Hibátlan maradt a győri csapat: húszgólos ETO-siker

2018.11.17. 19:26
Hansen támadásban az egyik legjobbja volt az ETO-nak a kaproncaiak ellen (Fotó: Földi Imre)
A női kézilabda Bajnokok Ligája első csoportkörének utolsó fordulójában a Győri Audi ETO KC 37–17-re kiütötte hazai pályán a horvát Podravka Koprivnicát. Az ETO így százszázalékos teljesítménnyel zárta a kört, és nyolc pontot visz a középdöntőbe, míg a horvát bajnok búcsúzott a BL további küzdelmeitől.

GYŐRI ETO:
KISS É. – Bódi 4, A. M. Hansen 4, Groot 4 (1), Brattset 3, E. AMORIM 5, Puhalák 1. Csere: Grimsbö, Leynaud (kapusok), Knedlíková 3, V. KRISTIANSEN 6, Görbicz 4, Fodor Cs. 1, Afentáler 1, Varga E. 1. Edző: Danyi Gábor
KOPRIVNICA:
Riszovics – Turk 3, Jezsikava, Milosevic, Debelic 1, CSIGIRINOVA 4, Holesová 2. Csere: Ecimovic, Tucakovic (kapusok), Dzono, Ihnyeva 1, Milosavljevic 1, Zadravec 2, Karlovcan 1, Popovic 1 (1), Franusic 1 (1). Edző: Zlatko Saracevic
Az eredmény alakulása. 7. perc:
6–2. 13. p.: 10–4. 17. p.: 10–6. 20. p.: 13–6. 26. p.: 16–8. 33. p.: 20–9. 41. p.: 25–9. 51. p.: 32–12
Kiállítások:
–, ill. 4 perc
Hétméteresek:
1/1, ill. 5/2
Danyi Gábor:
– A csoportelsőség megléte ellenére maximális motiváltsággal játszottunk, mert hazai közönség előtt nem engedhetjük meg magunknak, hogy száz százalék alatt teljesítsünk. Kompakt volt a játékunk, főleg védekezésben, de hozzáteszem, a Podravka jóval többre is képes annál, mint amit ezen a mérkőzésen láttunk tőle.
Zlatko Saracevic: – Együttesem ezúttal gyenge teljesítményt nyújtott, a miértekre meg kell találnunk a válaszokat. Tény, új csapat a miénk, sokat kell még dolgoznunk, hogy a Bajnokok Ligája színvonalához méltóan játsszunk. Ennél rosszabb számunkra már nem jöhet, remélem, szerzünk még örömet szurkolóinknak.

Korábban:
Thüringer HC (német)–Krim Ljubljana (szlovén) 26–26 (14–16)

Az életben maradásáért lépett pályára a Podravka Koprivnica a Győri Audi ETO KC otthonában, de a hazaiak címvédőhöz méltó, ellentmondást nem tűrő játékkal léptek fel, és az első percekben olyan lendülettel kezdtek, hogy gyakorlatilag állva hagyták Zlatko Saracevic együttesét. Kiss Éva az egész első félidőben parádés teljesítményt nyújtott a kapuban, ami elbizonytalanította a vendégeket, akik egyébként is alig-alig jutottak átlövési lehetőséghez az ETO-hatosfallal szemben. Ennek egyenes következménye volt a rengeteg gyors gól a győriektől, akik ráadásul felállt fallal szemben is érvényesítették erőfölényüket.

Bódi Bernadett jól kezdett a meccs elején a szélen, de a belső emberek mindegyike hozzátett az olló kinyílásához, különösen Anne Mette Hansen volt elemében, aki több nagy bombát is eleresztett. A félidő utolsó perceire jött irányítani Görbicz Anita, így Stine Oftedal nem is kapott lehetőséget, ám így is fölényesen, 17–9-re vezetett szünetben az ETO.

És a győri csapat a második félidőben ott folytatta, ahol az elsőben abbahagyta. Mindennél többet elmond, hogy Saracevic már a 37. percre letette a zöld kártyát az utolsó időkéréséhez is. A kaproncaiak negyedórás (!) gólcsendbe burkolóztak, Kiss után Kari Aalvik Grimsbö, majd a hajrára beszálló Amandine Leynaud is kiválóan védett, támadásban pedig jöttek a lerohanások, a pár húzásból kivitelezett gólok. A hajrára a fiataloknak is jutott játékperc, így Fodor Csenge, Afentáler Sára és Varga Emőke is góllal zárta a meccset, miközben a közönség a húszat is rászámolhatta az ellenfélre. Az ETO a 37–17-es siker révén százszázalékos mérleggel fejezte be az első csoportkört (egyedüliként a mezőnyben), amire legutóbb a 2014–2015-ös szezonban volt példa. Ráadásul a Győr tizennégy góllal megjavította a saját klubrekordját, és nem volt messze a ZSRK Vardar Szkopje BL-csúcsa (plusz 72-es gólkülönbség a 2016–2017-es idényből) sem.

Danyi Gábor együttese nyolc pontot visz magával a középdöntőbe, míg a horvát bajnok búcsúzott a BL további küzdelmeitől.

A középdöntőben így folytatja a C–D-ág:
1. Győri ETO 8 pont
, 2. CSM Bucuresti (román) 6, 3. Vipers Kristiansand (norvég) 4, 4. Krim Ljubljana (szlovén) 3, 5. Ferencváros 2, 6. Thüringer HC (német) 1
Az első négy csapat jut be a negyeddöntőbe.

60.
Leynaud az utolsó percre is tartogatott két nagy védést, de a vendégek kaptak egy hetest. És Franusic fölé ejtette.
59. Kristiansen
szállítja a gólokat a végén. 36–17
58.
Leynaud hárított újabb lövést, majd Groot védekezett okosan. A holland a lesántikáló Görbicz helyére jött be.
53.
Rossz váltás után Csigirinova használta ki a helyzetet, ami után ismét Knedlíková talált be. 34–13
52.
Elképesztő kiütés van a pályán, Knedlíkovát érték utol ziccerben, de így is bedobta a cseh szélső. 33–12
51.
Megint Leynaud-védés, megint Görbicz-gól. 20-ig számol az ETO-tábor. 32–12
50. Görbicz
remek csel után dobott gólt. 31–12
49.
Leynaud is remekül szállt be a meccsbe, akárcsak Kristiansen, aki újabb gólt szerzett. 30–12
49.
Ihnyeva ziccerénél védet nagyot Leynaud.
48. Popovic
dobta be a kaproncai hetest.
47.
Görbicz lőtt kapu mellé.
46. Kristiansen
szerzett újabb gólt, miközben Leynaud érkezett a kapuba Grimsbö helyére. A francia védéssel kezdett. 29–11
45. Görbicz
góljára Csigirinova reagált gyorsan. 28–11
44. Kristiansen
jött, és gólt szerzett. 27–10
44.
Danyi időt kért, cserék jönnek. „Tartsd ezt a különbséget” – hangzik a végén.
43. Karlovcan
törte meg a vendég gólcsendet. 26–10
43.
Remek gól az elsőt jegyző Fodor Csengétől. 26–9
42.
Grimsbö véd, tizenöt perce nem volt kaproncai gól!
42.
Amorim passza ezúttal sok Grootnak.
41. Groot
rohant végig a pályán, a szlalom végén gól. Majd újabb találat a hollandtól, Hansen passza után ziccerből. 25–9
39.
Tetszetős akció végén Brattset pattintotta a kapuba a labdát. 23–9
38.
Nincs baja... Milosavljevic két helyzete után is véd a norvég kapus!
37.
Grimsbö nézett bele Milosavljevic lövésébe, szegény.... Szerencsére az ápolás után jól van.
37.
Saracevic kikérte az utolsó idejét is...
35.
Grimsbö fogott labdát a gólvonal előtt, a túloldalon pedig honfitársa, Brattset értékesített ziccert. 22–9
34.
Groot adott magas labdát Amorimnak, majd a brazil hagyott ki egy ziccert, de rögtön javított betörésből.
34.
Csigirinova bizonytalankodása után Fodor szerzett labdát.
33.
Saracevic-időkérés, ahogy sejteni lehet, nem fogta vissza magát.
Fodor a bal szélen, Grimsbö a kapuban.

Kiss Éva 53 százalékkal védett az első félidőben...

30. Vége az első játékrésznek.
30.
Debelic harcolt ki hetest, miután Groot kitépte a labdát a kezéből. Csigirinova viszont a lécre dobta a labdát Grimsbővel szemben.
27.
Görbicz után Groot is eladott egy labdát.
26.
Kiss újabb párharcot nyert Holesovával szemben.
26.
Ki más, Hansen törte meg. 16–8
25.
Labdaszerzés Kristiansentől. Ritkaság, háromperces gólcsend.
20.
Görbicz jött irányítani, rögtön egy remek passza, Knedlíková beállóból talált be. Gyorsan egy újabb hazai gól: Amorim betörése után 13–6.
19.
Milosavljevic lövése után tolta mellé a labdát Kiss.
18.
Újabb nagyszerű gól Hansentől jobblövőből. 11–6
17.
Danyi Gábor időt kért. Megkezdődött a csapat forgatása, ez pillanatnyi ütemzavart okozott.
17.
Riszovics védte Puhalák helyzetét. Milosavljevic estében dobott gólt. 10–6
16.
Szép vendégakció: Turk a szélről a túloldalra passzul Holesovához, aki a hosszú felsőbe bombáz. 10–5
14. Hansen
akcióban: előbb gól, majd fölé lövés. 10–4
13. Ihnyeva
találta meg a lyukat a hazai védelemben. Öt perc után kaproncai gól. 9–4
12.
Kiss parádés, Holesová ziccerét hárította, a túloldalon támadóhiba.
12. Amorim
betörése után nőtt az ETO-fór. 9–3
12.
Turk lőtt szélről mellé.
10.
Újabb remek védekezés, jött belőle az indítás, Puhalák beejtette a labdát a kapus felett. 8–3
10.
Kiss újabb védése után ismét Bódira játszották ki a helyzetet a győriek, de a szélső ezt most Riszovicsba dobta.
6.
Elképesztő tempót megy az ETO: előbb Bódi, majd Hansen eredményes lerohanásból. 6–2
5.
Villámgólváltás: Dzono góljára Groot felelt. 4–2
4.
Szépen kijátszott vendégakció, de beállóból Jezsikava nem járt túl Kiss eszén, Bódi büntetett a túloldalon. 3–1
3.
Amorim ezúttal hetest harcolt ki, Groot be is dobta. 2–1
2.
Rossz az első győri támadás, Holesová fejezte be az indítást, Amorim villámgyorsan egyenlített. 1–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Az ETO zöld mez és nadrág, a vendégek fehér mez, fekete nadrág összeállításban léptek pályára.

A mérkőzést a Marija Ilijeva, Szilvana Karbeszka macedón páros vezeti. Érdekesség, hogy az EHF-delegátus a korábbi orosz legenda, Ljudmila Bodnyeva.

ELŐZMÉNYEK

A tizenhatos mezőnyben egyedüliként hibátlan ETO makulátlan mérlegének megőrzéséért és a középdöntőbe maximálisan továbbvihető nyolc pontért lép pályára szombaton. De igazán a kaproncaiaknak nagy a tét, ugyanis ha kikapnak, kiesnek a csoportkört követően, miután a Thüringer HC döntetlent játszott a Krim Ljubljanával, és pontszámban beérte, az egymás elleni eredmények révén pedig meg is előzi a horvát csapatot. Ennek következtében az ETO számára dupla vagy semmi a tét: ha nyer, nyolc pontot visz a középdöntőbe, ha viszont veszít, akkor oda lehet a lépéselőnye a másik ágról érkező CSM Bururesti-tel szemben.

„Nyerni kell, hiszen szükségünk van a megszerezhető két pontra – szögezte le a meccs előtt a győriek világklasszis francia válogatott kapusa, Amandine Leynaud. – Idegenben nehéz volt a horvátok ellen játszani, de érvényre kell juttatnunk a kvalitásainkat és tapasztalatunkat. Jobb játékot szeretnénk nyújtani, mint a kaproncaiak elleni első mérkőzésen, és százszázalékosan zárni a csoportkört.”