Női kézi BL: simán nyert a Kristiansand, aligha előz a Fradi

2019.03.03. 15:30
A Vipers Kristiansand 29–21-es győzelmet aratott Németországban a Thüringer HC vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének ötödik fordulójában, ezzel biztossá vált, hogy a Ferencváros a második helyen már nem végezhet a csoportjában, és a harmadik pozíció elérése is meglepetésszámba menne.

Elek Gábor csapatának nagy szüksége lett volna arra, hogy a csoport leggyengébb együttese, a Thüringer HC pontot raboljon a Kristiansandtól, de ebben sajnos nem sokáig bízhattak, mivel a norvégok negyedóra után 9–2-re vezettek Németországban. A 25. percre már a tíz gólt is elérte a két fél közti különbség (5–15), és bár a németek a szünet után megemberelték magukat, s akkor már méltó ellenfelei voltak a skandinávoknak, a tisztes helytállásnál többen nem reménykedhettek.

Mindez azt jelenti, hogy a Ferencváros második már biztosan nem lehet a csoportban, mivel az őt két ponttal megelőző Kristiansanddal szemben rosszabb az egymás elleni eredménye – itthon egy góllal nyert a Fradi (27–26), de idegenben nyolccal kikapott (35–27) –, és harmadik is csak akkor, ha a záró fordulóban a CSM Bucuresti hazai környezetben nem győz a Thüringer HC ellen.

Ha negyedik lesz az FTC, akkor az 1. csoportot megnyerő Metzcel találkozik a negyeddöntőben, ha harmadik, akkor a már biztos második Rosztovval, miután az oroszok győzni tudtak a Buducsnoszt Podgorica otthonában. Az már szombaton eldőlt, hogy a Győri ETO-ra az Odense vár.