Női kézi Eb: Norvégia a végén jól megszórta Horvátországot

K. Zs.K. Zs.
2022.11.04. 22:13
Elizabeth Omoregie négy gólt szerzett a szlovén csapatban (Fotó: EHF)
A címvédő Norvégia 32–23-ra legyőzte a két éve bronzérmes Horvátországot a mieinket is felvonultató A-csoportban a női kézilabda Európa-bajnokság pénteki, nyitó napján. A B-csoport kora esti mérkőzésén a társházigazda Szlovénia meglepetésre 28–26-ra legyűrte Dániát, este Svédország szinte végig vezetve múlta felül 27–21-re Szerbiát.

A-CSOPORT – NORVÉGIA–HORVÁTORSZÁG 32–23

Az első gólt a norvégok dobták, a másodikat a horvátok, a harmadikat megint a norvégok – és onnantól egy néhány másodperces időszakot leszámítva végig ők vezettek. A játékrész derekán négy góllal megugrottak, de ez még nem roppantotta meg a horvát csapatot – ezt bizonyította, hogy a második félidő elején rövid ideig újra döntetlenre állt a meccs (17–17). A fordítás azonban nem jött össze, a norvégok egy 5–1-es rohammal oldották a feszültséget, és végül magabiztosan megnyerték a mérkőzést.

B-CSOPORT – DÁNIA–SZLOVÉNIA 26–28

A szlovénok az előző Eb-t rendező Dánia ellen rajtoltak Celjében, és produkciójuk végig tökéletesen megfelelt lelkes közönségük tűzben tartásához. A dánok kezdtek jobban (3–1), de a játékrész derekán már a főképp Ana Gros góljaira építő szlovénok vezettek kettővel (6–8).

Hol ide, hol oda billent az állás, de egygólosnál nagyobb előny nagyon ritkán alakult ki. Az egyik ilyen alkalom az 53. percben jött el, amikor Valentina Klemencic beállóból talált be, sőt – Branka Zec védéséből indult támadás végén – Tamara Mavsar bedobott egy hetest is (23–26).

Mavsar labdaszerzése és üres kapus gólja után ismét háromgólosra nőtt a különbség (24–27), és innen a dánok már nem tudtak visszakapaszkodni – a legutóbbi Eb-ről pont nélkül hazatérő Szlovénia remek győzelemmel kezdte a kontinenstornát.

B-CSOPORT – SVÉDORSZÁG–SZERBIA 27–21

A svédek rögtön az elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, 5–2-re elhúztak, a szerb csapat részéről az is nagy fegyverténynek számított, ha fel tudott kapaszkodni egy gólra. Ez utoljára 9–8-nál sikerült, válaszul a svédek 5–1-gyel zárták az első félidőt, a már hat gólnál járó Nathalie Hagman vezérletével magabiztosan vezettek a szünetben (14–9).

A fordulás után a fór gyorsan megduplázódott (20–10), csakhogy a második játékrész derekán megtorpantak a svédek, kilenc szerb gólra csak hárommal tudtak válaszolni. Akkor aztán az új erőre kapó Hagman belőtte a 12. gólját (24–19), amivel gyakorlatilag elszálltak a szerbek egyenlítéshez fűzött halvány reményei.