Nem fért hozzá kétség: Eb-szereplő lesz a magyar válogatott!

2022.04.21. 19:50
Háfra Noémi akcióban a louléi meccsen (Fotó: MTI)
Sikerrel vette az utolsó előtti akadályt Portugáliában a magyar női kézilabda-válogatott az Eb-selejtezőben, Golovin Vlagyimir 30–18-as győzelmet arató együttese így kijutott a novemberi kontinenstornára.

KÉZILABDA
NŐI EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
5. FORDULÓ, 5. CSOPORT

PORTUGÁLIA–MAGYARORSZÁG 18–30 (9–14)
Loulé, 800
néző. Vezette: Ciulei, Stanescu (románok)
PORTUGÁLIA: Góis – Gouveia 1, M. Da Silva 1 (1), LIMA 2, S. Rodrigues 3, Marqués, Riberio 1. Csere: Ferreira (kapus), A. Silva, Fernandes 1, Resende 3 (1), Sousa 3, Duarte 1, Figueiredo 2, Monteiro. Szövetségi kapitány: José Silva
MAGYARORSZÁG: JANURIK – Lukács V. 3, Háfra N. 3, Bordás, HORNYÁK D. 2, Vámos P., Schatzl Nadine 3. Csere: Szikora (kapus), Planéta 3, KUCZORA 7 (6), Tóvizi, Kácsor 1, KOVÁCS ANETT 5, Márton G. 1, Pál T. 2. Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–1. 8. p.: 3–2. 16. p.: 4–8. 25. p.: 7–12. 36. p.: 11–17. 41. p.: 13–20. 47. p.: 13–23. 53. p.: 15–24
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 6/6
Golovin Vlagyimir:
– Nagyon örülünk a győzelemnek, fontos a lányok szempontjából, hogy ott leszünk az Európa-bajnokságon. De teljesen nem vagyok elégedett, mert védekezésben nem mindig működött az, amit megbeszéltünk és ami jól ment a spanyolokkal szemben az előző selejtezős meccsen. Janurik Kinga óriásit segített a csapatnak abban, hogy sikerrel zárjon.

A 20 tagú keretből a Győr két szélsője, a balkezes Faluvégi Dorottya és a jobbkezes Fodor Csenge nem utazott el Louléba, míg a váci beálló, Helembai Fanny és a DVSC kapusa, Csapó Kyra a 16-os meccskeretből maradt ki.

A mieink támadásban a Planéta Szimonetta, Vámos Petra, Bordás Réka, Háfra Noémi belső négyessel kezdtek, míg védekezésben Bordás mellett debreceni klubtársa, Hornyák Dóra volt a másik hármas védő, a kettes pozícióban pedig Háfra és Vámos állta a hazai rohamokat. Nem is muzsikált rosszul a magyar védelem, a portugálok az őszi itthoni meccshez hasonlóan ezúttal is többnyire a beállót keresték, de sokszor hasztalan.

Golovin sokat cserélve variálta a felállást és negyedóra után egy 6–1-es sorozattal sikerült ellépni négy góllal. Egy kisebb hullámvölgyet és néhány hibát leszámítva különösebb gond nélkül tartotta kézben az irányítást a magyar együttes – a briliánsJanurik Kinga csaknem 53 százalékos hatékonysággal védett az első játékrészben, Kuczora Csenge pedig támadásban teljesített megbízhatóan és gólerősen.

A félidei ötgólos előnyre fokozatosan rá tudtak pakolni a magyar játékosok, az utolsó negyedórára fordulva már tíz volt az előny (dacára annak, hogy több labdát és akciót is elszórakoztak a mieink), miközben Pál Tamara személyében újoncot is avatott szövetségi kapitányunk, aki változatlanul több poszton variálva próbálgatta és dobta be bátran játékosait a küzdelembe. Az 50 perc alatt kapott 13 gól önmagáért beszél, a megbízható és hatékony védekezés megágyazott a kiütéses győzelemnek, azaz teljesen megérdemelten ünnepelhettek a magyar játékosok a végén.

A mieink vasárnap délután Győrben Szlovákia ellen zárják a kvalifikációt és egy újabb győzelemmel megőrizhetik a csoportelsőséget.

(Forrás: mksz.hu)

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Figuereido is alulról lő, nem sokkal a jobb felső mellé, marad így idő egy Kovács-elfutásra. 18–30!

59. perc Janurik-bravúr a végére még. Pál jó csel után ziccert ront.

58. perc Kapus nélküli támadás, és hiba nélküli lövés a jobb szélről Kovácstól.

57. perc Pál alulról lő gólt, meglepve a hazaiakat, ez kedvenc fegyvere! 18–28!

56. perc Kovács beugrásból válaszol, Figuereido passzából a beállós kiharcol egy hetest. Pereira a jobb sarokba lő.

56. perc Sousa passzát ziccerből Figuereido ziccerből gólra váltja: 17–26!

55. perc A 17 éves újonc, Figuereido lő gólt átlövésből. Pál betörésből eredményes a kapus lába között, bevetődve!

53. perc Planéta átlövését eléri a bal alsó sarok előtt Góis kapus. Aki védi Pál átlövését is, Márton három hazai közé vetődik be a kipattanóért. Planéta meg átlövésből a kapus lába között eredményes!

53. perc Magyar időkérés.

53. perc Sousa passza jó Márton mellett, pattintva, Duarte ziccerből a jobb alsóba talál hétről, picit jobbról.

52. perc Pál nyolcról a lécre lő, majd eladja, közben jó a magyar blokk a hatos előtt.

51. perc Sousa tízről ballal hatalmas gólt lő a bal felső sarokba! 14–24!

50. perc Planéta visszatér, és ha már jobban van, dob is egy bombagólt a szaggatottról!

49. perc Sousa lövése a kapusé, de hetes. Jön Szikora. Jobbal a jobb oldali kapufára lő Resende!

48. perc Lima eladja, Lukács eladja, Sousa lövése a blokké. Pál elrontja a támadást. Majdnem tíz perce nem lőttek gólt a hazaiak, belefér a hiba most nálunk is.

47. perc Magyar hetes, kitalálják: Kuczora jobbal a bal felsőbe lő. 13–23!

46. perc Resende a lécre lő, Kuczoránál belemenés, Sousa átlövése Januriké!

45. perc Háfra betörése sokkal jobb, 13–22!

44. perc Rossz magyar támadás, kapus nélkül a hazaiak, Resende passza után Lima a jobb sarok mellé lő ziccerből!

43. perc Hazai időkérés.

43. perc Schatzl most jobban középre ugrik a labdával a bal szélről, és eredményes is a váltás. Mert eredményes: 13–21!

42. perc Háfra átlövésből szerzi meg 200. gólját a válogatottban. Planéta lesérült, Pál Tamara a pályán, újoncavatás.

41. perc Sabino ziccerben beállóban… de hatalmasat véd Janurik! Schatzl ziccert ront, Lima a földről eredményes, szétnyílt előtte a fal. 13–19!

40. perc Jobbról, tíz méterről jobbal Hornyák kegyetlen nagy gólt lő dob jobbal a jobb felsőbe!

39. perc Resende átlövése sem rossz sajnos, 12–18!

38. perc Pereiránál belemenés, Schatzl kiharcol okosan egy hetest. Rutinosan ráugrott a belülvédekező védőre. Kuczora jobbal a bal felsőbe lő! 6 lövés ma, 6 góllal Kuczorától.

37. perc Bordásnak két perc, jogos, Limát lökte el.

36. perc Resende átlövése szép, Lukács a jobb szélről azonnal válaszol. 11–17!

34. perc Kácsor emel Vámos elé, aki bevetődve a lécre lő, de ellökik, hetes! Kuczora jobbal a jobb alsóba lő!

34. perc Sabino eredményes beállóból.

34. perc Rossz lövés Vámostól, hosszas hazai támadás… Háfrának két perc. Nagyjából ő fogta meg az eleső hazai játékost, aki előtte Bordással ütközött.

31. perc Két perc Sousának lerántásért. Schatzl balról jobbal azonnal eredményes, a rövid sarokba lőtt. 9–15!

31. PERC FOLYTATJUK!

Február 7-én lépett hatályba a Magyar Kézilabda-szövetség új játékosügynöki szabályzata, amely a korábbihoz képest több új elemet is tartalmaz. Ilyen például az MKSZ által alapítható játékosügynökség vagy a szülőknek fizetendő nevelési hozzájárulás. Sorra vettük az érdekesebb pontokat.

A selejtezőben eddig két fordulót rendeztek, Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese októberben Portugáliát 34–24-re, Szlovákiát pedig 30–28-ra győzte le. A sorozat márciusban folytatódik, amikor a magyar együttes Spanyolországgal találkozik. Az Európa-bajnokságra a csoportok első két helyezettje jut ki.

A 15. európai kontinenstornának Szlovénia, Montenegró és Észak-Macedónia ad otthont november 4. és 20. között. Az MTI érdeklődésére az európai szövetség (EHF) szerdán megerősítette, elfogadta a magyar szövetség (MKSZ) kérését, hogy kijutása esetén a válogatott az országhoz legközelebbi helyszínen játszhasson, ami a szurkolók részvétele miatt is kedvező.

A magyar női kézilabda-válogatott Szlovéniában játszhatja mérkőzéseit a novemberi Európa-bajnokságon, amennyiben kijut a tornára.

4 győzelem, 123–69-es gólkülönbség
Legutóbb egymás ellen: 2021. október 6., Érd, Eb-selejtező, Magyarország–Portugália
34–24 (17–15).
Legjobb magyar dobók:
Klujber 9, Lukács V. 6, Kácsor 5

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 9–14!

30. perc Sousa átlövése rossz, van még egy támadásunk. De Kuczorát szerelik a hatos előtt, kontra, Silva ellépi.

29. perc Szép figura, Kovács-góllal a jobb felsőbe! 9–14!

29. perc Janurik eléri a bal alsó előtt Lima átlövését, magyar időkérés!

27. perc Sousa mérgében távolról lő gólt, a kilences elől, és ismét rossz a támadásunk. 9–13!

26. perc Kácsor-gól, Sousa-lépéshiba, Kácsor-lökés.

26. perc Lima erőből passzol jobbra, Sousa meg irgalmatlan nagy gólt lő átlövésből.

25. perc Hazai időkérés.

25. perc Középen Kuczorára és Bordásra figyel mindenki, Kovács ezért kissé jobbról eredményes, átlövésről, minimális emelkedéssel. 7–12!

24. perc Kuczora lő egy akciógólt is, Janurik meg újra véd egy nagyot, ez egy ilyen nap.

24. perc Janurik! Kikapja a léc alól Fernandes ziccerét, beállóból lőtt pedig a hazaiak erőssége.

23. perc Kácsor és Santiago összefut, sérülés a portugál hölgynél. Ápolás, komoly az ügy.

22. perc Kácsor átlövését blokkolják. A kapusé a labda.

Janurik: 14 lövés a kapujára, 7 góllal.

22. perc Márton
első lövéséből gól, Lima átlövését kirúgja a jobb alsó elől Janurik, hatalmas bravúrral!

21. perc Resende hetese eredményre vezetett.

20. perc Lukács jobbról ballal a túlsó sarokba lő beugrásból, 6–9!

19. perc Rossz támadások itt és ott, Janurik védi a léc alatt Pereira átlövését.

18. perc
Háfránál belemenés, Fernandes azonnal góllal büntet, egyedül maradt a hatoson… 6–8!

17. perc Azonnal gólt lő jobbról Gouveia.

16. perc Két perc Bordásnak is, ez jogos.

16. perc Háfra újabb hetest harcol ki, Kuczora jobbal ismét a bal felső sarokba lő. 4–8!

15. perc Janurik ismét ziccert fog, Ribeiróé, kezdjük megszokni, Sabinónak meg két perc.

14. perc Bordás majdnem mez nélkül marad, ha ez nem hetes… De az, Kuczora jobbal a bal felsőbe lő az új kapusnak, Ferreirának.

13. perc Lima jobbra forgat, ziccerben máris Gouveia, Janurik eszén azonban nem jár túl jobb szélről!

12. perc Janurik védi Sabino átlövését! Háfra megmutatja, hogyan kell magas szinten űzni ezt a műfajt, 4–6!

12. perc Hornyák kap két percet, fantomeset…

11. perc Ribeiro eredményes a hazai oldalról beállóból, Planéta bombagóllal válaszol átlövésből.

11. perc Jó védekezés, Schatzl keze nem remeg meg a kontra végén, 3–4!

10. perc Kuczora jobbal a jobb alsóba lő mindenféle flikk-flakk nélkül, majd megkönnyebbülten fúj egyet.

9. perc Ribeiro okos átemelése után Lima ziccerét fogja Janurik, ez az! Háfra betörése hetesbe torkollik.

8. perc
Pereira emel a bal szélre, Ribeiro ügyesen megoldja, Lukács ilyen helyzetből a kapusba lő, a kipattanó a mienk, Bordást ellökik aztán... tovább.

7. perc Planéta ballal nyolcról a léc fölé talál, Bordás megállítja szerencsére középen Limát.

7. perc Középen Bordás az úr, erre Lima egy zseniális átlövéssel reagál.

6. perc Bordás remekül védekezik, Háfra indítása nagyon jó, hát még Lukács ziccerezése! 1–2!

5. perc Okos támadás, de rossz Schatzl-lövéssel a bal szélről. Nagyon a hosszú sarok mellé.

4. perc Az első támadásunk felállt fal ellen, Planéta emelését nem kapja el középen Bordás, kontra, Sabino köszöni szépen. 1–1!

3. perc Lima kiharcol egy hetes, de Pereira a bal felső fölé lő jobbal!

1. perc Jó védekezéssel és sok szerencsével, mert két kapufával Marqués lövésénél, kontra, Hornyák jobbról hétről a bal, azaz rövid felsőbe lő. 0–1!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A portugálok bordó mezben és zöld nadrágban, a mieink tiszta fehérben.

Nincsenek sokan a stadionban, de jó a hangulat. Diana-Carmen Ciulei és Silviu Stanescu a két játékvezető. Román páros.

Valamilyen szempontból szerencsés, hogy márciusban kétszer a spanyolokkal játszottunk a selejtezőben, mert a portugál válogatott majdnem azonos stílusjegyekkel kézilabdázik, de a spanyol csapat azért egyértelműen erősebb. Az egy az egy és a kettő a kettő elleni párharcokra csütörtökön is fel kell készülnünk. GOLOVIN Vlagyimir, a női válogatott szövetségi kapitánya.

Ahogy a spanyolokkal vívott legutóbbi meccsek, a portugáliai találkozó is pörgős lesz, biztos előveszik a nyitott a védekezést is, ezért sok lábmunkára lesz szükség. Érződik mindenkin, hogy az idény végén vagyunk, nagyjából harminc meccs van már a lábunkban. A harmadik válogatott összetartásomon veszek részt, kicsit még félénkebben teljesítek, mint kellene, de remélhetőleg ahogy egyre több edzőtáborba kapok meghívót, még jobban be tudok épülni a csapatba. PÁL Tamara, a női válogatott irányítója.

Meglesz a két győzelem és a csoportelsőség?
Mindenképpen ezen leszünk, ezért dolgozunk.

Az elmúlt napok edzései során hosszabb távon is tudtak előre gondolkodni, dolgozni és építkezni?
Leginkább a remélt novemberi Európa-bajnoki részvételt szem előtt tartva. Minden edzés nagyon fontos volt ilyen szempontból is, jó, hogy hamar elkezdhettük az edzőtábort, már a múlt hétvégén. Összességében nincs sok időnk, nem tudunk sokat együtt lenni év közben, mert mindenkinek sok meccse van a bajnokságban vagy a Bajnokok Ligájában. Minden elemet próbáltunk fejleszteni, a pályán és azon kívül is, a csapategységet is, és szerintem jól haladunk.

Milyen mérkőzésre számít Portugáliában?

Az elején biztosan nagyon nehéz lesz, hiszen küzdős-hajtós csapattal találkozunk. A portugálok asonlóan játszanak, mint a spanyol válogatott, és a mentalitásuk is hasonló. Természetesen győzni szeretnénk, méghozzá jó teljesítménnyel, csakis ezt várjuk el magunktól.

Mire fektették a legnagyobb hangsúlyt az elmúlt napokban?
Ezerrel készültünk a portugálokra és a szlovákokra, mindenképpen győzni szeretnénk mindkét mérkőzésen. Mindenre figyeltünk, a védekezést, a támadásokat és a lerohanást is gyakoroltuk. Próbáljuk építeni a csapatot elöl és hátul.

Kiváló formában védett egy hete az ETO legyőzése során, és most a válogatottban is fontos szerep hárulhat önre. Milyen teljesítményt vár magától az utolsó két Eb-selejtezőn?
Mindig nagy teher van rajtunk, hiszen ha egy kapus jól véd, a többieknek védekezésben és támadásban is sokkal könnyebb a dolguk.

A múlt csütörtöki FTC–Győr bajnoki rangadó után elkezdték a felkészülést a válogatottal. Milyen hangulatban telt a győri edzőtábor?
Mindig jó, ha találkozhatunk, a válogatottban lenni mindig különleges – válaszolta a ferencvárosi Janurik Kinga, a Portugália elleni csütörtöki és a Szlovákiával szembeni vasárnapi utolsó két Európa-bajnoki selejtezőre készülő magyar női kézilabda-válogatott kapusa. – Mindenkinek jó volt a kedve, úgy érkeztünk, hogy magunk mögött hagytuk a bajnokságot, hiszen most nem bajnoki hét van a Fradinál, a Győrnél vagy bármelyik másik klubcsapatnál.

A csoportelsőség megőrzéséért küzdő magyar válogatott kapusa nehéz mérkőzésre számít csütörtök este Portugáliában, de bízik benne, hogy teher nélkül, jól teljesítenek az utolsó előtti kvalifikációs mérkőzésen.

Csapó 2020 óta véd Debrecenben, a következő idénytől pedig az Érdet erősíti.

Szemerey Zsófi (Mosonmagyaróvár) és Klujber Katrin (FTC) betegség miatt nem tudott csatlakozni a magyar női kézilabda-válogatott Portugália és a Szlovákia elleni Európa-bajnoki selejtezőre készülő keretéhez. Előbbi helyére a DVSC kapusát, Csapó Kyrát hívta be Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány.

A MAGYAR NŐI VÁLOGATOTT KERETE AZ UTOLSÓ KÉT EB-SELEJTEZŐRE
Kapusok: JANURIK Kinga (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZEMEREY Zsófi (Motherson-Mosonmagyaróvári KC), SZIKORA Melinda (SG BBM Bietigheim – Németország)
Jobbszélsők: FALUVÉGI Dorottya (Győri Audi ETO KC), KOVÁCS Anett (FTC-Rail Cargo Hungaria), LUKÁCS Viktória (Győri Audi ETO KC)
Jobbátlövők: HORNYÁK Dóra (DVSC Schaeffler), KLUJBER Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), PLANÉTA Szimonetta (DVSC Schaeffler)
Irányítók: KUCZORA Csenge (Váci NKSE), PÁL Tamara (MTK Budapest), VÁMOS Petra (DVSC Schaeffler)
Beállók: BORDÁS Réka (DVSC Schaeffler), HELEMBAI Fanny (Váci NKSE), TÓVIZI Petra (DVSC Schaeffler)
Balátlövők: HÁFRA Noémi (Győri Audi ETO KC), KÁCSOR Gréta (Váci NKSE), SZÖLLŐSI-ZÁCSIK Szandra (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balszélsők: FODOR Csenge (Győri Audi ETO KC), MÁRTON Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), SCHATZL Nadine (Győri Audi ETO KC)

MAGYARORSZÁG–Szlovákia, 14.45
A csoportok első két helyezettje kijut az Eb-re.