A győriek esélyt sem hagytak a Debrecennek a Bajnokok Ligájában

2023.09.16. 15:47
<p>Magabiztosan nyert a Győr a DVSC elleni BL-meccsen (Fotó: Dömötör Csaba)</p><p><strong>A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE! </strong></p>
Folytatódott a női kézilabda Bajnokok Ligája, és az A-csoportban mindjárt két magyar csapat találkozott, az első fordulóban egyaránt győztes Győri ETO és a Debreceni VSC. Az első félidőben még úgy-ahogy tartotta a lépést esélyesebb ellenfelével a DVSC, de a második félidőben kinyílt a zöld-fehér gólzsák, és nagy különbséggel győzött az ETO.

NŐI KÉZILABDA
BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
A-csoport, 2. forduló
GYŐRI AUDI ETO KC–DVSC-SCHAEFFLER 35–23 (14–10)
Győr 3094néző.Vezette:Antics, Jakovljevics (szerbek)
GYŐR:S. TOFT – Győri-Lukács2,Rju3,S. Oftedal2,BRATTSET DALE5, Nze Minko3,Szöllősi-Schatzl 2. Csere:Duijndam (kapus), Gros 3 (2),HAUGSTED4,De Paula1,HOVDEN6 (2), Broch2,Blohm2 (1). Edző:Ulrik Kirkely
DVSC:Gabriel – Töpfner3 (2),Planéta1,Vámos P.3,Füzi-Tóvizi1,Kácsor2,Petrus.Csere:Bartulovic (kapus), Jovovics4,HÁMORI3,Haggerty, CSERNYÁNSZKI4,Vámos M.2.Edző:Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 6. perc:
4–2.16. p.:6–5.23. p.:11–7.25. p.:11–9.38. p.:21–11.42. p.:23–14.45. p.:26–18.54. p.:30–21
Kiállítások:6, ill. 6 perc
Hétméteresek:6/5, ill. 2/2
Ulrik Kirkely:– tudtuk, hogy keményebb védekezésre lesz szükségünk a Debrecen alacsony, gyors, az egy-egy elleni játékban eredményes támadóival szemben, és ezt sikerült megvalósítani. A szünet után gyorsan szerzett jelentős előny birtokában már felszabadultan játszott a csapat, az elmúlt hetekben tapasztalt lövési eredményességen is javítani tudott.
Szilágyi Zoltán:– Az első harminc percben még tartottuk magunkat, a szünet után azonban az elején kimaradtak a helyzeteink, és ezekből könnyű indításgólokat kaptunk. Próbáltunk változtatni, de a beálló elleni védekezést nem tudtuk megoldani.

A szemünk előtt íródott történelem, ugyanis először játszott egymás ellen két azonos nemzetiségű csapat a kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében – történetesen két magyar, a bajnoki címvédő Győri Audi ETO KC, valamint a bajnokságban és a Magyar Kupában egyaránt bronzérmes DVSC Schaeffler. Az A-csoport „házi” rangadóját így sem kísérték árgus szemekkel a szurkolók: annak ellenére, hogy a kisalföldieknek ez volt az idénybeli első hazai BL-összecsapása, a bemutatásra alig a csarnok egyharmada telt meg.

Ha rangadónak is indult, végül nem az lett a két együttes találkozója – nem tudhatta ezt Kácsor Gréta, aki egy rossz hazai bejátszást követően gyors támadás végén szerzett vezetést a Debrecennek. Az már ekkor látszott, hogy ez nem a Loki tempója, s ahogy várható volt, azzal, hogy belement a zöld-fehérek rohanó játékába, egyre többet hibázott. Az eladott labdákat és a rossz passzokat – ahogy a felvezetőben Planéta Szimonetta megjósolta – kíméletlenül kihasználta az ETO, amely fordított, s az ekkor kialakított 3-4 gólos fórjából élt a szünetig. A hazaiaknál Sandra Toft nagyszerűen védett – negyedóra elteltével 50 (!) százalékon állt –, bár a középső védők a debreceniek betöréseivel és hatosról elengedett lövéseivel nehezen boldogultak. A hajdúságiak hátsó alakzata ezzel szemben jól semlegesítette a zöld-fehérek beállóit, azonban a gyors egy-egyekkel és Emilie Hovdennel nem tudott mit kezdeni. Üde színfolt volt Csernyánszki Liliána játéka – az első félidő hajrájában beállított fiatal irányító úgy lőtte a gólokat test mellett, mint anno Görbicz Anita, de csapata így is négygólos hátrányban volt a szünetben (14–10). Hozzátartozik az első félidő krónikájához, hogy az utolsó találatot szerző Ana Gros Tamara Haggerty-vel ütközött, a térdét fájlalva sántikált le a pályáról, ahová már nem is tért vissza.

Nagy csata az volt, de a Győr győzelme nem volt veszélyben (Fotó: Dömötör Csaba)

A folytatásban sokkal több lehetőséghez jutott így a támadásban és védekezésben egyaránt kiemelkedően teljesítő dán átlövő, Line Haugsted, s a koreai Rju Un Hi, aki először növelte két számjegyűre a győriek előnyét (39. p: 21–11). Igen, két számjegyűre, ugyanis a zöld-fehérek 7–1-gyel kezdték a második félidőt, s átgázoltak a cívisvárosiakon. Annyival magasabb hőfokon pörögtek ellenfelüknél, hogy az képtelen volt tartani a lépést. A szélsők mellett ekkor már Brattsetet is könnyebb volt megjátszani a falban, s a gyors, üres kapus gólok is jöttek a magyar bajnoknál, így a fennmaradó húsz percben tulajdonképpen csak a tisztes helytállásért, és az egy számjegyű különbségért küzdött a Debrecen. Sikertelenül, mert ezúttal a játék szinte minden elemében jobb volt a Győr, így a végére a legnagyobb, 12 gólos lett a különbség.

VÉLEMÉNYEK

Emilie HOVDEN, az ETO szélsője
„Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, a tervezetteket meg tudtuk valósítani, főleg azzal, hogy sikeresen segítettünk egymásnak a védekezésben. A szünet után felgyorsítottuk a játékot, sokszor megtaláltuk a beállónkat, és ekkor már csak a győzelmünk különbsége volt kérdéses.”

HÁMORI Konszuéla, a DVSC átlövője
„Az első harminc perccel nem lehettünk elégedetlenek, lényegében csak támadásban nem jöttek össze a dolgaink, a védekezésünk viszont egészen jól működött. A folytatásban aztán a Győr egészen más sebességre kapcsolt, futottunk az eredmény után, ebben az időszakban kinyílt a két csapat közötti olló.”

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, nagyon biztosan nyert az ETO. 35–23

60. perc: Broch még lőtt egy gólt a legvégén. 35–23

60. perc: Jovovics futott be beállóba, kapta a labdát, belőtte. 34–23

59. perc: Gyorsan jött a válasz, Broch beállóból lőtt a kapu bal oldalába. 34–22

59. perc: Csernyánszki keze megint elsült, óriási gól volt. 33–22

58. perc: Farkas Júlia harcolt ki hetest betörés után. A hetest Hogden a jobb alsóba küldte. 33–21

57. perc: Jovovics lövését védte Duijndam.

57. perc: Haugsted klasszikus átlövése a bal alsóban kötött ki. 32–21

56. perc: Vámos Petra ellenállhatatlan betörés végén a lécre lőtt.

55. perc: Jovovics szórta el a labdát, ezúttal sikerült a visszarendeződés, Oftedal lövését könnyen védte a debreceni kapus.

54. perc: Hét a hat ellen továbbra is a DVSC, de így is nehezen kerültek helyzetbe a vendégek, el is adták, így aztán Lukács az üres kapuba lőtt gólt. 31–21

53. perc: Rju remek passzából Brattset került helyzetbe, hetest érően szabálytalankodtak vele. A hetest Blohm a bal alsóba küldte. 30–21

52. perc: Emberelőnybe került a Debrecen, Broch ment le két percre. Vámos Míra kapott jó labdát a bal szélen, és mesterien ejtett a győri kapuba. 29–21

52. perc: Lukács első gólja újra kilencgólos különbséget jelentett. 29–20

51. perc: Hibák mindkét oldalon, ezért jött a győri időkérés.

49. perc: Haggerty labdát lopott, majd a debreceni támadásból Hámori lövése jutott be a győri kapuba. 28–20

49. perc: Jovovics talpról igen nagy gólt szerzett. 28–19

48. perc: Schatzl számította ki a passz ívét, ellopta a labdát, és belőtte az üres kapuba. 28–18

47. perc: Tökéletesen kijátszott támadás végén Hovden lőhetett a jobb szélről, ezúttal azonban csak a kapufát találta el.

47. perc: Hét a hat ellen támadott a DVSC, Gros a jobb szélről Toft lábát találta el.

46. perc: Passzívig játszott a Győr, és végül Nze Minko jobbra elindult, majd az ellenkező irányba lőtte be a gólt. 27–18

45. perc: Rju most viszont szépen passzolt, méghozzá Blohmnak, és jött a pattintott gól is, amire azonnal válaszolt Hámori, a fellazult védelembe betörve talált be. 26–18

44. perc: Rju lőtte el előkészítetlenül és rosszul, azonnal indult Vámos Míra, és biztosan lőtte be a ziccerét. 25–17

44. perc: Győri időkérés.

44. perc: Hámori került helyzetbe, és ez elég is volt neki egy gólhoz. 25–16

43. perc: Jovovics végre gólt lőtt a debrecenieknek, mire az üresen hagyott kapuba visszaért volna a kapus, Haugsted betalált. 25–15

42. perc: Brattset nagyon beindult, jött is a labda, és vele együtt a győri gól. 24–14

41. perc: Vámos Petra ismét ellenállhatatlanul tört előre, és nagy gólt lőtt a jobb felsőbe. 23–14

41. perc. Vámos Petra gólja egy szépítésre jó volt, viszont utána Brattset használt ki kegyetlenül egy ziccert. 23–13

40. pec: Oftedal belőtte a négyszázadik gólját a BL-ben. 22–12

39. perc: Töpfner kapott labdát a jobb oldalon, és a résbe befutva lőtt gólt. 21–12

38. perc: Rju jött nagy lendülettel, és ez is bement! 21–11

37. perc: Újabb debreceni időkérés.

37. perc: Megint csak Brattset került lövőhelyzetbe, és megint belőtte, ezúttal a jobb alsóba. 20–11

35. perc: Debreceni időkérés.

35. perc: Lerohanás után Brattset került ziccerbe, és nem is hibázta el. 19–11

34. perc: Haugsted óriási átlövésgólja ragadtatta tapsra a hazai szurkolókat. 18–11

34. perc: Hovden kapott labdát a jobb szélén, és nagyon szépen lőtt a jobb felsőbe. 17–11

33. perc: Rju harcolt ki hétméterest, amelyet Hovden a jobb alsóba lőtt. 16–11

32. perc: Planéta érkezett nagy lendülettel, és ez mindjárt gólt is jelentett a jobb felsőbe. 15–11

32. perc: Schatzl Nadine nyitotta meg a gólok sorát a második félidőben. 15–10

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, biztosan vezet az ETO. 14–10

30. perc: Nagyon hosszan támadott a Debrecen, egészen passzívig, és lepergett az idő is.

30. perc: Nagyon fájdalmas arccal gyalogolt le a pályáról. Ki tudja, visszatérhet-e ma még...

29. perc: Gros nem sokat vacakolt, 10 méterről nagy gólt lőtt, majd ütközött Haggertyvel, lent maradt, és a combját fájlalta. 14–10

29. perc: Győri időkérés.

28. perc: Csernyánszki keze megint nagyon elsült, és ismét ütemtelen lövéssel szerzett gólt. 13–10

27. perc: Gros passzából Brattset fordult be, faultolták, hetes. A hetest Gabriel kivédte!

27. perc: Csernyánszkinál fújtak belemenést, rossz üzlet volt az emberhátrány a Debrecennek.

26. perc: Passzív játék miatt elvették a Debrecentől, a fürge ellentámadás egyedül találta Hovdent, aki a rövid sarokba lőtt a jobb szélről. 13–9

25. perc: A nagy lendülettel betörő Oftedalt nem lehetett megállítani szabályosan, ő pedig belőtte a helyzetét. 12–9

25. perc: Ezekben a percekben nem tud mit kezdeni az ETO-val a Debrecen, Haggertyt küldték ki a bírók két percre.

25. perc: Passzív játéknál Csernyánszki alulról remek ütemben suhintott a jobb alsóba. 11–9

24. perc: Kácsor lövését blokkolták, de maradt a labda a Debrecennél, így jött az időkérés.

23. perc: Csernyánszki nagy nehezen gólt szerzett a Debrecennek, viszont az ETO gyorsan elvesztette a labdát. 11–8

22. perc: De Paula nem sokat vacakolt, pillanatok alatt visszaállította a négygólos különbséget. 11–7

22. perc: Passzívig játszott a Debrecen, majd Kácsor kénytelen-kelletlen belőtte, de Toft bevédte a labdát. 10–7

22. perc: Hovden nagyon magabiztos, megint belőtte a jobb szélről a jobb felsőbe. 10–6

21. perc: Jovovics az imént jött vissza, most megint kiküldték két percre.

21. perc: Kácsor került helyzetbe, a lövése viszont gyenge volt.

20. perc: Elügyetlenkedte a támadást a Debrecen, így a Győr jöhetett, Nze Minko pedig ziccerből lőtt a hálóba. 9–6

19. perc: Jovovicsot küldték ki két percre, kikerült a labda a jobb szélre, Hovden pedig biztosan lőtte be a helyzetét. 8–6

18. perc: Hámori tört be elég kiszorított pozícióból, a bírók belül védekezés miatt hetest adtak. A hetest Töpfner ezúttal is a bal alsóba lőtte. 7–6

17. perc: De Paula harcolt ki egy hetest, amelyet Gros a kapu bal oldalába lőtt. 7–5

15. perc: Rju nagy passzát Brattset a kapusba püfölte, a másik oldalon azonnal büntetett Jovovics, beállóból lőtt a hálóba. 6–5

14. perc: Petrus került helyzetbe a bal oldalon, Toft azonban kivédte a lövést.

14. perc: Brattset került ziccerbe, csakhogy a lövését a bal kapufa mentette.

13. perc: Kivédekezték a győri akciót a debreceniek, majd Kácsor egyéni akció végén harcolt ki hetest, ráadásul Lukácsot ki is küldték két percre. A hetest Töpfner a bal alsóba dobta. 6–4

12. perc: Oftedalnál fújtak belemenést, jogosan. A másik oldalon Kácsornál reklamáltak lépéshibát, de a bírók nem így látták. Folytatódott a debreceni támadás, Planéta kénytelen volt ellőni, de most a kaput sem találta el.

11. perc: Planéta lövése ezúttal is kiszámítható volt, Toft könnyen kivédte.

11. perc: Planéta lövése gyenge volt, azonnal jött az ellentámadás, amelynek a végén Rju ejtett a hálóba. 6–3

10. perc: Rju csapta be Planétát, és utána már nem okozott gondot neki a jobb alsóba lőni. 5–3

9. perc: Maradt a labda a debrecenieknél, de a betörő Vámos Petra lövése fölément.

8. perc: Tanácstalanság volt jellemző a győri támadásra, így jöhetett a DVSC, és Vámos gyors lövését védte Toft.

7. perc: Gabriel óriási ziccert védett, és a gyors ellentámadásból Tóvizi lőtt a bal felsőbe. 4–3

6. perc: Haugsted lökte meg a felugró Planétát, ez kétperces büntetést ért. Kácsor nem tudott passzolni, így ellépte...

6. perc: Oftedal jó passzát Brattset váltotta gólra beállóból. 4–2

5. perc: Vámos Petra nagyszerű csellel tört be a győri védőfalba, és a jobb alsóba lőtt. 3–2

4. perc: Kölcsönös rontások után Planéta passza rossz volt, Haugsted pedig egy jó testcsellel helyzetbe került, és be is lőtte. 3–1

3. perc: Viszonylat hosszan támadott a Debrecen, majd Tóvizi lövését mentette Toft. Azonnal indult a Győr, Nze Minko pedig góllal büntetett. 2–1

2. perc: Heteshez jutott a Győr, amelyet Gros a bal felsőbe vágott. 1–1

1. perc: A rossz győri bejátszás után gyorsan indult a Debrecen, és a rendezetlen falat kihasználva Kácsor lőtt a jobb alsóba. 0–1

1. perc: Elkezdődött a meccs, a Győr tiszta zöldben, a Debrecen tiszta pirosban játszik.

A Győr meccskerete:30 Duijndam (k), 89 Toft (k), 2 Haugsted, 5 Blohm, 6 Szöllősi-Schatzl N., 7 Brattset, 9 Gros, 10 De Paula, 11 Rju Un Hi, 15 Oftedal, 22 Lukács, 26 Hovden, 27 Nze Minko, 31 Broch, 79 Farkas E., 81 Farkas J.
A Debrecen meccskerete:16 Bartulovic (k), 94 Gabriel (k), 5 Hámori, 7 Johansson, 13 Tóvizi, 18 Grosch, 22 Jovovics, 24 Vámos M., 25 Csernyánszki, 28 Töpfner, 38 Vámos P., 43 Planéta, 44 Kácsor, 55 Haggerty, 71 Petrus, 88 Costa

ELŐZMÉNYEK

A találkozó részletes beharangozóját ide kattintva lehet elolvasni.

Biztosan lesz magyar pontszerzés a női Bajnokok Ligája 2. fordulójában, hiszen az előző körben hazai pályán sikerrel rajtoló DVSC Schaeffler szombaton a legutóbb idegenben győzedelmeskedő Győri Audi ETO KC otthonában lép fel. Az új évad első néhány hetében látott teljesítményeket figyelembe véve ebben a párosításban sem olyan egyértelmű, ki nyeri a magyarok csatáját. A mérkőzés kezdő sípszava ráadásul történelmi pillanat lesz: az európai elitliga csoportkörében először játszik egymással két csapat azonos országból.