácsor Gréta (labdával) öt gólt dobott (Fotó: Árvai Károly)
A Vác 34–33-ra kikapott hazai környezetben a francia Paris 92 együttesétől a női kézilabda Európa-liga csoportkörének első fordulójában.

Biztatóan kezdte a meccset a Vác – amely most először játszott csoportmérkőzést az EHF-kupa utódjában, az Európa-ligában –, az első 20 percben a francia csapat egyszer sem vezetett, utána azonban a vendégek 12–10-re fordítottak, amire a magyar együttest irányító Szilágyi Zoltán rögtön időkéréssel reagált. Ez nem sült el túl jól, a franciák ezt követően hárommal is elhúztak, de a Vác a szünetre egy gólra felzárkózott (15–16).

A magyar csapatban a két beálló jól teljesített, Helembai Fanny (5) és Szabó Laura (5) az első játékrészben összesen 10 gólt dobott.

Helembaira a folytatásban is lehetett számítani, 18–18 után azonban a Paris megint ellépett hárommal, és innentől kezdve a Vácnak már egyszer sem sikerült egyenlítenie, pedig többször is megközelítette egy gólra az ellenfelét.

Hazai oldalon hiányzott a jó kapusteljesítmény, Bukovszky Anna – az EHF statisztikái szerint – a kapujára tartó 29 lövésből csak négyet hárított (ez 13.79 százalékos hatékonyságot jelent), s bár a másik oldalon Catherine Gabriel (7/38) sem fogott ki jó napot, a franciák támadójátéka hajszálnyival jobban működött ezen a délutánon, mint a Vácé. Helembai végül tíz gólig jutott, de így sem ő volt a mezőny legeredményesebb játékosa, hanem 12 találattal Nadia Offendal a párizsiak részéről.

A Vác jövő hétvégén Oroszországban folytatja szereplését a Zvezda vendégeként. Az sem lesz könnyebb meccs, mint a Paris elleni, sőt…

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
1. FORDULÓ, A-CSOPORT

VÁCI NKSE–PARIS 92 (francia) 33–34 (15–16)
Vác, zárt kapuk mögött. V:
D. Loncar, Z. Loncar (horvátok)
VÁC: Bukovszky – Diószegi 2, HÁMORI 4, HELEMBAI F. 10, Lakatos R. 3, Kácsor 5 (3), Radoszavljevics 2. Csere: Bálint A. (kapus), Szabó Laura 5 (3), Aron 1, Szondi 1, Pálffy A. Edző: Szilágyi Zoltán
PARIS: Gabriel 1 – Janiszewska 1, FLIPPES 6, Resende 5, Ouatara 3, OFFENDAL 12 (7), Mazens 4. Csere: Hacher (kapus), Fofana, Malá 2, Chauveau, Ayong, Cissokho. Edző: Yacine Messaoudi
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 14. p.: 8–7. 21. p.: 10–12. 26. p.: 13–14. 36. p.: 18–20. 42. p.: 21–24. 48. p.: 26–27. 55. p.: 29–32
Kiállítások: 8 perc, ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 7/7
Szilágyi Zoltán:
– Egy kicsi hiányzott ahhoz, hogy elkerüljük a vereséget a harmadik legjobb francia csapattól. Elsősorban a védekezésünkkel volt probléma, harmincnál több kapott góllal a nemzetközi mezőnyben nehéz sikeresnek lenni. Ennek ellenére a küzdőképességgel elégedett vagyok, nem vallottunk szégyent, kapaszkodtunk, de a folytatásban a védőmunkánkat jelentősen javítani és stabilizálni kell.